Skocz do zawartości
Wojtas501

Nowy czy używany?

Polecane posty

Wojtas501    0

Witam. Ostatnimi czasy zakupiłem ciągnik, no i przychodzi nieuniknione, czyli zakup osprzętu. Szukałem jakiegoś używanego pługa markowego do ok 16tys, ale znalazłem firmę AGRO-MASZ. Teraz stoję przed dylematem czy lepiej kupić NOWY pług Z GWARANCJĄ, czy jakiś NIEPEWNY zachodni (lemken, kverneland, vogel&noot, i itp). Do używanego wiem że trzeba dołożyć, ale marka to marka. interesuje mnie regulowany pług 3+ ewentualnie 3+1, musi być zmienna szerokość skiby. co do agromasza to dzwoniłem i wersja 3+, rozstaw korpusów 100cm, zabezpieczenie kołkowe, przedłużki i krój talerzowy 24tys brutto do negocjacji. areał to 11ha, klasa ziemi II - IV, a ciągnik 100KM

grzybu1    2

4lata temu kupiliśmy kvernelanda 3+1 na resorze i przedplużkach za jakies 17 tyś. nic nie trzeba było do niego dokladac. tylko to nie jest Vario... ;) Ciągany był 120tką z przednim napędem:)

Wiadomość z agroFakt.pl

Michal04    11

Powiem tak krotko mam unie 3+1, bardzo słabe wykonanie i ogólnie nie polecam polskich pługów. Jedno wielkie gówno. A agromasz bedzie jeszcze gorszy. Jak bym był na twoim miejscu to brałbym lemkena albo keverlanda koniec kropka.

grzybu1    2

tylko przy kupnie trzeba patrzeć, czy nie jest rama albo wieżyczka spawana. ja też szukalbym zagranicznej używki na Twoim miejscu ;)

tomrolnik    111

lepiej uzywki zachodnie niz polskie nowki , lepsze trwalsze wykonanie i co najważniejsze ''lżej'' ida

Bartek_IHC    14

Nie polecam kupować nowych polskich pługów lepiej kup używany markowy. No chyba że chcesz pług z plastycznej stali to kup z Agromaszu :)

Wojtas501    0

na jakie pługi patrzeć żeby miały regulowaną szerokość skiby (45cm i więcej), rozstaw korpusów ok 100cm i wysokość do ramy ponad 70cm? cena to tak żeby 20tys nie przekroczyć

Karol445    32

Szczerze to nie rozumiem jak przy "aż" 11 ha można myśleć o pługach za 16 tyś. Ludzie dwa razy tyle grudządzką trójką orali i było dobrze.

SamaPrawda    25

u mnie 30 ha było orane grudządzką trójką dopiero parę lat temu zawitała u nas czwórka tej samej firmy i nie potrzeba wcale drogiego pługa na taki areał

Wojtas501    0

z tym aż to ironia, a i owszem można i 100ha orać unią 3, tylko po co się męczyć tyle z tym? można zaorać szybciej obrotówką i zająć się czymś innym. Myślałem nad lemken Euorpal/Variopal i kverneland LD100, coś jeszcze ciekawego jest w porównywalnych cenach?

Edytowano przez Wojtas501

przemek28_28    41

Ja mam agromasza 3 na resorze z tamtego roku i na jakość orki nie narzekam, używki nie chciałem bo brak czasu żeby jeździć i szukać kupowałem na dofinansowanie wiec padło na agromasza. Orze ładnie, kryje bez problemu, może trochę ciężki jest ale ogólnie pozytywnie. Kuzyn kupił teraz nowego akpila tomslabo to wyglada. Wiadomo Kverneland czy lemken to super sprzęt ale nie mozna tez przesadzić. Miałbym vogel ale wziąłem wtedy droższy ciagnik wiec pług wybrałem tańszy. Zawsze łatwiej zmienić pług niż ciagnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się