Polecane posty

Adrian3210    8

Witam

Potrzebuję porady czy będzie opłacalne postawienie obory na ok 10 opasów takich do 600 albo do 350kg. Byłą by to przybudówka do stodoły czyli musiałbym dostawić 3 ściany. Dodatkowo dobrze by było, żeby można było obornik turem wybierać. Jakie materiały byłyby najtańsze no i wytrzymałe? Szczególnie chodzi mi o dach. Jaki byłby przybliżony koszt?

Ogólnie stawiać na tyle sztuk jest mało opłacalne, ale jak to ma być jakaś "przybudówka" to może to ma jakiś sens, zrób sobie rozsuwane drzwi i będziesz mógł śmiało wjeżdżać ciągnikiem, a na dach daj blachę i powinno być ok ;) 

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    3920
1 godzinę temu, KrowieBieszczady napisał:

Ogólnie stawiać na tyle sztuk jest mało opłacalne, ale jak to ma być jakaś "przybudówka" to może to ma jakiś sens, zrób sobie rozsuwane drzwi i będziesz mógł śmiało wjeżdżać ciągnikiem, a na dach daj blachę i powinno być ok ;) 

Mało opłacalne ale z uni parę grosy da się wyciągnąćć:D

krzysio22    497

To na 10 sztuk dobudówkę, opłaca się latać z papierami po urzędach, żeby dostać kilka groszy? Według mnie szkoda czasu i zachodu, lepiej samemu coś dolepić i mieć spokój :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez master0608
      Witam. Temat oczywiście poruszany wiele razy lecz nie mogłem wyszukać kilku interesujących mnie kwestii.
      Posiadam wolne miejsce w stodole i chciałbym je przeznaczyć pod opasy. Oto jaki układ mniej więcej bym widział:

I teraz moje pytania odnośnie przeróbki:
      1. Czy szerokość 3,7m nie będzie zbyt mała na sztuki do sprzedaży ?
      2. Jak sądzicie czy te 2,5m2 na sztukę w kojcu jest ok ? Jak to wygląda gdy byk ma ok. 700-800kg ?
      3. Byłoby to utrzymywane oczywiście na głębokiej ściółce i jak głęboko by musiała być wybrana ziemia ? 50cm będzie ok ? No i jeśli macie zrobione coś podobnego to czy wylewaliście posadzkę czy nie ?
      4. Kojce chciałbym podzielić tak: w mniejszym 8 sztuk do ok. 300kg a w większym też 8 do końca opasu
      Czy Waszym zdaniem taki układ kojców będzie ok ? Czy może zmienić delikatnie proporcje ? Czerwona linia na szkicu to oczywiście bramka. Zwierzęta jadłyby przez drabinę paszową.
      Na razie mam tyle pytań
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj