jauosia

jakie warzywa i owoce podawać opasom?

Polecane posty

jauosia    0

Jak w temacie. Jakie świeża warzywa i owoce podajecie (można podawać) bykom? Z jakich zielonek będą największe korzyści, a z jakich najmniejsze? Które zamiast pomóc mogą zaszkodzić? Dziękuję za każdą wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Wydaje mi się że dobrze działają warzywa, marchew szczególnie, ale też pamiętam kiedyś rodzice podawali krowom dynie pokrojoną i akurat tego roku wszystkie krowy ładnie się zacieliły i niebyło zbytnich problemów ze zdrowotnością. W warzywkach jest wszystko czego potrzeba, może i w małych ilościach ale zawsze.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Ja na dzien dzisiejszy swoim opasom daje marchew, buraki cukrowe i ziemniaki + osypka do tego. a jak zjedza to to daje siano,

 

a wczesniej puki mialem dynie to dawałem

Edytowano przez Ziomal20084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

wcześniej dawałem ziemniaki Teraz daje marchew .

Marchew jest bardzo dobra zmieszana z jabłkami ma dużo witamin i byki chętnie wyjadają do tego śrut jęczmienny , sanbull , siano i słoma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

Ja od nie dawna podaje opasom marchew. Kupilem kilka ton po 100zł za tone. Nie wiem czy ta marchew warta jest tych pieniędzy ale było blisko ,a byczki chętnie jedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez MafiaLolek
      Witam chciałem się dowiedzieć czy opłaca się hodowla bydła opasowego proszę aby ktoś mi napisał czy wyjdę na plus czy wyjdę na minus tego co napisałem niżej.
      Jeżeli będę miał swoją sianokiszonkę swoje siano swoją słomę kiszonke  z trawy swoją ospę ze zboża i będę musiał kupić wysłodki ile wyjdę na plus licząc te koszty w sensie paliwo itd. może nie najlepiej to napisałem ale chcę się dowiedzieć w przybliżeniu ile można wyjść na plus z bydła opasowego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj