Polecane posty

bartus16    10

u nas taki gosc ma ogiera wicechampiona polski to troche zgarnia kasy za pokrycie klaczy :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

nie wiem jak to jest w przypadku kuców ale u nas aby ogier mógł kryć klacze musi przejść specjalne szkolenie (około 6tys.) a potem przejść pomyślnie wszystkie sprawdziany , tak że po opłaceniu tych 6ciu tysi nie powiedziane że ogier będzie mógł być ogierem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5
nie wiem jak to jest w przypadku kuców ale u nas aby ogier mógł kryć klacze musi przejść specjalne szkolenie (około 6tys.) a potem przejść pomyślnie wszystkie sprawdziany , tak że po opłaceniu tych 6ciu tysi nie powiedziane że ogier będzie mógł być ogierem :D

żeby ogier mógł kryć musi mieć wyrobioną licencje i tyle przynajmniej tak mają ogiery gościa do którego ja jeżdżę z kobyłami i wszystko jest ok

 

w mojej miejscowosci jest 4x wiecej koni niz np bydla bo jest kilku gospodarzy co maja np po 10 lub wiecej sztuk koni a przodownikiem w mojej miejscowosci jest soltys co ma chyba 14 sztuk :D

 

to nieźle a skąd dokładnie jesteś?? u mnie w wiosce jest 5 gospodarzy którzy mają konie przodujemy my bo mamy 4 a za 2 tyg już będzie 5 koni :D

 

Edit

już nie muszę czekać dzisiaj o 19.15 się oźrebiła wszystko jest OK czekamy na pierwszą noc foty będą niedługo :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

aha dzięki , teraz wiem a myślałem że lżej zdobyć licencje na ogiera. Miałem zamiar troche zarobić no cóż chyba to nie wypali za bardzo, chyba że nie będą chcieli klienci papierów na źrebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

tzn z tego co mi wiadomo i z ogólnodostępnych informacji w internecie to wystarczy żeby taki ogier miał 1 stronne pełne pochodzenie i częściowe z 2 strony. Robi się badania DNA , przyznaje punkty bonitacyjne i jazda koszt to pewnie koło 1000zł ale parę klaczy i się zwróci :D Także nie załamuj się :D a najlepiej zadzwoń do okręgowego związku hodowców koni i to rozwieje twoje wątpliwości :D

tu masz link wejdź na twoje województwo i poszukaj numeru do związku

http://www.pzhk.pl/art.php?id=ozhk.htm


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerka26    0

Witajcie ja jestem z okolic Milicza dolnośląskie, także posiadam pare fajnych koników i inne zwierzaczki .Mamy klacze do krycia , szukam jakiegoś ciekawego ogiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
żeby ogier mógł kryć musi mieć wyrobioną licencje i tyle przynajmniej tak mają ogiery gościa do którego ja jeżdżę z kobyłami i wszystko jest ok

 

 

 

to nieźle a skąd dokładnie jesteś?? u mnie w wiosce jest 5 gospodarzy którzy mają konie przodujemy my bo mamy 4 a za 2 tyg już będzie 5 koni :D

 

Edit

już nie muszę czekać dzisiaj o 19.15 się oźrebiła wszystko jest OK czekamy na pierwszą noc foty będą niedługo :D

ja jestem z miejscowosci Konorzatka woj lubelskie:)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

bartek ja też jestem z lubelskiego tyle że z drugiej strony - Wojsławice.

u nas znajomy chciał mieć ogiera to dał go na trening do stadniny do Białki.koszt to około 6 tys. tak mówił, potem ma zdać egzamin ale nie musi. z kolei drugiemu znajomemu jak wzięli dwulatka na trening pod siodło też w białce to tak trenowali że koń sie zabił- wpadł im na ściane. tak że nie jest łatwo . popytam jeszcze po okolicznych koniarzach to będę wiedział więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5
Witajcie ja jestem z okolic Milicza dolnośląskie, także posiadam pare fajnych koników i inne zwierzaczki .Mamy klacze do krycia , szukam jakiegoś ciekawego ogiera.

ja mam ogiera ale ma 2 dni więc chyba sobie nie poradzi :D

 

witam, mógł by ktoś konkretnie napisać ile wynoszą dopłaty do koni i jakich ras muszą być?

no właśnie wie ktoś coś o tym ?? bo też chciałbym się złapać :D

 

ja jestem z miejscowosci Konorzatka woj lubelskie:)

no to mam do ciebie 282 km :D troche za daleko jak bym chciał konia tam u was kupić :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

tylko u mnie wszyscy maja te rasy lekkie i glownie na rozdrod a nie do parcy :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
ja mam ogiera ale ma 2 dni więc chyba sobie nie poradzi :D

A dostał by tam w ogóle?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

jesli chodzi o dopłaty to trzeba mieć 2-3 klacze( zależy od rasy) do hucułów jest 700 zł a do rasy ardeńskiej 1500zł w innych rasach sie nie orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5
jesli chodzi o dopłaty to trzeba mieć 2-3 klacze( zależy od rasy) do hucułów jest 700 zł a do rasy ardeńskiej 1500zł w innych rasach sie nie orientuje

no a do rasy polski koń zimnokrwisty jest coś ?? czy to tylko do rzadkich i wymierających ras??

A dostał by tam w ogóle?

no ja Ci powiem on jest mały, chudy ale byk :D :D a dostać to chyba pyskiem :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukałem informacji o koniach ardeńskich i to są konie zimnokrwiste tyle że pochodzące z francji, więc może są też dopłaty do polskich koni zimnokrwistych (ardeńskie biorą też udział w udoskonalaniu tych polskich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

do małopolskich jest coś koło 1800zł. ale trzeba mieć conajmniej 3 klacze po pierwszym źrebięciu i z w pełni udokumentowanym pochodzeniem . tam gdzie w paszporcie są rodzice dziadkowie pradziadkowie prapradziadkowie to wszędzie musi być koń wpisany nie może być nn i muszą to być konie tej samej rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3
A co ile się dostaje?

raz na rok

 

co do zimnokrwistych to powinno byc podobnie jak z ardenami. wiem że trzeba mieć przynajmniej 2 klacze z pochodzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezdemona58    0

Mam pytanko konie mogą żyć max. 25 lat? bo my w stajni mamy konia co ma powyżej tylu lat prosze wytłumaczcie mi to:)


Konie to jest to!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

hmm według mnie tak się utarło że konie żyją max. 25 lat ale zdarzają się i rekordziści może twój do nich należy


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj