Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Tomek90    2264
Dnia 9.02.2021 o 19:41, marek1mazury napisał:

Potwierdzam Agrio podrożało mocno. I tak jak Tomek pisał olewają klienta. Do mnie przedstawiciel jedzie już miesiąc i dojechać nie może. Mam ofertę bardzo kusząca na ixtracka T3 dość fajnie wyposażonego, isobus, GPS, skrętna oś, joystick, w standardzie zarządzanie na uwrociach bez DC, amortyzacja belki, podświetlenie belki LED światła błotniki koła 420R38.Sterownik Tellusa PRO mam już od rozsiewacza. Tylko pytanie jak pracuje tu belka? W necie nie znalazłem testów belki. W ikarusach słyszałem o pęknięciach belki i trochę mnie to niepokoi. Diler twierdzi że tu zmienili konstrukcje belki.

Co to znaczy - zarządzanie na uwrociach bez DC?? Ile za takiego wołają?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja miałbym wybierać z tych dwóch to wziąłbym krakowiaka i nie kombinowalbym skoro cena podobna.


Tomek90 napisał:

Dnia 9.02.2021 o 19:41, marek1mazury napisał:

Potwierdzam Agrio podrożało mocno. I tak jak Tomek pisał olewają klienta. Do mnie przedstawiciel jedzie już miesiąc i dojechać nie może. Mam ofertę bardzo kusząca na ixtracka T3 dość fajnie wyposażonego, isobus, GPS, skrętna oś, joystick, w standardzie zarządzanie na uwrociach bez DC, amortyzacja belki, podświetlenie belki LED światła błotniki koła 420R38.Sterownik Tellusa PRO mam już od rozsiewacza. Tylko pytanie jak pracuje tu belka? W necie nie znalazłem testów belki. W ikarusach słyszałem o pęknięciach belki i trochę mnie to niepokoi. Diler twierdzi że tu zmienili konstrukcje belki.

Co to znaczy - zarządzanie na uwrociach bez DC?? Ile za takiego wołają?? 

po rozłączeniu oprysku belka się podnosi na uwrociach a po wjechaniu w kolejny przejazd wraca to wcześniejszej wysokości. Cena lekko ponad 170 netto. Agrio napa 207 tys netto już po negocjacjach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Myślałem że takie coś jest tylko przy DC. 

Super oferta za ixtracka tanio bardzo według mnie tylko jeszcze jaka belka, ilość sekcji, dysze?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90 napisał:

Myślałem że takie coś jest tylko przy DC. 

Super oferta za ixtracka tanio bardzo według mnie tylko jeszcze jaka belka, ilość sekcji, dysze?? 

Belka 21m do 27m jest dopłatą 17tys plus na moje tereny mazurskie musiałbym brać DC do tej belki to kolejne 15tys. a że PROW i tak mam już przekroczony to zrezygnowałem z tego. Sekcji tylko 9 więcej nie ma opcji wziąć i to jest największa wadą tego opryskiwacza. Z tego co wiem on jest na Aragu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Ja mam 9 sekcji na 27m :/ na taką belkę to już musiałbyś 4 czujniki z dc.

@Emilio przy takiej małej belce to dobre rozwiązanie Puma od gabo o ile masz blisko możesz próbować. Tylko że ci składanie nie pasuje 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Właśnie to składanie będę musiał pomyślec nad tym. A puma jak reguluje dawkę cieczy ? Przez zawór czy pneumatycznie z ukłądu hamulcowego ciągnika ? Nie wiem jak to się nazywa dokładnie

Edytowano przez Emilio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ixtrack zamówiony. Będzie na początku maja. Jakby ktoś chciał będę miał Pilmeta na sprzedaż 1618 z komputerem Bravo 300 5 sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Co przemawia za tą firmą?  Dlaczego Pan ja wybrał?  Można prosić o wyposażenie i cenę?  Chciałbym sobie porównać do innych marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka postów wyżej masz z grubsza wymienione wyposażenie i cenę. Mam już rozsiewacz od kvernelanda i jestem bardzo zadowolony. Zero rdzy, wysiewa co do kg i bardzo dokładnie więc myślę że z opryskiwaczem będzie podobnie. Po drugie zaoszczędziłem na sterowniku mam już Tellusa Pro robota z nim to bajka. Po trzecie cena. Uważam że za tak zaawansowany opryskiwacz cena jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Kolego przecież marek już o tym mówił, czytasz ty wogole co napisane?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Przepraszam za zamieszanie mój błąd

Edytowano przez Emilio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Też mieliśmy wybrać iXtrack ale jakoś nie przemówił do nas. Tellus pro fajnie wygląda. Wygrał Hardi.
@marek1mazury Jaki masz rozsiewacz? Mam ofertę na tl Geospread i chyba wezmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

mam exactle tl iso - stary ale bardzo mi się podoba jak pracuje, te nowe mają tylko gps dołożony i z tego co gadam z ludzmi co je mają to chwalą


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Insentor.Ja mam Geospreda CL zerknij do galerii mojej.Rozbudowanego do 2000l. Naprawdę godne polecenia rozsiewacze. No i obsługa kvernelanda na najwyższym poziomie. Na pierwsze uruchomienie przyjechał człowiek z Torunia. Ogarnięty i wie o czym mówi. Wytłumaczył wszystko związane z obsługą i ustawieniami rozsiewacza ale co najważniejsze sterownika. Zanim człowiek się oswoił z Tellusem to dzwoniłem do niego parę razy i zawsze wytłumaczył. A wracając do opryskiwacza to myślę że u mnie ten xtrack to kompromis pomiędzy ceną a jakością gdyby Agrio nie oszalało z cenami to wybrałbym go bo belka to tam jest pierwsza klasa. Rozmawiałem z ludźmi co mają Ikarusy są zadowoleni więc myślę że nie będę żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Gdyby nie cena też bym wziął agrio napę. Jednak cena była porównywalna do Hardiego.

Do kv przekonuje mnie opinia właśnie użytkowników plus cena. Mam nadzieję że to Geospread spełni oczekiwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Mam do oprysku 100ha powierzchni zebrałem oferty i zastanawiam się pomiędzy Hardim Navigatorem a Agrio Pumą. Agrio opryskiwacz prosty do bólu, w hardim skretny dyszel i amortyzowana oś na gumach. Hardi dużo dłuższy i na mniejszych kawałkach może być mniej poręczny.  Oba pojemność 3000L i belki 21m Hardi droższy o 60 tyś zł. Czy waszym zdaniem warto dołożyć tą kasę przy 100ha powierzchni upraw. Zakup na prow.  Co sądzicie?

Edytowano przez Janekkowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Brak amortyzacji osi można jakoś rozwiązać amortyzowanym dyszlem + szersze ogumienie. Czemu nie belka 27?? Puma niestety niema takiej belki dopiero Napa, brałbym hardi z belka 27, jeśli nie to puma jeśli więcej niczym się nie różni ilość sekcji, pompa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13
6 minut temu, Tomek90 napisał:

Brak amortyzacji osi można jakoś rozwiązać amortyzowanym dyszlem + szersze ogumienie. Czemu nie belka 27?? Puma niestety niema takiej belki dopiero Napa, brałbym hardi z belka 27, jeśli nie to puma jeśli więcej niczym się nie różni ilość sekcji, pompa. 

Mam takie kawałki po 1-5 ha niektóre wąskie  pozatym tylko 2 duże pola po 10ha. Spore rozdrobnienie dlatego wąska belka. Puma nie ma opcji amorytzacji dyszla ale w sumie moje działki nie są bardzo oddalone nawet te braki w amortyzacji bym przebolał. Na plus pumy zbiornik z żywicy i osprzęt na aragu, czyli w razie czego naprawy tańsze.. Maszynę myślę ze bedę użytkował 20 lat dlatego szukam dobrego rozwiązania ale nie koniecznie jestem zwolennikiem zakupów na pokaz. Kasę ma zarezerwowaną to też nie problem dołożyć do hardiego tylko czy jest sens....? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Ja mam od 0.3 do 11ha, najwęższa działka ma 21m gdzie po jednej stronie aronię a po drugiej płot, wziąłem 27m teraz brałbym 33m.

Jak nie boli cie brak skrętnego dyszla to bierz agrio, dorzuć paralomat jak można. Rozumiem na GPS będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13
14 minut temu, Tomek90 napisał:

Ja mam od 0.3 do 11ha, najwęższa działka ma 21m gdzie po jednej stronie aronię a po drugiej płot, wziąłem 27m teraz brałbym 33m.

Jak nie boli cie brak skrętnego dyszla to bierz agrio, dorzuć paralomat jak można. Rozumiem na GPS będzie? 

Trochę boję się tak szerokiej belki ale jeszcze może przemyślę W Agrio boli też trochę brak ćwiartkowania. Tak maszyny na gps 9 sekcji robocznych i w Agrio i w Hardim ze sterownikiem i anteną.  Myślę nad paralomatem tylko też zastanawiam się czy jest mi potrzebny bo pola mam w sumie równe. Miałeś może do czynienia z tym wynalazkiem. Po przeszukaniu internetu wiedzę że tylko Agrio stosuje to rozwiązanie. Ciekawe jak faktycznie sprawdza się pod kątem pracy i awaryjności? Paralomat steruje tylko pochyłem czy też zmienia wysokość belki? Może wiesz coś na ten temat?

Edytowano przez Janekkowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Paralomat jest od pochyłości belki, znajomy ma w napie i mówi że to taki pseudo distance control, daje radę chodź sama belka tam dobrze pracuje. Też mam opryskiwacz bez ćwiartowania jakoś tragedi niema tylko ze ja mam 4 słupy chyba. 

Puma to dobra opcja do 21m belki, alka już jest droższa, ale można inaczej doposażyć i jest na pneumatyce. Patrz jeszcze na serwis, bo obrosli w piórka oni ostatnio i np mnie olali to machnąłem ręka bo i taki serwis może być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

janekkowal trochę dziwne porównanie... zestawiasz ze sobą budżetowy opryskiwacz z półką premium. 100ha to nie jest mało. Pomnożyć przez ilość zabiegów to już wychodzi kilkaset. Jeśli Puma jest wykonana na takim poziomie jak Alka czy Napa a Ty nie potrzebujesz bajerów to bierz Agrio. A podasz cenę Pumy i Hardiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj