stajniaadmiral

Cielak nie wstaje-przykurcze nóg przednich-porady...

Polecane posty

Gość   
Gość

Selen i Magnez  a jak to nie pomoże to zawaołaj weta ja teraz mam problem z Cielakiem który ma biegunkę 6 dzień juz by dawno wykitował ale daj emu wszystko i elektrolity cały czs naj gorsze jest to że biegunka kał jego ma konsystęcje kremową wet powiedział nawet jaki to pierwotniak jest tego powodoem ale cięzko go zwalczyć .... dziadostwo a ciele 3 tygodniowe załapało to jak poszło do kojca gdzie mają juz dostęp do musli i qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo często po buhaju rozpłodowym występowały u mnie owe przykurcze ścięgien... Dość prymitywnym ale skutecznym sposobem było usztywnienie nóżek na tzw. kije i bandaże. Co 2 dni odwijane i smarowane maścią rozgrzewającą kamforową. :) Nie jeden po urodzeniu tak mając po miesiącu kuracji biegał i skakał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RagnarPL    0

Witam. Od trzech dni cielak nie wstaje. Cały czas leży. Gdy go podniesiemy to stoi przez pewien czas i następnie się kładzie. Idzie dopiero wtedy gdy ktoś go pcha (ledwo przebiera nogami). Przednie racie rozjeżdżają mu się do przodu a tylne ma dziwnie podwinięte pod brzuch, tak że szybko traci kontrole i siada na tyłku. Cielak stracił już apetyt. Coś tam wypije, a resztę trzeba mu wlewać na siłę. Zauważyłem, że ma też dziwnie zimne uszy. Gdy się kładzie to cały czas coś głośno żuje i zgrzyta na zębach. Dziwne jest jeszcze to, że jak się trochę mleka napije to od razu robi wielkie blade kupsko.

 

Cielę ma 3 tygodnie. Przed tą chorobą miał jeszcze taki problem, że robił kupę z krwią. Weterynarz przepisał jakiś proszek i to przeszło, ale potem cielak całkiem osłabł. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RagnarPL    0

Nie ma gorączki i nie kaszle. Cielak jest nasz a nie kupiony. Nie był odrobaczony.

P.S. dzisiaj cielak wypił wszystko sam.

Edytowano przez RagnarPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ta wielka biała kupa pewnie wygląda jak kwaśna smietana to biegunka,odwodniony jest i sie chwieje,elektrolity daj do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RagnarPL    0

Dokładnie tak. Wygląda jak kwaśna śmietana (biało-żółta). W jakiej formie podać te elektrolity. Czy dalej poić ją mlekiem od krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

Elektrolity mieszasz z wodą. Ja stosuję VitalTrunk od Josery. Daj mu 2 razy, jeżeli pomoże to zacznij poić mlekiem. Jeżeli nie to jeszcze ze dwa razy. Ja dawałem 2 razy dziennie po 2 l przy 40 g/l elektrolitu. Musi mieć stały dostęp do wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RagnarPL    0

Elektrolity będę miał gdzieś o 16:30. Czyli dać od razu 2l wody + 80g elektrolitów, i dalej co? Kolejną dawkę rano czy jeszcze wieczorem?

Mam nie podawać mleka wcale, aż elektrolity zaczną działać czy mogę mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podziel to na poł i daj od razu,drugą dawkę daj po 2-3 godzinach jak ci tam bedzie pasować,i potem rano,mleka dziś nie dawaj

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RagnarPL    0

Niestety elektrolity dostanę dopiero jutro. Weterynarz zalecił mi podawanie wody z glukozą spożywczą. Co teraz?

I czemu ten cielak tak zgrzyta na tych zębach?

Edytowano przez RagnarPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo się odwodnił,jak zgrzyta to juz kiepsko,wet elektrolitów nie ma?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RagnarPL    0

Dzisiaj będę miał około 11:00. Rano dałem mu glukozę z wodą i trochę mleka. Teraz co?

 

O 11 mam podać elektrolity w tych proporcjach jako pierwsza dawka?

Czy mam mu dzisiaj dać mleka czy same elektrolity?

 

Edytowano przez RagnarPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

same,i to w miarę często podawaj,rozrob ze 3 litry i co godzinę po litrze a potem na wieczór normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RagnarPL    0

Dałem mu już 2 razy po litrze. Cielak wygląda na bardzo słabego. Głowę już całkowicie położył na ziemi. Da się go jeszcze odratować?

Zaczął się trząść tak jakby z zimna.

Edytowano przez RagnarPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kroplówka tylko,i to już 50% szans,dawaj mu te elwktrolity jeszcze i przykryj czymś go.

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RagnarPL    0

Leży przykryty od samego rana. Może te elektrolity zadziałają. Po ich podaniu nie zrobił ani razu kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie kapuje jednego,wet tylko wczoraj miał elektrolitów czy on ich w ogóle nie ma?i nie masz w pobliżu żadnej lecznicy która by posiadała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RagnarPL    0

Tylko wczoraj nie miał. Dzisiaj doszła dostawa.

 

Edit: Cielę leży raz z podniesioną głową, a raz opuszczoną. Dalej nie robi kupy. Przestał się trząść. Nie zgrzyta na zębach tylko normalnie coś przeżuwa. Ogólnie wydaje się lepszy niż 4 godziny temu.

Edytowano przez RagnarPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam,@ragnarPL  podkurczanie tylnych kończyn pod siebie i prostowanie przednich jest często wynikiem zapalenia otrzewnej Musi kolega dokładnie obejrzeć to cielę .Zgrzytanie zębami to typowy objaw odwodnienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Mam taki problem z byczkiem, nie może wstawać był weterynarz dostał zastrzyki bo miał wysoką temperaturę prawdopodobnie zapalenie płuc. Temperatura  ustąpiła  ale problem ze wstawaniem dalej pozostał. jak mu sie pomoże wstać to pije i je normalnie ( jak je to głośno chrupie ). i jak stoi to tylnymi nogami porusza normalnie w przód tył na boki a na przednich stoi sztywno jak na kołkach i tak jakby miał stawy opuchnięte. A przy próbie chodzenia jak mu pomagam to tak na zrywy tymi przednimi nogami rusza. tak jakby nie mógł albo się bał nimi ruszać. Dostał też jakieś zastrzyki na te stawy,  wet sprawdzał mu coś w pysku ale stwierdził że wszystko ok. Pije elektrolity i witaminy sił mu nie brakuje bo np dziś stał od 7 rano do 12 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak chodzi to nie strzela mu nic w nogach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zapalenie stawów prawdopodobnie,i dlatego temperaturę ma,kupiony czy swój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
    • Przez Dczbcnv
      Witam
      Moj Cielak ma ok 3 miesiące i dzisiaj połknął gumową rękawiczek.  
      Co robic? Czy on zdechnie?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj