Skocz do zawartości
jauosia

jakie warzywa i owoce podawać opasom?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jauosia    0

Jak w temacie. Jakie świeża warzywa i owoce podajecie (można podawać) bykom? Z jakich zielonek będą największe korzyści, a z jakich najmniejsze? Które zamiast pomóc mogą zaszkodzić? Dziękuję za każdą wypowiedź.

wsk1993    0

Wydaje mi się że dobrze działają warzywa, marchew szczególnie, ale też pamiętam kiedyś rodzice podawali krowom dynie pokrojoną i akurat tego roku wszystkie krowy ładnie się zacieliły i niebyło zbytnich problemów ze zdrowotnością. W warzywkach jest wszystko czego potrzeba, może i w małych ilościach ale zawsze.

Ziomal20084    25

Ja na dzien dzisiejszy swoim opasom daje marchew, buraki cukrowe i ziemniaki + osypka do tego. a jak zjedza to to daje siano,

a wczesniej puki mialem dynie to dawałem

Edytowano przez Ziomal20084

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel85    0

wcześniej dawałem ziemniaki Teraz daje marchew .

Marchew jest bardzo dobra zmieszana z jabłkami ma dużo witamin i byki chętnie wyjadają do tego śrut jęczmienny , sanbull , siano i słoma .

jacentop    0

Ja od nie dawna podaje opasom marchew. Kupilem kilka ton po 100zł za tone. Nie wiem czy ta marchew warta jest tych pieniędzy ale było blisko ,a byczki chętnie jedzą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie wszystkich ze względu na to, że niedługo przejmuje gospodarstwo po tacie i chciałbym sie nastawić na produkcje bydła opasowego moje pytanie brzmi posiadam 9ha 3 klasy ziemi, ok. 5 ha ziem klasy 4 i 5 gdzie nie gdzieś trafi się 3 klasa i 1,60 kl 6 do tego dochodzi 2 ha łąk (oczywiście dojdą łąki kolejne), z których zbieram 2 pokosy łąki będą przeznaczane na sianokiszonke i najważniejsze ile bym dał rady na takim areale utrzymać sztuk bydła opasowego?
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć ile utrzymałbym sztuk bydła opasowego mam 10 ha III kl 4 ha klasy IV i V i 1.60 VI kldo tego 2 ha łąk, ale będą jeszcze dobierane myśle że tak do 5-6 ha sie dojdzie będziemy z nich zbierać 2 pokosy a co do bydła to byłyby to byczki nie typowo mięsne tylko mieszańce bydło utrzymywane wolnostanowiskowo