aragor

Orka RENAULT 155.54 TZ

Polecane posty

aragor    0

Witam,

Pytanie być może co dla niektórych banalne, jednak dla mnie niezmiernie ważne.

Zakupiłem niedawno ciągnik RENAULT 155.54 i właściwie zaczynam się go uczyć i przygotowywać do sezonu. Słuchajcie jakim biegiem należy orać , a jakim uprawiać(powiedzmy agregatem) ziemię w tej serii ? Dodam że posiadam ciężkie ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

jak najwyższym tylko aby sprzęgło nie dymiło i obroty utrzymywały się na 1800- 2000 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesio07    1

Witam

ja swoja 155tką pracuję tak (skrzynia 16+16 bez półbiegów)

Orka na glinie pług 5x20" (czasem zmniejszony do ok 16-18") prędkośc ok 5 - 6km/h (zółw->dźwignia od drzw na 1 -> bieg 2, 3)

Talerzowanie glina: Talerzówka 5m prędkość ok 7 - 9km/h (zółw -> dźwignia od drzwi na 2 -> bieg 2, 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aragor    0

Dzięki za szybką odpowiedź. Ja mam model z 3 półbiegami i EHR. Może ktoś podzieli się doświadczeniami jak w tym modelu to wyglada? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Renie 155.54 ze skrzynia TRACTONIC czyli 24/8 i orze na szosowych, na 2 biegu, na 1 lub 2 polbiegu. Plug 5x40cm. Szybkosc okolo 10-12km/h przy 1800-2000obr/min i spokojnie sobie daje rade na glebach w wiekszosci 2 klasy :).


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez barszczu999
      Witam. Zastanawia mnie czy można zastąpić tradycyjną uprawę tzn. talerzowanie, orkę a następnie agregatowanie uprawą tylko i wyłącznie pługiem i broną wirnikową. Chodzi mi głównie o kukurydzę bo co roku siejemy w granicach 100ha. Taka modyfikacja była by dużym zaoszczędzeniem czasu, a według mnie wyjdzie to na jedno i to samo. Dlatego chcę zasięgnąć opinii co o tym myślicie.
    • Przez agro_bamber
      Cześć, mam pewien dylemat może pomożecie go rozwiązać, otóż mam klin jak na obrazku. 
      W roku 2016 wykonałem orkę pługiem obrotowym od jednej strony klina i przy końcu wyszła bruzda taki króciak, który później został zakryty przez dooranie poprzeczniaka bocznego klina. Teraz pytanie brzmi czy w tym roku mam zacząć od tej starej bruzdy krótkiej do ściany bocznej czy po prostu zacząć od wierzchołka klina na przeciwną stronę niż w tamtym roku?, wtedy bruzda wyjdzie w miejscu gdzie odkładałem skibę, zaczynałem orać. 
      Trochę masło maślane, ale to klin więc wiadomo #pdk
      Dzięki za wszystkie sugestie 

    • Przez MariuszWakowicz
      Witam mam pytanie dotyczące przygotowanie pola pod burak czy orka przedzimowa czy lepiej gruberem ?
    • Przez microlab
      Witajcie, jestem nowy na forum, ale trochę czytuję o poszczególnych sprawach i trzeba przyznać, że macie tutaj niezły kapitał wiedzy. Stąd moje pytanie i przestrzegam, że jestem nowicjuszem pod względem odpowiedniej uprawy, więc moje pytanie może się zdawać dla was trywialne, jednak proszę o poważną odpowiedź.
      A więc na polu miałem posadzone ziemniaki oraz warzywa. Po zbiorach pole zostało przejechane kultywatorem oraz broną i został zasiany poplon w postaci żyta. Żyto fajnie wybiło, więc mam teraz zieloną "łąkę" na polu i od pewnego czasu przymierzałem się do orki zimowej, ale w ostatnim czasie w ziemi jest mnóstwo wody w glebie i od 3 tygodni sytuacja bez zmian. Nie mogę tam wjechać, bo bym się zakopał. Stąd moje pytanie - czy orka na zimę jest konieczna w mojej sytuacji? Jeśli tak, to czy można ją wykonać na przymrożonej glebie wczesnym rankiem, minimalizując ryzyko zakopania się?
      Pozdrawiam.
    • Przez Braian10176030
      Czesc wszystkim. Z gory przepraszam ale szukalem i nigdzie nie znalazlem takiej informacji. Chodzi mi o plug b200 5skib i czy nim da sie odorywac od miedzy (wysokiej miedzy) bo nie widzialem takiego w akcji a mam chęć takiego kupic.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj