Gość minio

RABEWERK - dziwne wały w agregacie...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik82    0

Tak na moje oko to slaba robote robia. Moga sie chyba zapychac a i co taki wal ci ugniecie? lepiej z walem rurowym albo z packerem :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem maszynę składającą się tylko z takich wałów i robota była piękna i dużo mocy nie potrzebują w przeciwieństwie do talerzówki ja chętnie bym sobie zamienił mojego grubera z talerzówką na coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tak jak koledzy dwaj wyżej piszą, fajna sprawa tylko potrzebuje ok 8-10km/h ładnie rozrzuci muldy po łapach i będzie równiutko, po łapach i wale rurowym zostają wzdłużne muldy i pole nierówne.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minio   
Gość minio

Dzięki za info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie te wiatraki mają za mały kąt natarcia i jest ich wiele na jednej osi co doprowadzi do tego że jeden jak wejdzie na górkę to kilka ich wyjdzie z pracy. Te wiatraki służą do rozrucania i wytrząsania pecynek ziemi z małymi chwastami a nie do ubijania gleby. Leprze wiatraki są takie;

http://otomoto.pl/gruber-scierniskowy-4m-jak-nowy-konskilde-kultywator-A164210.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArkadiuszMajewski
      Witajcie. Może ktoś orientuje się za ile sprzedam ten pług (Podlasie). Stan jak na zdjęciach. Chcemy zmienić na jakiś nieobracalny z zabezpieczeniem na kamienie. Będę wdzięczny za pomoc.



    • Przez kamil5421
      Sprzedam . plug rabewerk 3+1 na sprezynach,przedlpozki ,stan dobry . cena 6300 do negocjacji . wiecej info priv
       
       

    • Przez DYWI
      Zdobyłem taki oto siłownik :
       
      Czy ktoś się z takim dodatkiem widocznym nad siłownikiem się spotkał ???
      Co to po co to ???
      Robię z niego łuparkę do słupków dębowych 2,5m jak i do kominkowego .
       
      Zostawiać to czy wywalić i bezpośrednio się podłączyć ???





    • Przez rafal4610
      Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam stary agregat Bomet z wałkami na łańcuszkach(jak na zdjęciu). Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem przeróbki "na sztywno" jak w nowszych typach. Pytanie czy kupie gotowe te jarzma ? Bo przejrzałem kilka sklepów w necie i nigdzie nie widze. Jeśli dorobie z pręta gwintowanego 12 to to wytrzyma ?

    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj