makowiaczek

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

Polecane posty

robertbara    75

Używasz dziwnych pojęć, co to znaczy że wszystko uciągnie? Jak zaczepisz 5 obrotową to też uciągnie?

Odwoziłem kukurydzę od sieczkarni, chodziła Forterra 11441 i jak trzeba było coś porządnie pociągnąć to mimo dużej masy ciągnik skakał przy przyczepie, czemu tak sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumasu1    0

Który z nich wybrać?różnica w cenie 6.500zł New Holland droższy. New Holland ma rewers elektrohydrauliczny, skrzynie 12/12, bez klimy, 76km a Zetor ma rewers mechaniczny, klime, skrzynie12/12 i 82km. Który z nich bedzie lepszy planuje robić nim około 200 max 300mth?? Prosze o info na temat awaryjności i spalania??I wrażenia z jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet głowy nie zawracaj tylko bierz Hollanda, to całkiem wyższa półka. 6tyś wiecej ale to nie inwestycja na rok czy dwa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

a9185@ hahaha :D niszczą mnie takie odpowiedzi :(

moc : zetor ma 90 KM w ISO , a new holland ma 82 KM w ISO

wydajnosc hydrauliki :zetor ma 50l/min , a new holland ma 45l/min

kabina : zetor 78 dB , a new holland ma 81 dB

waga : zetor waży 3710 kg , a new holland waży 3620 kg

podnosnik : zetor ma 4150 kg , a new holland ma 3565 kg

moment obrotowy : zetor ma 351 Nm , a new holland ma 328 Nm

pojemnosc silnika : zetor ma 4156ccm , a new holland ma 3200ccm

ogumienie : zetor przód 13,6R24 tył 16,9R34 , a new holland przód 11.2R24 tył 16.9/R30

 

Moim zdaniem bierz zetora :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumasu1    0

kolego Zetor53400 to co piszesz to chyba odnosi sie do NH TD5030 a ja pytam sie o Nh z serii T5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

o sry :D zawsze sie porównuje zetora proxima 85 z new holland td5000, a nie z t5000 :( a nie lepiej pomyslec w takim razie o fronterce?? bo w porównaniu proximy z t5000 NH by był lepszy :( chyba ze w gre wchodziła by proxima power , to już zmienia postać rzeczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ze względu na rewers elektrohydrauliczny wybrałbym New Hollanda, NH jest słabszy od zetora ale jeśli ma tylko 300 mth robić to w zupełności wystarczy, zależy jakie jeszcze masz do niego maszyny a wrażenia z jazdy napewno lepsze w NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

jeżeli chodzi o awaryjnośc to stawiał bym na zetora . Ponieważ ja mam zetora 6 lat i nic przy nim nie robilem tylko olej (nawet czasami zapominałem) , a w wujka 2 letnim new hollandzie juz skrzynia padła (rewers mech.) i dwa razy hamulce :D zetor wybacza zapominalstwo (jeżdzilem 3 lata na jednym filtrze paliwa i zetor chodzil az sie calkiem odstojnik nie zapchal i nie zgasł :( ale to juz moja wina :/ niedopilnowałem) a spróbuj cos takiego zrobic w NH , życze szczęscia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Zetor53400 "właśnie ha ha ha mnie też takie odpowiedzi niszczą". :(

 

mam zetora i wiem co to za marka. wcale na niego nie narzekam, ale new holland jest wygodniejszy, sprzegło NAPEWNO wytrzyma dłużej, jakość materiału i dopracowanie jest znacznie lepsze. i tego napewno nie podważysz. :D

 

wogole samo porównanie obu marek jest dziwne. bądzmy szczerzy :( :( :(

 

widze ze obiektywny za bardzo nie jetes więc nie chce wdawać sie z tobą w dyskusje bo to do niczego nie prowadzi. raz już "rozmawiałem" z >MTZ FUN< :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

jeżeli chodzi o awaryjnośc to stawiał bym na zetora

 

a jeśli o bezawaryjność? - żart.

ja powiem tylko tyle, że każdy swoje chwali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Jak kupowałem ciągnik to też był dylemat... Zetor czy NH TD? Najpierw pojechałem obejrzeć zetora i dowiedziałem się cenę z wyposażeniem jakie mnie interesuje. potem zajechałem do NH, szału nie zrobił na mnie ani jeden ani drugi ciągnik, ale zdecydowanie wybrałem NH. Duuuużo lepsza widoczność, fajnie wchodzą biegi i był wtedy tańszy od zetora.

Nie żałuję że go wybrałem chociaż od początku miał skazę :D otóż uszczelniacz między skrzynią biegów a sprzęgłem był źle założony i olej hydrauliczny przedostawał się na sprzęgło które po pewnym czasie zaczęło się śliskać. Szkoda że nie robiło tego na gwarancji tylko pół roku po i trzeba było zapłacić za nową tarczę.

 

Jeśli chodzi o siłę to mój ma moc max 80 km a idzie jak szalony :( W tym roku chodził z agregatem 5,2m i przyczepą 12 ton ładunku. :D

 

Jeżeli znowu miałbym wybierać to ponownie postawiłbym na NH bo moim zdaniem zetorowi jeszcze do nich dużo brakuje...

 

I koniecznie weź klimę, nie wyobrażam sobie pracy bez niej. I nie zastanawiaj się nad zetorem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

jak dla mnie porównanie trochę nie równe, ale jeśli tak to z całym szacunkiem dla zetora ale NH jest dużo lepszy, chodzi głownie o wyposażenie, kabinę i według mnie nawet wygląd zewnętrzny NH ma lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Można się zastanawiać proxima czy NH TD5000, ale przy wyborze T5030 a zwykła proxima, przy niewielkiej różnicy cenowej ja bym się nie zastanawiał. Dopłać jeszcze do klimy do nh i masz świetny ciągnik na lata, sąsiad ma NH TLA 100 czyli odpowiednik T5060 i bardzo go sobie chwali. My mieliśmy dylemat forterra czy nh tla (T5000) ,wtedy moc masa i podnośnik zetora przesądziły o zetorze, ale tutaj bierz zetora - może zetor tańszy, ale weź porównaj nh do proximy power która ma rewers elektrohydrauliczny i wtedy zobaczysz który tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Ten kto ma zetora chwali zetora ten co ma new hollanda chwali new hollanda. Ale jakieś wady ma kożdy jednak ja wybrał bym New hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Mój kumpel kupił niedawno Proxime 85 i jest z tego zakupu bardzo zadowolony. Do niego kupił pług 4 obrotową firmy Lemken (VariOpal 5)i do tego ma jeszcze wał (VarioPack dwurzędowy).Zetor daje sobie rade bez problemu a orze on na gł.30cm i szerokość 1,20


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

ja dołączam się do wypowiedzi..

dodam że nie rozumiem jak można porównywać NH... i to w dodatku z zetorem.

bierz NH. na pewno będziesz bardziej się cieszył z użytkowania i komfortu.

jeśli masz jeszcze jakieś możliwości doposażenia to bierz klime. 300mtg to dość sporo...

opony to nigdy nie niskoprofilowe tzn jak masz wybór np. 16.9 R34 a 16.9 R30 to bierz R30. Wpłynie to na lepszy komfort jazdy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Zetor bedzie raczej tanszy w utrzymaniu niz NH, a co do NH to czesto maja awarie kolo kuzyna sa 3NH roznych seri i w zniwa dwa wyjechaly na lawecie na serwis, a co do zetorow to nie slyszalem zeby ktos na nie narzekal z okolicy jedyne co to ze niby duzo pala ale nh ponoc tez lubi paliwo. ja bym na twoim miejscu wziol Zetora Proxime plus bedzie tanszy w ekspolatacji

 

a co do rewersa to i w zetorze go masz, i czy bedzie go tak czesto uzywal bo jak bedziesz go mial przy turze to ci sie przyda a tak to az tak nie bedzie za bardzo potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak tak zetor jest niezawodny. i jeszcze mniej pali niz NH. wezcie juz dajcie sobie spokój z bzdurnymi komentarzami :D :D :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

opony to nigdy nie niskoprofilowe tzn jak masz wybór np. 16.9 R34 a 16.9 R30 to bierz R30. Wpłynie to na lepszy komfort jazdy..

 

Niskoprofilowe? R34 i R30 to jest tylko rozmiar felgi w calach a niskoprofilowe mają podany rozmiar w centymetrach np.420,320 te podane wyżej to nie niskoprofilowe a co do wyboru to nisko. mają większa przyczepność ale mniejszy komfort

jeśli bym wybierał ciągnik wziołbym zetora ponieważ jest dużo ładniejszy a w NH80 km silnik ma pojemność 2900 i jak dostanie w d*pę to zdechnie ,jak można na takiej pojemności osiągnąć odp. moc?

Dodam tylko że maska w NH jest metalowa i to jest plus bo te plastikowe po kilku latach za ciekawie nie wyglądaja ,matowe i domyć nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybierz ten ciągnik który będzie tańszy w eksploatacji! ale nie chodzi tylko o spalanie weź pod uwagę cenę przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych,filtry i części które może będziesz musiał wymienić po 10 latach (sprzęgło, rewers,pompy wodne olejowe....,itp)

 

jak szukałem ciągnika dla siebie miałem do wyboru JELONKA lub zetora różnica w cenie tylko 20tys (zgadnijcie co wybrałem)

przeglady w zetorze po 700zł w jelonku 3 przeglad gwarancyjny 7tys zł!!

jesli chodzi o eloktronike w jelonku brakowało tylko kina domowego ale co mi po tych gadżetach po 10 latach, wystarczy ze kabelek zaśniedzieje i szukaj serwisanta w polu. w proximie masz rewers mechaniczny ciekawe jak będzie sie trzymał NOWOCZESNY w NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

tak tak zetor jest niezawodny. i jeszcze mniej pali niz NH. wezcie juz dajcie sobie spokój z bzdurnymi komentarzami :D :D :(

 

zetora napewno bedzie latwiej naprawic niz tego NH bo w zetorach nei amsz tyle elektorniki nawalonej jak w tych NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj