Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

migacz    318

Mówicie że ten z ogłoszenia lepszy niż te z brandi czy innych? A dałoby w niego rozwadniacz z boku wrzucić. Pod co to się podłącza. Jeśli się da i te nowe to naprawdę gówno na kołach to może jednak warto się przejechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
Tomek90 napisał:

Koła masz do wymiany napewno.

Bo?


migacz napisał:

A dałoby w niego rozwadniacz z boku wrzucić. Pod co to się podłącza. Jeśli się da i te nowe to naprawdę gówno na kołach to może jednak warto się przejechać.

Rozwadniacz możesz se założyć do dowolnego opryskiwacza. Kwestia dołożenia troszkę węża. Najlepiej taki który jest ezektorowy a nie tylko zasysyanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

To jest ten droższy za ok 2 tys tak i można nim myć też butelki w niektórych typach i on wtedy leci z jednej sekcji czy jak? Zresztą najpierw kupię potem będę pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Kurde 2 to strasznie dużo. Jak będzie temat to się odezwij ogarniemy taniej i to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najlepszy zwykły wodomierz. Mam założony na paliwie, to ten co mi przywozi paliwo też mówił że to najlepsze zegar. A jeszcze z legalizacją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
2 godziny temu, griga napisał:

Bo?

 

Rozwadniacz możesz se założyć do dowolnego opryskiwacza. Kwestia dołożenia troszkę węża. Najlepiej taki który jest ezektorowy a nie tylko zasysyanie.

 

Bo się nie nadaje ten bieżnik, będzie pchać przed sobą jak mokro i koło przestanie się obracac, bedzie zjeżdżać z ścieżki. Miałem coś takiego w rozsiewaczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
Tomek90 napisał:

Bo się nie nadaje ten bieżnik, będzie pchać przed sobą jak mokro i koło przestanie się obracac, bedzie zjeżdżać z ścieżki. Miałem coś takiego w rozsiewaczu.

Sąsiad ma takie koła i nawet takie opony w skotarku. Przynajmniej w naszych realiach nigdy nie widziałem ale koła się źle zachowywały. A ma go chyba z naście lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

serio potrzebny jest licznik wody? miarka na opryskiwaczu to za mało? korzystam tylko z miarki na opryskiwaczu i mało kiedy zostaje mi więcej jak 30 40l w zbiorniku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
1 godzinę temu, yacenty napisał:

serio potrzebny jest licznik wody? miarka na opryskiwaczu to za mało? korzystam tylko z miarki na opryskiwaczu i mało kiedy zostaje mi więcej jak 30 40l w zbiorniku

Gdy jest suchy wskaznik na srodku zbiornika nie ma takich rozbierznosci. Na bańce 3000 litrow spore rozbierznosci sa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Teraz to ja nie rozumiem, jak w takim opryskiwaczu ustawionym poziomo może wskaźnik oszukiwać, przy tej pojemności ustawiaj tak aby zostało 100 litrów,, to raptem błąd 3 %  przy tej pojemności zbiornika. Litry litrami, ale poślizg, nakładki na klinach oraz błędy pomiaru zrobią więcej złego niż te precyzyjne tankowanie opryskiwacza na litry i później złość bo zabrakło na ostatnie 100 metrów pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886
26 minut temu, pala92 napisał:

Gdy jest suchy wskaznik na srodku zbiornika nie ma takich rozbierznosci. Na bańce 3000 litrow spore rozbierznosci sa...

Nie rozumiem co to suchy wskaźnik.
Ja mówię o 2 opryskiwaczach, jakie mam - jeden polski średnio wysokiej klasy, drugi zachodni klasy premium.
To co jest na wskaźniku to tak ma byc. Chyba ze popełnię ewidentny błąd i krzywo się ustawię do tankowania. Ale wtedy pretensje tylko do siebie.

Ile masz tych rozbieżności na bańce 3000l?
Może lepiej zainwestować w porządny GPS do opryskiwacza? Od kiedy mam Section Control to zużywam ok 7-10% cieczy mniej. Belka opryskowa 24m / 8 sekcji.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Suchy wskaznik mniej oszukuje jak ten zwykły z plywakiem w rurce, opryskiwaczy w poziomie czy nie pokaże dana ilość cieczy.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

A co to jest ten suchy wskaźnik? bo nie znam pojęcia - coś takiego jak ma np Hardi, ze jest sobie pływak w zbiorniku i sznurek do rurki na zewnątrz i w rurce jest plastik, który pokazuje stan?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Tak to cos takiego. W moim pilmecie jest wąż z kulka w srodku ale jest zamontowany z przodu. Jesli minimalnie zle staniesz pomylusz sie o ok 150 l

Wyposazenie typu gps troche kosztuje a za ok 200 zl wykombinuje sie coś mądrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

kuleczka w wężu - to rozwiązanie znam z polskiego opryskiwacza - u mnie spisywało się dobrze.

Jasne GPS z Section Control pare lub nawet większe pare zł kosztuje.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Ja nalewałem kuflem od piwa po pół litra, ale rozbił się i teraz ani nie pryskam, ani piwa nie piję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja ma rurę w  zbiorniku z 160 mm a ww tym pływak i linka do wskażnika  na zewnątrz. Nic nie narzekam.

Moge jeszcze skalibrować wodę w opryskiwaczu, ale nie robiłem tego bo nie potrzeba. Leję 50 litrow więcej i zawsze się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Kurde ja mam zwykła rurkę z boku i przodu i jakoś nie ma problemu. Mam też przepływomierz na ssaniu ale nigdy na to jakoś nie patrzyliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Pytam od znajomego. Chce kupić na młodego rolnika nowy opryskiwacz ciągany. Cena jaką wpisał to pułap 30 max. Za tą cenę nie kupi ani krukowiak ani pilmet ani bury. Zostają mu tylko opryskiwacze z dolnej półki. Mówił mi głównie o biardzki, tolmet i jeszcze chyba te co w necie ogłaszają. Nie wiem czy na tadlen starczy bo nie był na punkcie. Mam z nim jechać w trasę na oglądanie. Naczytał się w internecie i nie wie co wybrać. Nie chce wydać kasy na jakieś gówno a używany nie wchodzi w grę. Możecie mu doradzić co jest dobrym wyborem. Młody nie chce dokładać do lepszych bo nie ma z czego. Czekają go spore remonty w oborze bo ojciec to straszny olewus był. Jakieś rady w stylu pompa kto kładzie najlepsze, lance itp. szerokość na razie nie ma znaczenia bo ścieżek nie robi w Poznaniaku. W niedzielę jeszcze na premiery z nim jadę może coś tam zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj