adeq15

Zetor czy MTZ ??

Polecane posty

Ja mam dwa zetory jeden to 5211 a drugi to 5340. Pierwszy był 5211. Gdypowiękrzyłem gospodarstwo należało kupić następny ciągnik. Bez wachania podiołem decyzie że będzie to zetor. Z swych zetorków jestem zadowolony. Jeśli chodzi o spalanie to zetorem zrobi się dużo więcei niż MTZ tą samą ilościo ropy, wiem bo sąsiad ma MTZ. Gdy bym miał kupić następny ciągnik napewno był by to zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Krzysztofek, na moje to żadne porównanie, ja mam zetora i Mtz, wieć napewno porównanie mam lepsze i jezeli chodzi o spalanie to jest na podobnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

haha ;) 3 metrowy agregat do ciągnika o mocy 80KM chyba tylko do transportu albo do pracy na piasku i to by się pewnie zakopał ;) . a wracając do głównego wątku to ja bym mu radził kupić jakiegoś fendta czy tez case używanego i będzie chłop zadowolony a jeśli się tak upiera przy tym czy zetor czy mtz to jeśli on nie dba o ciągniki to niech kupi mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

A ja ci radzę kup zetora, mało awaryjny, nie tak jak mtz choć zależy jaki ci sie trafi i jak będziesz o niego dbał. Zetor lubi trochę wypić, mtz z pewnością będzie oszczędniejszy ale jak zaoszczędzisz na paliwie to możesz wydać na naprawę to taka loteria.Z naprawą jak i z częściami jest podobnie, komfort z pewnością jest lepszy w zetorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a co wam sie tak czesto w tych mtz'tach psuje ???

 

Nie cytuj ostatniego postu!!!!!!!!

Edytowano przez robertbara

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Mój sąsiad bardzo narzeka na hydraulikę że bardzo cieknie. Ale on o niego nie za bardzo dba może dla tego. On by tylko zalał paliwo i jechał przed siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

bo chyba juz wiecie ze my mamy 4 mtz'ty i nie narzekamy na awarie w tym roku tylko silownik od podnosnika siadl i tyle nie wiem co u was tak strasznie siada


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli do transportu to Mtz szybszy ale ze to ciągniki oszczędne to bym nie powiedział a Zetor też na powietrze nie chodzi i swoje spali ale ja bym wybrał MTZ silniki są nie do zajechania tylko kierownicę ma ma trochę po boku i to minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

mam mtz z 92 i jakieś 15 lat ładnie chodził później poleciała skrzynia i od tamtej pory jakoś tak co rusz coś się dzieje. W tym roku jednynie wieszak dolny mi się ułamał a tak to odpukać nic na razie :mellow:. Kupiliśmy Zetora foterre 10641 3 lata temu i ogólnie komfort o niebo lepszy i jak na razie tylko czujnik od paliwa wymienialiśmy bo zaczął wariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

Zdecydowanie Mtz ! komfort moze nie jest wspanialy,ale w polu sie sprawdza,uciag ma dobry,niedrogi,tanie czesci i co najwazniejsze NIEDUZE SPALANIE !


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

MTZ dużo nie spali a Zetor tak??? Zetor spali troche więcej od MTZ ale i więcej zrobi, komfort zetora wogóle nie do porównania cicha i komfortowa kabina i bardzo przestronna , lepsza konstrukcja zetora, Jedynym plusem MTZ jest skrzynia dużo szybsza od zetora, i <chyba> dusponuje większą ilością przełożęń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

zgadzam sie. biorac pod uwage komfort pracy to zdecydowanie zetor. a jesli zas patrzec na szybkość czy spalanie to MTZ. osobiście bym radził zetorka - czeska precyzja :rolleyes:


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Jasne że zetor miałem MTZa 82TS i wiecej bym go nie kupił może mało palił ale jazda nim to porażka przy cieżkich maszynach nie daje rady i stale przód mu podbija ja juz dodałem mu 300kg na przód i nadal wiele nie zmieniło aż go sprzedałem i kupiłem zetora 9540 no i jestem zadowolony. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

noo to sie nazywa post :D który podtrzymuje honor zetora :) pozdrawiam

 

No Twój też nie gorszy, tyle że Twój zasługuje na ostrzeżenie za cytowanie poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Zobaczcie jakie zdania potrafią byc podzielone. Ja mam zetora i mtz-eta i mysle ze Mtz-et jednak lepiej sobie radzi i awaryjny nie jest podwarunkiem ze go sie nalezycie traktuje (wymiany filtrów, olei) Zetor no cóz, silnik trwały, mój ma nabite 15tys. mth bez remontu silnika (był nawet kiedys artykuł w RPT), ale mysle ze mtz-et tez tyle wychodzi. Zetor w porównaniu do ruska ma zdecydowanie zamało przełozeń. Jesli chodzi o komfort, to dla kierowcy według mnie wielkiej róznicy nie ma, ale jak mam byc pasazerem to wole zetora (Zetor ma siedzisko dla pasazera) Cześci tanie (nie mózie ze do zetora drogie, ale drozsze), a ze spalaniem to bardzo podobnie w cięzkiej robocie, natomiast w lzejszych pracach mtz-et pali zdecydowanie mniej. Jak miałbym wybierac miedzy tymi dwoma ciągnikami to wybrałbym Belarusa.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

cos w tym jest :D na ten temat sa podzielone zdania jak kto woli tak uczyni :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Moim zdaniem zetor. Mtz jestn letki i wyglad ma jakis dziwny, zetor to super maszyna i wygląd ma.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

wygladem to ani nie mozna poruwnywac Zetora do MTZa (niebo a Ziemia) :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ale wygląd to nie wszystko, a wagowo podobnie


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

witam,

śledzę to forum od jakiegos czasu i wiele bardzo fajnych rzeczy a przede wszystkim dość pożytecznych tutaj przeczytałem. sorki za OT.

I właśnie wczoraj się dowiedziałem tak na 100%, że będę rolnikiem przez duże R :D i że jzu pora na zakup nowego ciągnika. No i właśnie wchodziłby by w grę albo ursus albo zetor albo... no właśnie np MTZ.

Ale jak czytam wasze opinie, oczywiście nie wszystkich, to powiem wam, że juz jestem głupi. Wiem, że to wątek - Zetor - MTZ, nie mam na mysli ursusa, i widzę, że większość skłania się ku Zetorowi. I nie ukrywam, że i ja wolę tą markę, zdecydownie bardziej niz MTZ.

Części do zetora kupi się w każdym praktycznie mieście, mam tu u siebie serwis i przedstawicielstwo zetora. Mnie nie interesuje aż tak bardzo spalanie, czy on mi spali 8 czy 10 litrów na h. Mam T 25 i on będzie sobie robił prace lekkie a zetor cięższe.

Czy waszym zdaniem proxima ale ta 6XXX to dobry wybór. Oczywiście mowa tylko i wyłącznie o nowym ciągniku. Myślę, że ten ciągnik będę mi służył następne ładnych parę lat czyli jakieś hmmm przypuszczam, że 15. Czy to dobry wybór. A może jestem głupi, że chce tyle kasy wydac na nowy ciągnik przy moim areale - 12 h :D. Uwaga - chciałbym zaznaczyć, że mam sponsora na nowy ciągnik, więc prosze mnie nie wyzywać, że na taki areał chce nowego zetora :D

I przepraszam za OT, ale jest tutaj sensowna i rzeczowa dyskusja i dlatego pozwoliłem sobie tez trochę OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Skoro masz sponsora to bierz 6441 przedni napęd zawsze się przyda no i oczywiście nie oszczędzaj na wyposażeniu i godziwych oponkach. A swoją drogą 62 koniki na 12ha to nie jest wcale tak dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

tez właśnie mi się wydaje, że to bardzo dobry wybór. i wiem, ze apetyt rośnie w miarę jedzenia ale chyba te 75 kucy jest mi zbędne czy nawet więcej na taki areał. i chyba się nie zapowiada narazie na powiększenie areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj