adeq15

Zetor czy MTZ ??

Polecane posty

MF675ursus    701

Jaka to prasa? MTZ może (ale nie musi) mieć problemy z WOM przy zbyt mocożernej prasie. Chyba że znajdziesz fachmana co dobrze taśmy wom wyreguluje

Sylwekx25    1561

Czyli radzicie żeby patrzeć bardziej na wschód ;) osobiście też skłaniam się bardziej w kierunku mtz-ta no ale zanim podejmę decyzję chce przeanalizować wszelkie za i  przeciw względem jednego i drugiego traktora. MF675ursus prasa to hesston 5640.

soltys48    7713

ruski będzie wyższy, mniej paliwożerny jak dobrze taśmy wyregulowane to w tej prasie będzie śmigał

Wiadomość z agroFakt.pl

Sylwekx25    1561

Właśnie to spalanie ,dużo czytałem i słyszałem ,że zetor lubi sobie wypić ale na ile jest to prawdą nie mam pojęcia gdyż nigdy takim zetorem nie pracowałem.

soltys48    7713

ruski +JD 545 180 kulek słoma pszenżytnia kombajn heder 3m pole oddalone ok 3,5km od gospodarstwa pole w prostokącie owijanie na dwa sznurki snopki ok 135/120 spalił niecałe 30 l ON z dojazdem i powrotem

soltys48    7713

ruski naprawdę mało pali, u mnie pracuje teraz w stosunkowo lekkich pracach tj owijarka, kosiarka to tam wącha tylko paliwo

Sylwekx25    1561

U mnie też by wykonywał podobne prace ,tak jak wspomniałem wcześniej ,prasa ,rozrzutnik taki około 4 tonowy ,czasami kosiarka.

Sylwekx25    1561

Mam dwa forszaje a z małych to tylko c360 ,takiego pośredniego 80 konnego brakuje mi bardzo.

Sylwekx25    1561

Bo najpierw jeszcze kilkanaście lat temu ojciec kupił zt300 i to był główny ciągnik w gospodarstwie do pomocy miał 360. Mi się nim też pracowało dobrze ale brakowało w niektórych pracach przodka więc kilka lat temu kupiłem 323 ,zrobiliśmy mu kapitalkę silnika plus poprawek które wymagał po poprzednim właścicielu i teraz mam sprawdzony dobry ciągnik którym wykonuje wszystką ciężką robotę. zt300 także jest w stanie bardzo dobrym zawsze był zadbany przez tyle lat to szkoda mi go było sprzedać tym bardziej ,że ceny tych modeli są w granicach 6 tys zł. Miejsca mi nie wystoi a zawsze jakaś robota mu się znajdzie ;).

Sylwekx25    1561

W tym roku gdy pogoda nie sprzyjała jesienią to bywało tak ,że jeden był w pługu ,drugi w agregacie i już nie traciłem czasu na przepinanie tylko się przesiadałem z jednego do drugiego :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Chino
      Cześć,
      Planuję zakup złomka - dosłownie. Szukam czegoś w opór taniego do czego mogę podłączyć maszt z widłami.
      Sprzęt będzie pracował pewnie godzinę w tygodniu max. Ma być tanio, ma palić, jeździć, nie połamać się i ma dźwigać..
      I tu zaczynają się schody. Wszystko co dźwigam to palety 1t. Czyli brutto może to ważyć 1030kg a nawet i 1200kg. Podnoszone na wysokość 120cm, więcej nie potrzebuję.
      Potrzebuje czegoś co będzie jeździć po miękkim, po łące itd dlatego zwykłe widlaki odpadają, ewentualnie terenowe ale z nimi jest większy problem. Koszt, koszty naprawy, transport tego itd itp dlatego wolę w ciagnik pójść.
      Co Wy na to? Podejrzewam, że przy takim obciążeniu to maszt obowiązkowo z kółkami by był ciągle podparty. Jakie są Wasze sugestie co do sprzetu i samego ciagnika? Szukałem róznych 4011, C360, C330 .. ostatnio Wladimirca (biegi wsteczne i łatwość przeróbki).
      Jakie macie pomysły i doświadczenia? Da radę to w ogóle przy sprawnej hydraulice? Wiadomo, że kwestia dociążenia przodu obciążnikami będzie dośc istotna. Oczywiście maszt na tył, nie na przód.
      Dzieki
    • Przez Dawidekpl12
      Witam . 
      Moja stara 60 ma już swoje lata i ja to mowie że jest już rozklekotana. Nie opłaca sie robic generalki bo praktycznie byłoby trzeba wszystko wymienić. Planowalem sprzedac ja w całosci lub na części gdyż silnik jeszcze jest nie zły. Pytanie mam jednak co do zastępcy owej 60 . A więc poszukuje ciągnika do prac lekkich gdyż mam renault 751.4s która orkę i cięższe prace polowe bierze na swe ramiona ,a mi byłby potrzebny ciągnik do kosiarki, obornika itd. Mój budżet to ok 12 tys zł. Myslałem nad druga renowka tylko bez przedniego napedu np 451 , 651. Tylko że ich mankamentem jest to że maja 1 pompę a ogolnie to u nas w naszych okolicach pożycza sie przyczepy . Boje sie o mieszanie oleju i potem problemy ze wspomaganiem itd. Do tej pory do renowki nic na hydraulike nie czepialem wiec nie wiem jak wyglądaja te sprawy bo zawsze 60 sie czepialo do kipra itp. 
      Z góry dzięki
    • Przez arty
      Co polecacie mam ok5ha, teren gorzysty, moze uda sie starac o premie 60tys na modernizacje gospodarstwa cztli na ciagnik.... z tego co sie dowiedzialem do 10ha dotacja moze byc na ciagnikdo 45kM wstepnie rozeznalem sprawe i wiekszosc ciagnikow tej mocy kosztuje okolo 100tys,-  troche za duzo... moge wydac max 70-80 tys przy dotacji 60tys.... przydalby sie przedni napęd i kabina, w tej cenie jak na razie znajduje Farmtrac Heritage 6045, Farmtrac 6050, ale ten ma juz 48kM inie wiem czy sie zalapie na dotację... Do tej pory użytkuję 60 letniego zetora 3011....Co polecacie???
    • Przez Bartek1888
      Siemka czy są tu użytkownicy maszyn fendt 105ls bądź 106 ls ? Mam pare pytań 
    • Przez piotersss
      Witam. Potrzebuje opinie na temat firmy agrigroup w dziewulach. Mają tam spory wybór ciągników. Poszukuję ceresa 345 bądź 340 w pełni mechaniczny, jeśli ktoś ma to proszę o opinie i jak jest ze spalaniem .
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj