Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

yacenty    3893
32 minuty temu, Andzej23 napisał:

Tomku ja już wcześniej pisałem, że hardi Commander tylko dlatego, że z rękawem, bez rękawa to hardi bez sensu bo drogie części a i belka bez rewelacji.

trzeba wiedzieć gdzie kupować częsci :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4128
Dnia 20.01.2020 o 20:11, Baarth napisał:

WIcherek  czemu ?  My mamy i nie narzekamy ?

Kupiłem seletrona      ( na zapas ) i ceny wam nie podam , ze tez ja się w to wpakowałem !    z tym trzeba się obchodzić jak z porcelaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Kupiłem seletrona      ( na zapas ) i ceny wam nie podam , ze tez ja się w to wpakowałem !    z tym trzeba się obchodzić jak z porcelaną

U nas po  3  sezonach opryskane  jakieś  3 tyś ha i jak narazie 1  silniczek się skończył  za   360 zł netto .   Nie wiem czy  widzisz oszczędnośći  i  ich wartość  dzięki temu systemowi .  Nie wiem  z jakich  rejonów jesteś polski ale  u nas pola  są strasznie  zróżnicowane . 

 

Z czym masz problem w  tym systemie ???


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Chciałbym zapytać co składa się na "własna hydraulikę" w opryskiwaczu. Czy jest to tylko pompa, zbiornik i filtr? @griga orientujesz się?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1089

Na logikę tak dokładnie powinno być jak napisałeś. Ja nie miałem jeszcze opryskiwacza z własną wiec Ci nie powiem

Edytowano przez sumek666
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Tak jest pompa hydrauliczna napędzana pompą obryskiwacza. Pompa membranowa z obu stron ma wałek. Tak mam w hardi. Wałek napędza obie pompy połączone.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

W nowym opryskiwaczu na targach Stanimpex był w zestawie zbiornik z filtrem wysoki a cienki żeby się trochę chłodził i pompa a pod nią chyba 3 sekcyjny rozdzielacz podłączony. Dałoby radę samemu zrobić tylko wałek przez pompę musi przejść na wylot. Oni chcieli za taki dodatek 3 koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
52 minuty temu, alvaroalvaro78 napisał:

W Lemkenie jest jeszcze chłodnica.

To już gruba inwestycja. Wydaje mi się, że odpowiednio duży zbiornik rozwiąże problem. Te 25 litrów powinno być ok. 

Czy pompa z wydatkiem ok 20 litrów będzie ok?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    580

W Tecnomie miałem własną hydraulikę i to była super sprawa. Rocznik 1983. 4200 pojemności 24 metry. 

Tam trochę było inaczej. Do womu była bardzo duża pompa olejowa ktora napędzała silnik hydrauliczny który napędzał dwie pompy wodne za pomocą łańcucha. Naped pomp wodnych  był hydrauliczny,  A 2 pompy wodne to były 3 cylindrowe. Po pompię na stronę , więc jadna miała 12 metrów,   Jak miało być większe ciśnienie to silnik szybciej kręcił, a jak mniejsze ciśnienie to wolniej kręcił. Był tak taki siłowniczek który tym sterował. Po zatrzymaniu siłowniczek się cofał i pompy wodne stawały całkiem. 

 Za tą pompa  z womu był mniejsza od hydrauliki całego opryskiwacza. Miał też chłodnicę oleju, taka rura na powrocie wody do opryskiwacza. Zbiornik  na olej  miał z 40 litrów. 

Miałem go z 5 lat i twierdzę że to było  jedne z najlepszych rozwiązań.  Teraz mam Blancharda Grand  Large 45,  4700 pojemności plus 300 czystej wody i 30 metrów, z pompą wirową, a raczej porażką pompy, bo nic gorszego  już chyba nie mogli założyć. Do tego te zawory co po 3-4 sekundach zamykają się i tak samo otwierają,  do tego przeciekają. 

 Najlepiej jakbym w Blanchardzie miał całą hydraulikę olejową i wodną z Tecnomy a zbiornik i lance z Blancharda,  chociaż te aluminiowe lance to też raczej porażka. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2284

Jakie lampy led z światłem niebieskim pod belkę 27m?? Ktoś ogarnia temat lamp?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2284

Widziałem w lemkenie ale drogie 300E plus wiązka 80E i podpięcie do kompa 70E 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Jakie lampy led z światłem niebieskim pod belkę 27m?? Ktoś ogarnia temat lamp?? 

@yacenty Ty jaka masz szeroką belkę? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2284

Wiem widziałem na żywo, zjebałem bo chciałem ledy pod dysze niepotrzebnie, a teraz drogo to wszystko wychodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    142

Dlatego ja przy okazji zakupu na PROW trochę bajerów nabrałem tłumacząc sobie że "to przecież za pół ceny" i tak się uzbierało 300k netto 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2284

To drogo cię wyniósł, masz DC na 4 czujnikach?? 

Zamówiłem niebieskie ledy 9 x 5W - niby moją belkę ma ogarnąć bez problemu. Przy rsm mówił że słabo będzie widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    142
Napisano (edytowany)

Gruba cena za sama belkę 33m. DC na 2 czujnikach na długich uchwytach. Ja mam równe pola na Żuławach więc DC nie ma za dużo roboty. Wczoraj robiłem atest starego Albatrosa osobie która go ode mnie kupuje i kolega który robi atesty handluje Agrio. Z racji belki 33m trzeba by brać Mamut'a a on w podobnym wyposażeniu nie wyszedł by dużo mniej a przy odsprzedaży też inna wartosc Lemkena a Agrio...

Na ledach za wiele danych nie ma a ze zdjęcia g. widać... To nie moje foto ale widać moc...

717131-253575.jpg

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2284

Czyli to nowy tyle wyniósł, teraz rozumiem. Tak samo jak chciałem belkę 27 to w Alka nie ma, a Napa już inna kasa zupełnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1

jeśli chodzi o oświetlenie zbędne ,wystarczy wam  led wiem sam po sobie ,fabrycznie zamontowany ,załączany z komp nie potrzebne są żadne halogeny widać wszystko c się dzieje pod belką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2284

Chodzi ci o led pod dysze?? Niebieskie światło lepiej pokazuje strumień z dyszy, byłem u osoby która miała i wymieniał na halogen barwy niebieskiej.

@alvaroalvaro78 widziałem w nocy, moc jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    142

Ja zawsze mam zrobić foto ale nigdy nie pryskam się wodą żeby się zatrzymać i zrobić dobre foto... 🙂 Ten kto twierdzi że białe ledy są super nie widział roboty niebieskiego światła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj