Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Firsten

Parę pytań związanych z oborą i bykami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Firsten    0

Witam mam parę pytań związanych z bykami i oborą

1.Czy byczki kupić czy hodować swoje krowy i zostawiać

2.lepiej jest mieć stajnie uwięziową czy wolno stanowiskową bo mi dosyć się spodobał ten sposób hodowli

ale się zastanawiam czy jest to lepsze od uwięziowej stajni no bo czy byki nie rozpieprzają ścian itp bo ja mam jednego uwiązanego a i tak rozwala ścianę obok. i czy może jedne nie dopszczaja do żarcia drugich . No i który sposub jest tańszy i wygodniejszy

3.Czy hodowla ok 15 byków na początek by sie opłacała,koło obory mam łąki

4.Ile z jednego byka możemy zarobić rocznie

Macie jakieś dobre projekty obór na 30 byków

a jak bym miał kupować byczki to jakiej wagi ? bo znajomy kupuje takie gdzieś 2-3 tygodniowe czy lepiej kupować większe takie jak sie juz sprzedaje na rzeżnie

i jak myślicie jak byłby koszt budowy takiej obory jak na filmiku i jak w takich oborach jest z gnojowicą czy tam są kanały czy podłoga taka żeberkowa (niewiem jak sie to nazywa) i gdzie są poidła bo nie zauważyłem.

Przepraszam jeżeli dałem ten temat w złym dziale.

Z góry dziękuje.

xerion3800    42

Kolego stajnia jest dla koni a dla bydła jest obora. Według mnie system na uwięzi jest bezpieczniejszy dla byków. Nie ma walk między nimi jak na wolności. Na wolno stanowiskowej oborze wolniej przybierają niż na uwięzi ponieważ więcej energii spalą biegając i bodąc się. A co do opłacalności chowu czy kupna cieląt musisz wiedzieć czy trzymać mamki czy nie. więcej paszy musisz mieć w zanadrzu. Tylko mając mamki to masz lepiej odchowane cielęta. Jak kupować cielęta to tak od 10 dni życia w górę.

Firsten    0

Bez matek chce kupować i chodować 2 lata,tylko niewiem jaki średni zysk bym z tego miał.

Wiadomość z agroFakt.pl

xerion3800    42

Wszystko zależy od ceny żywca. Podstawa czy bydło tylko mięsne czy też mleczne. Czy sprzedajesz na żywo czy po ubojowo. Czy masz wystarczającą ilość paszy z własnej produkcji.

Firsten    0
Napisano (edytowany)

Chodował będe byki mięscne raczej na ubuj.Wyśle że na początku sprubuje kupić 15sztuk i zobacze czy starczy,powino starczyć nawet na 30.Ma ktoś dobre i tanie w wybudowaniu plany obór uwięzionej.

micas Dzięki za linki.

Edytowano przez Firsten

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować