Zaloguj się, aby obserwować  
jarekvip99

Wal croskil przy agregacie biernym agromasz

Polecane posty

jarekvip99    18

Posiadamy agregat bierny agromasz z walem croskil z tylu z przodu zwykly walek z plaskownika dzielony nastepnie 2 rzedy graczek prostych. ciagnik jaki to ciaga to zetor 12145 z tylu opony 18.4 34 mam pytanie odnosnie tego ze po agregacie na srodku zostanie taka gorka troche gdzie kola ciagnika nie przeszly a tak gdzie kola to jest troche dolek tak jakby slabo zarownywal pole ten agregat a dokladnie slady po kolach sa troche koleiny. agregat idzie w miare glebokolo mysle ze glebiej nie ma sensu. ziemie roznej klasy i na kazdej efekt podobny jest. jakie macie doswiadczenia z takim agregatem a doklanie walem croskil czy moze packer bylby lepszy zeby koleiny zaciagnac czy efekt bylby ten sa? wiadomo ze nawet jezdzac c360 z samym siewnikiem to spulchniacze nie wyrownaja idealnie kolein ciagnika i tez sa dolki i gorki w moim przypadku na pewno troszke mniejsze jak samym siewnikiem by jezdzil. mam odjete teraz spulchniacze od siewnika jak chodzi razem z agregatem bo myslalem ze bedzie ok ale jest tak srednio. moze zalozyc spulchniacze wy ich uzywacie przy agregatach uprawowo siewnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Żeby nie było tej górki to jest kilka opcji: (w kolejności które daje najlepszy efekt)

-orka z wałem campbella

-bliźniaki przy ciągniku

-wał oponowy na przedni tuz

-spulchniacze za kołami ciągnika, ale przed agregatem

-głębsze ustawienie zębów

-"odchudzenie" ciągnika żeby nie robił takich kolein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Przy wale pakera może nie było by tego śladu ponieważ by pchał przed sobą trochę ziemi i ona poprzez przesuwanie na boki by zasypywała nierówności ale jak te nierówności są niewielki to nie ma co kombinować więcej jak poprzez założenie spulchniaczy śladów albo wału na przedni tuz do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Na ciężkiej ziemi nie będzie różnicy, na piachu będzie pchał przed sobą i zagarnie koleiny, ale czy w uprawie o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Można ewentualnie założyć jeszcze włókę przed wałem jeśli jest miejsce. Może spróbuj przestawić łapy w agregacie.

@bartek88 Na piachu croskilem też szału nie zrobisz bo tylko przemielisz piach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Sam u siebie wywaliłem croskila i założyłem zwykły strunowy, bo ten wał już mnie nerwowo wykańczał. Pękały w nim pierścienie, zaklejał się ziemią i zatrzymywały go drobne kamyszki. Jedyna jego zaleta to dobre kruszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

polecam włukę w kształcie litery W.

Znajomy ma tak w agregacie kverneland i spisuje się bardzo dobrze - gleby ma od piachu do gliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

przy tym agergacie mam graczki proste a nie w ksztalcie litery S bo niby do takie walu musze byc te proste. one tak nie przerzucaja ziemi i moze to jest ich wada ze nie roznaja za kolami? wy jakie macie graczki przy croskilu? a moze to poprostu masa ciagnika tak robi. jeszcze myslalem nad zalozeniem spulchniaczy do siewnika bo jak zaczepilem go z agregatem to je odjalem i moze trzeba od nowa zalozyc. przed agregatem niestety nie ma na nie miejsca tylko do siewnika moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika 70 konnego ,który miałby pracować w ładowaczu czołowym Agromasz Mrągowo.Który z poniższych ciągników jest najlepszy do ładowacza?
      -Zetor Major 80
      -Farmtrac 675DT
      -New Holland TD5.75
      -Ursus C-380 (Wiem ,że to samo co Farmtrac tylko kabina inna i pompa hydrauliczna ma większą wydajność)

      I co najważniejsze proszę o podanie ceny .
      Przy okazji jaki ładowacz do takiego ciągnika żeby dobrze współgrał.
      P.S
      Zwróćcie uwagę że Ursus C-380 ma pełne felgi z przodu jakby miał być do ładowacza.
    • Przez Wojtas501
      Witam. Ostatnimi czasy zakupiłem ciągnik, no i przychodzi nieuniknione, czyli zakup osprzętu. Szukałem jakiegoś używanego pługa markowego do ok 16tys, ale znalazłem firmę AGRO-MASZ. Teraz stoję przed dylematem czy lepiej kupić NOWY pług Z GWARANCJĄ, czy jakiś NIEPEWNY zachodni (lemken, kverneland, vogel&noot, i itp). Do używanego wiem że trzeba dołożyć, ale marka to marka. interesuje mnie regulowany pług 3+ ewentualnie 3+1, musi być zmienna szerokość skiby. co do agromasza to dzwoniłem i wersja 3+, rozstaw korpusów 100cm, zabezpieczenie kołkowe, przedłużki i krój talerzowy 24tys brutto do negocjacji. areał to 11ha, klasa ziemi II - IV, a ciągnik 100KM
    • Przez damianoooo
      Witam. Planuję zakup pługa obrotowego do aresa ( fotka w galerii ) Moje pytanie brzmi jakiej firmy wybrać pług? Na jakich zabezpieczniach, jakiej szerokości skiba Kwota jaką mam zamiar przenaczyć to 20 tyś Co sądzicie o nowych pługach z agromaszu ?
    • Przez damianoooo
      Witam.
      Planujemy zakup agregatu ale nie wiemy jaki będzie dla nas najlepszy Gleby na których ma on pracować to 10h gliny 3 klasy w tym 2h zakamienionej i 15h 4-5 klasy. Siejemy 10h kukurydzy reszta to zboża w większości jare. Moje pytanie brzmi: Kupić bronę aktywną pod siewnik 2.5 m czy 2.5m talerzowy tolmet czy może coś w stylu unia kombi czy agromasz AU 4.2-5m (nowy) Myślę też nad expom wicher, unii max 4.0-4.5 lub mandam flex (używanym) proszę posiadaczy tych agregatów o wyrażenie własnych opinii agregat ma służyć głównie do uprawy przedsiewnej. Musi dobrze tłuc bryły bo mamy ich bardzo dużo na wiosnę Ciągany będzie aresem 120km o wadze 5.5t wyposażonym w przedni tuz  
    • Przez mafiateamlubuskie15
      Mam zamiar zakupić agregat talerzowy dexwal tur. Może ktoś miał styczność lub posiada taką maszynę ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj