Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fugeo    281

Ile średnio macie strączków na roślinie i ziaren grochu w strąku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635
GRZES1545 napisał:

Inne zboża też siadają, to nie wina grochu że  taka pogoda. Ciężki sezon będzie przy obecnych kosztach wszystkiego.

wszystkie jare zboża dostają ostro po dupie... dzisiaj w południe miałem 35° w cieniu


galan99 napisał:

Malin tez nasadzili tylko zapomnieli że może będzie potrzeba podlewania i schną już od dołu .

przy malinach też trza umić chodzić. nazostawiali sadzonek a ona pije wode jak cholera ale to nie temat o tym

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13
12 godzin temu, Fugeo napisał:

Ile średnio macie strączków na roślinie i ziaren grochu w strąku?

12-14 stakow od 4 do 6 ziaren u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Czyli była woda i idealne warunki u nas są 3-5 i 3-4 kulki, groch żółty się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7601

Ten  zanim dostanie ten dostały będzie strzelał i się obsypywał jak nie wierzysz stań i posłuchaj jak strąki strzelają .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990
41 minut temu, galan99 napisał:

Ten  zanim dostanie ten dostały będzie strzelał i się obsypywał jak nie wierzysz stań i posłuchaj jak strąki strzelają .

To nie łubin, miałem 3 odmiany i nic nie osypuje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Sieje ktoś z was groch ozimy ? Warunki coraz gorsze na wiosne , zimy łagodne może to by się sprawdziło ? Chciałem spróbować tego grochu ale nie wiem czy jest sens :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

U mnie jeszcze kończy kwitnienie. Dziś pójdzie drugi zabieg na szkodniki. Strąków jest od 8 do 12 na roślinie. Ziaren w strąku  6-8. Jeszcze całkowicie zielony. Jak nie będzie jakiś nawałnic i gradów to plon powinien być spoko.fakt w tym roku wody mu nie zabrakło.

Edytowano przez Szron88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
2 godziny temu, Kabanos napisał:

A mój wygląda tak , od łąki jeszcze trochę zielony .

IMG_20220701_120858.jpg

Ten za 10 dni pod kose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13
6 godzin temu, miwigos napisał:

Czyli była woda i idealne warunki u nas są 3-5 i 3-4 kulki, groch żółty się robi

Dalej dostaje tylko teraz to nie wiem czy nie przesada i jeszcze ten wiatr wszystko doklepie do ziemi jak się sprawdzi 

Screenshot_20220701-164037_Weather&Radar.jpg

20220630_153649.jpg

Edytowano przez Szczepek22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
3 godziny temu, 19seba napisał:

Sieje ktoś z was groch ozimy ? Warunki coraz gorsze na wiosne , zimy łagodne może to by się sprawdziło ? Chciałem spróbować tego grochu ale nie wiem czy jest sens :) 

Ja mam zasiany pierwszy rok. I powiem tak-  zasiany i nic nie robione ,ani opryskow ani nawozenia i przez miedze brzóski rosną.  I ladniejsz niz jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

A ja zanam gościa co siał 3 lata ,zabrał raz kiepski,gorszy jak jary  i teraz siej tyko jary do świnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Czyli zdania są podzielone , pewnie zależy od rejonu i ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Szczepek22 napisał:

12 godzin temu, Fugeo napisał:

Ile średnio macie strączków na roślinie i ziaren grochu w strąku?

12-14 stakow od 4 do 6 ziaren u mnie

kurde to u mnie jakieś 8 strąków będzie średnio a ziaren 4-6. Trochę wody mało było i lekka ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

 To już nie jest żle, zależy od obsady, przy obsadzie 50-60 szt srąków 11-12 dał 4,5 tony, w zeszłym roku obsada 100 szt. , 3-4 strąki krótkie 2,7 tony, chciałem zaryzykować trzeci raz i dobrze że nie bo by było w granicach 3-3,2 tony, za swojego zywota grochu już nie zasieje jedynie na ogródku do zjedzenia

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pod koniec przyszłego tygodnia idzie do skoszenia (jeśli pogoda nie namiesza), jest jeden taki plac gdzie już by można ale to tylko plac. 

A jak jest ze zmianowaniem w grochu, wyczytałem gdzieś że co 4 lata można siać na tym samym stanowisku, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635

No właśnie jeśli teraz posieje groch jako poplon na przyoranie i wiosną też pójdzie groch na ziarno to nie zaszkodzi mu taka monokultura?

Wiem że rzepak cholernie nie lubi monokultury a groch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakieś bakterie muszą być żeby nie zaprawiać nitragina.

W przyszłym roku zasieje mieszankę z-s(50jęczmień+50groch+40owies)z konieczności, bo działka w monokulturze od rzepaku w 2017(pszenica/pszenżyto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze mam puławskie "łaciatki".Straszyli,że w marcu ruskie będą u progu-to zostawiłem.

Ale na sam groch to się nie odważę, choć był plan na Batutę.

Sieje ktoś?co można sądzić o tej odmianie.

Edytowano przez Pawlak81
-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj