News
barszczu999

Talerzowanie, orka i agregat czy orka i brona wirnikowa.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
barszczu999    1

Witam. Zastanawia mnie czy można zastąpić tradycyjną uprawę tzn. talerzowanie, orkę a następnie agregatowanie uprawą tylko i wyłącznie pługiem i broną wirnikową. Chodzi mi głównie o kukurydzę bo co roku siejemy w granicach 100ha. Taka modyfikacja była by dużym zaoszczędzeniem czasu, a według mnie wyjdzie to na jedno i to samo. Dlatego chcę zasięgnąć opinii co o tym myślicie.

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Niech kolega jeszcze napisze co po kukurydzy będzie siał? Pod zboża jare powinna wystarczyć uprawa pożniwna i orka. Jakie gleby ma kolega na tych 100ha?

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Konrad2510
      Słuchajcie panowie posiadam agregat unia kombi 4,2 i mam pytanie czy wymieniał ktoś łożyska na przednich walkach oraz te piasty bo rozebralem wczoraj żeby wymienić łożyska a tam piasty pekniete i rozmielone a nowych już nie sprzedają takich proszę o rade
    • Przez Keben123
      Witam.buduję agregat siewny 2,7 m z hydropakiem na jeden tłok ,i teraz pytanie mam jaki tłok wstawić i z jakim skokiem tłoka 
      Z góry dziękuję ;D
    • Przez Matis36i6
      Witam, chcialbym zakupić agregat uprawowo siewny na  4,5 i 6 klase ziemi do ciągnika o mocy 100km. Sądzę że agregat bierny nie ma sensu na tak lekką ziemię i tak mała moc traktora więc chciałbym kupić raczej agregat bierny 3m i tutaj mam problem bo przeglądając ogłoszenia jest mnóstwo ale produkcji polskiej a mnie interesuje raczej coś zagranicznego. Budżet to koło 20 tyś. Czy polecacie coś konkretnego co robi dobrą robotę a zarazem nie zepsuje się po dwóch sezonach? 

• Przez kender25
      Kupuję talerzówkę, ale nie rozumiem jednej rzeczy talerzówki w układzie v lub x są bardzo tanie a talerzówki kompaktowe czy też inaczej agregaty talerzowe mają  2x taką cenę, jaka jest różnica? 
      Chodzi mi o to że taka talerzówka jest kosztuje np 17000 a za 7500 mam  talerzówke z układem x  lub v,

Czemu one są takie drogie w porównaniu do klasycznych, i czy jest jakaś duża różnica, nie interesuje mnie hydropak.
      W czym kompaktowa jest lepsza od zwyczajnej?
    • Przez ŻBKIU1999
      Sprzedam pług Kverneland 5-skibowy zagonowy, z zabezpieczeniem resorowym 14 ". Stan pługu ocieniam na b. dobry, gotowy do pracy.Cena to 9500 zł.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.