makowiaczek

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

Ja też już za każdym razem przytwierdzam jak ktoś twierdzi że mój ciagnik pali średnio 18 l/mth biggrin.gif (tyle że to nie jest żart z tymi pytaniami)-a potem dodaję że kosztował od ch..a a naprawy to ...panie biggrin.gif -i jest spokój-ludzie się dowartościowują tym że nie kupili niemieckiej padaki,ja cieszę się tym że się dowartościowali biggrin.gif -cisza,spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

NH jest zły ponieważ nie ma rewersa obok kierownicy

 

jak nie ma, ma i to elektro-hydrauliczny, rewers obok siedzenia jest w NH TD a nie T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ROLNIK122 co z tego ze w proximie jest rewers przy kierownicy jak chodzi no powiedzial bym ze nie ciekawie-jedziesz na TD bo chyba o nim piszesz to wsiadz w niego i zobacz jak tam chodzi rewers i jak lekko biegi wchodzą-czemu tego nie napiszesz. A co to uciągu to i td swoje ciągnie bo u mnie w okolicy to ludzie tyrają nimi jak mogą i jak na swoja moc to maja za soba pokazne maszyny i jakos nik na nie nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

do którego prawie w każdym sklepie kupi części?? do 72xx czy go prximy 85, kupował ktoś już części do proxy że wiecie że w każdym sklepie kupi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Może do Proximy 85 na razie nie ma tylu części co do 7211, bo wiadomo, że to jest nowy model, który nie dawno wszedł... Ale przez "parę" ładnych lat nie będzie się psuć. Ale zaczekaj te dziesięć lat to części będzie tyle co teraz do tego 7211 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

zetor jest dobrym traktorem prawie w karzdym sklepie z czesciami morzesz kupic czesci w razie awarji

 

bez obrazy kup se chłopie słownik: każdym, możesz, awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale czemu niektórzy zakładają ze do innych marek części nie będzie i jedyny argument jaki podają to to że części są dostępne do zetora, a ja śmiem twierdzić że do NH T5000 szybciej części dostanę jak do proximy plus czy power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Wiadomo że w NH będzie ci się lepiej pracowało. Masz rewers elektrohydrauliczny a w Zetorze jedynie mechaniczny więc jest co porównywać. Jak już kolega wcześniej pisał NH będzie trochę droższy w utrzymaniu niż Zetor, ale można mu to wybaczyć. Ja bym wziął NH, ale to już twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wywoziłem obornik new hollandem td5050 na rozrzutniku 4,5 tony-obornikbył ciężki i ładowane było ma maxa i na 4,8 mtg ciagnik spalił 25l paliwa czyli około 5 na mtg i teraz pytania ile by spalił td5030-bo mi sie wydaje ze jeszcze mniej? a ile by spaliła proxima 85 skoro na pusto spala około 5,5 l. polecam new hollanda to ciągnik do wszystkiego i mozna śmiało robic nim wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Mój td5030 w lekkich pracach z ładowaczem i w transporcie coś ok 4l/mth . Ciągnik ma 49 mth i trzeba będzie dzwonić do dealera na przegląd na razie jedyna awaria to nie działa czujnik paliwa po tym jak zamarzło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

widzę że hollandy bardzo mało palą :) a co lepsze to wiadomo zetor to firma dla ludzi,którzy nie chcą wygody a wolą słono zapłacić :) miałem podobną decyzję miedzy lambo a zetorem 7340 mama mówi może zetor będzie lepszy hahahaha :) cena 20,000 rużnicy a jakie opcje i wygląd .widziałem hollandy w pracy 130km i płóg 5 obrotowy 10ha w 6 godz zaorał gliny.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@EDWIN - pracuj na ortografią :)

Nie wiem czy zetor to ciągnik dla ludzi którzy nie chcą wygody a wolą słono zapłacić ... oj fikcją mi tu zajechało ;D No bo w końcu Zetor moim zdaniem kosztuje adekwatnie do jakości. I nie sądzę żebym za coś przepłacał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Ja wybrał bym NH

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

Żal mi tych co mówią że proxa to gówno , NH to szajs przez duże "S" mam kilka dowodów że NH jest bardzo awaryjny i co do spalanie dzieci to proxa mniej pali od NH mam ulotkę ile każdy pali w jakich warunkach NH pali duużo więcej od proxy i mi tu się nie wydzieradz bo wiem napewno więcej od tych z NH B)

 

Kupujemy właśnie Zetorka Powerke 105 i przejechaliśmy się do gozdka co ma power 95 i bardzo go sobie chwali a obo ziomek ma NH to już w sprzęgle zaglądane i hamulcach...Zetor jest moim zdaniem sporo lepszy a porównać t5030 a power 105 jest różnica :) Mamy obok sąsiada co ma Forterre i NH to lepiej nie gadać co tam nie było zaglądane w NH ...Bierz zetorka moja rada . POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a ja mam ulotkę w której jest napisane że NH pali 2 razy mniej niż Zetor :) I co zatkało B) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Dwa razy mniej to znaczy ile... jak zetor spali ok. 11 litrów to NH 5,5l?? B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Wy tak wszyscy się na to spalanie uparliście. B) Cudów nie ma, nie pali, nie idzie proste? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na innym forum uparliby się na długość biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tez mi wydaje się że dyskusje o spalaniu sa troche bezzasadne> Nie zarzucam nikomu złej woli ale trudno zweryfikowac prawde. Jak czytam że ludziom traktory 80 - 120 km palą po 5 czy 6 litrów z agregatem uprawowo siewnym czy cos w tym stylu to nie wiem po co oni to piszą. To tak jak z autami ludze chwala że silnik 2 l pali ponizej 5 litrów on na 100. Nie wiem po co ta gadka bo wkońcu i tak za paliwo trzeba płacić ile by nie spalił. Po co oszukiwac samego siebie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Dwa razy mniej to znaczy ile... jak zetor spali ok. 11 litrów to NH 5,5l?? B) :)

kolega henry14 miał złą ulotkę, bo na mojej było że dwa razy mniej :) A ile to nie wiem, ale przecież ulotki nie kłamią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

Oj nie wiem nie wiem sąsiad ma forterre i New Hollanda to wiem co mówię ...A awaryjność NH nie zna granic...Niedaleko nas mają ludzie NH z turami , co tam się nie dzieje jeden na drugim leżą się przewalają że panie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak ja napisałem kiedyś że mi 1224 wypala 110 litrów w 7,5-8 godzin to ktoś napisał że to bardzo dużo bo on jeździ 11 godzin takim samym.Ale jak napisałem co w tych godzinach mam zrobione to się nie odezwał.

A koło mnie kuzyni i sąsiady uważają że mi za mało pali bo im więcej wychodzi.

Według mnie o spalanie to nie ma sensu się kłócić bo to jest temat na który nie ma specjalnie precyzyjnych odpowiedzi,a ulotki to papier i wszystko przyjmie.

Dlatego ja się nie pytam jak coś oglądam ile pali bo to nie ma sensu.

A uważam że ile wlejesz tyle spalisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj