Farmer11

Jakim ciagnikiem smigacie ze swoja prasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FISH    0

My renówkę 103-54 (93 konie) zaprzęgamy do Welger RP12. Ciągnik właściwie się nie męczy z tą maszyną. W zimie będziemy myśleć o zmianie prasy na jakąś KRONE łańcuchową zmiennokomorową tak, by bele były zbijane już od początku. No i przede wszystkim musi być z szerokim podbieraczem, bo ten wąski nie zdaje egzaminu przy słomie.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpan321    0

Ja jezdze zetorm 7211 + JD 550

U mnie we wsi chodza takie zestawy

- mtz 82 + Jd 550

- Mtz 82 + deutz fahr gp 2.30, 2.50

- Ursus 4514 + sipma z 569/1

- MF 6140 + sipm z 569/1

- c-360 + claas rolland 46

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

kolega jezdzi ursusem c-385 (4x4? z sipma tylko dokładnie nie wiem jaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelop14    1

Ja mam prase Claas rolland 340 z 2008 roku do tego ciągnik ursus 1044

92 km i ma cięzko ale dobrze się pracuje :)


Moje maszyny New Holland tc5050, Claas Arion, Celtis Ursus 360, 330, przyczepa metal-tech db 10000, siewnik sulky,opryskiwacz Krukowiak apollo 1600, prasa Claas rolland 340, Rozsiewacz sulky 800l, ładowarka weideman 3002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Sipma Farma II z Valtrą N111 (124KM) :) . Zero oporów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Pierwszy sezon przeżyła. Około 2tyś bel. Ale nic jej się chyba nie stanie bo jak by co to może się przecież na zamkach otworzyć :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz111    0

Jak masz Valtre 124 K.M i ciągasz prase Sipme to dlaczego nie podczepisz np. zetora ZTS 160 K.M , albo jakiegos dużego ''byka''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Jak masz Valtre 124 K.M i ciągasz prase Sipme to dlaczego nie podczepisz np. zetora ZTS 160 K.M , albo jakiegos dużego ''byka''.

 

 

przecież w sipmach jest bezpiecznik na wałku :) sruba M8 8,8 i ona pierwsza sie scina nic prasie sie nei stanie. poprostu trzeba tez troche na wyczucie robic bo nie wydarzysz zminiac bezpieczników :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
Jak masz Valtre 124 K.M i ciągasz prasę Sipme to dlaczego nie podczepisz np. zetora ZTS 160 K.M , albo jakiegoś dużego ''byka''.

 

Tak się składa że nie mamy żadnego zetora ZTS 160KM :) . A wg Ciebie co innego mam podczepić C-355 przy sianokiszonce? No i na pewno C-355 spali mi 4l/h przy słomie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz111    0

No ja Ci tak szczeże powiem że swoją jedną sipme classic ciągam ursem c-355. W słomie (możesz mi niewierzyć) spalanie wynosi 4.5, 5 litrów. Moim skromnym zdaniem najlepszym rozwiązaniem dla sipmy classic jest zetor 5211. Mały, zwinny, mocny. A dlaczego jak c-360 da rade ciągać taką prase to czynisz to jakimś większym ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A powiedz mi jak się miało prasowanie 360 do wydajności? Ile bel na godzinę i jak zbitych?

 

Najważniejszym powodem jest sianokiszonka. Nie mam zamiaru sianokichy robić 355 bo pewnie nie zarobił bym na folię. No a poza tym niektóre łąki mam dość miękkie i nie kręci mnie latanie z liną kilka razy dziennie :) . A raz zapinać 355 raz nowy ciągnik to nie wróżę długiego życia przekładni.

No i komfort! To akurat pozostawię bez komentarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja śmigam zetorem 6340 z simpą, wydajność do 26 sztuk na godz a spalanie 5-6litrów, KATowi valtra pali pewnie mnie bo jeżdzi na wałku 540eco?? i komfort nie do porównania z moin zetorkiem a do c360 to przepaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Oczywiście że na 540eco :) . W dobrej słomie 30szt/h. W słabym jarym w tym roku bywało tylko 10szt/h. Jeździło się nawet po 14km/h. Snopki zbite na max(do końca czerwonego) i średnie spalanie 4l/h efektywną :) . Nie licząc przejazdów które jednak były....

Dodam że sam jestem zdziwiony takimi wynikami. Myślałem że taki ciągnik spali sporo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Moja sipma chodzi w 3p. a co powiecie o prasach z Famarolu, są to prasy walcowe na licencji deutza, chcę taką kupić z nożami czekam na wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Ja jeżdze PRONAREM 82 SA z NEW HOLLAND 640 i radzi sobie bez niczego ;)

Kumpel ma sipme i jeździ z nia C-360 :D


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj