Skocz do zawartości

Zepsute bele


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a która prasa do sianokiszonki najlepsza???? Rolka, pas, łańcuch, rolka-łańcuch???

Opublikowano
ja uważam że jedną z podstawowych przyczyn (przynajmniej u mnie) to złe zgrabianie naszymi kochanymi polskimi gwiazdówkami które nie zgrabiają tylko zwijają przez co jak widziałem jak prasował to mu się jeszcze z pod ciągnika brało... Ja teraz kupuje karuzelówkę i myśle że będzie znaczna różnica

no tak zgrabiarka na pewno winna, jeszcze winą może być to że sie zbiera we wtorek albo w czwartek :P

ludzie bez przesady

Opublikowano

Podstawa to mocno zbite bele i dobrze owiniete ja odkąd mocnym ciagnikiem prasuje i są lepiej zbite to nawet jak kot skoczy i przerwie folie to jest troszke zepsute

 

Zgrabianie ma troche znaczenie na kształt beli ja grabie karuzelówką i jak grabi ojciec to z regóły są za wązkie rzędy jak dziadek to OK musze kupić karuzelówke na 2 wirniki

 

Niektórzy piszą że jak wbija się w bele widły podczas załadunku to jest źle ja wbijam i nie ma to znaczenia

 

Typ prasy nie ma aż takiego znaczenia trzeba powoli prasować i ciągnika nie oszczędzać , ja jak bede zmieniał claasa to pasówka zmiennokomorowa

Opublikowano

czyli jak do mnie przyjeżdżali mf 255 to jest wina tego że za mały traktor..... Optymalny jaki będzie 80KM??? Zapewne 7211 nie wystarczy żeby belka była zaje...iście zbita.....

Opublikowano
czyli jak do mnie przyjeżdżali mf 255 to jest wina tego że za mały traktor..... Optymalny jaki będzie 80KM??? Zapewne 7211 nie wystarczy żeby belka była zaje...iście zbita.....

wystarczy i mniejszy my robimy 3p i belki zbite są dobrze, tylko niestety trzeba powoli jeździć

Opublikowano

@gazi nie zbijesz walcówką mocno 3p ja robiłem wcześniej 360 a teraz MF 110kM na 1000 obr WOM i jest nie porównanie

 

@Luke16 miedzy MF 255 albo 360 3p a 7211 to jest przepaść zetorem już można konkretniej zbić ale podstawa to powoli prasować

Opublikowano
@gazi nie zbijesz walcówką mocno 3p ja robiłem wcześniej 360 a teraz MF 110kM na 1000 obr WOM i jest nie porównanie

nie mów mi że nie zbije bo zbije na pewno lepiej jak sipmą

Opublikowano
powiedz do ilu MPa dobijesz 3p ??

do 180-200 MPa

tylko ze to nie ma porównania z innymi prasami bo nasza jest zmniejszana z 150 i siłowniki ma pod innym kontem

Opublikowano
Ja jak 360 prasowałem z 44s to 210 łapałem nieraz 220 a z MF 110 km to powyżej 250 MPa po 1 sezonie łańcuch ten krótki na górze do wymiany u siebie 1000 szt + zarobki

zgodzę sie z tobą ale u mnie są inaczej siłowniki

i jak doszedł w słomie do 220 to dolny wałek w klapie sie wyrwał, po prostu oś obciełowięc wolimy teraz czerwonego pola nie przekraczać

Opublikowano

Znajomy tez tak miał że dolny wał poszedł przy 7211 +44s tylko on jak dobije to się zatrzymuje pokreci troche spadnie ciśnienie i dalej jedzie

 

Uchyla wam się komora ?? w czasie prasowania

Opublikowano
Znajomy tez tak miał że dolny wał poszedł przy 7211 +44s tylko on jak dobije to się zatrzymuje pokreci troche spadnie ciśnienie i dalej jedzie

 

Uchyla wam się komora ?? w czasie prasowania

trochę ale podczas jazdy sie dociągnie i jest dobrze ale trzeba będzie chyba ten zawór kupić nowy

Opublikowano
tez podkładaliśmy trochę pomogło ale to nie to co powinno być

 

 

To podłóż wiecej.. np. ja miałem tak, ze komora sie uchylała przy 200MPA i dalej nic nie szło zrobić bo wszystką zielonkę co zapodałeś na podbieracz wylatywała przez uchylona komorę. Podłożyłem tam nakrętkę 8 i teraz już mam święty spokój. Kiedyś sprawdziłem do ilu MPA jest oki to dopiero przy 270 MPA uchyliła sie dołem ok 1 cm

Opublikowano
Ja nie mam problemu z pleśnią w belach :P

 

I sprawa to dobrze docisnąć folię do beli, a II sprawa to nie dostawiać bela do beli, zostawić chociaż 1 cm :P

 

ajakie ma to znaczenie czy bala jest przy beli,u mnie jest i mi nie pleśnieja

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Bananek
      Witam, mam do Was pytanie. Nigdzie nie znalazłem sposobu na to, ani nie potrafię czegoś racjonalnego wymyślić. Przechowuję słomę na stropie obory, ale mogę ulożyć tylko jedną warstwę (stawiam w pionie ściśle). Jak wrzucić resztę bel na pierwszą warstwę? Na jedną warstwę wchodzi mi okolo 100 bel, zostaje drugie tyle i kupa niewykorzystanego miejsca. Wcześniej jak słoma szła w kostki to cała mieściła się na stropie. Teraz z belami jest wygodniej, ale wchodzi mi mniej sztuk.
      Podrzućcie jakieś pomysły.
      Suwnica na krokwiach nie wchodzi w grę. Nie wytrzymają tego.
    • Przez marcincinekk
      Witajcie.
      Mam problem z sianem, otóż bydło nie chce go jeść. Nie ważne czy są to krowy, jałówki czy cielęta.
      Siano jest w belach. Drugi pokos. Mocno zbite. Suszone 3 dni w upały.
      Po rozwinięciu jest trochę wyblakłe, prawie bez zapachu i delikatnie, miejscami posklejane. Nie czuć stęchlizny, lub innych nieprzyjemnych zapachów.
      Jakiś czas po zrolowaniu były ciepłe w środku.
      Tydzień później zbierałem z reszty pola resztę siana i wyszło dobre, pachnące i chętnie jest zjadane. Różnica jest taka, że jest luźniej zrolowane.
      Czy przez to że było zbyt mocno ubite mogło się zagrzać i przez to nie chcą jeść?
      Czy jest jakiś sposób by zachęcić do zjadania tego siana? Słyszałem że można polać słoną wodą. Może jakoś wymieszać z dobrym sianem lub sianokiszonką?
    • Przez marko0809
      Witam.Miałem dwie pryzmy kukurydzy ,jedną właśnie kończę skarmiać.Mam też bele ,których do tej pory poszło niewiele.Mam taki dylemat czy zaczynać drugą pryzmę i skarmić ją do wiosny a bele zostawić na następny rok czy też lepiej zrobić odwrotnie,bele skarmić a kiszonkę z kukurydzy zostawić na następny rok?Chodzi mi o to która z tych paszy lepiej się przechowa aby się nie zmarnowała.Bydło na wiosnę wypędzane jest na pastwisko i wtedy nie potrzebują tych pasz aż do póznej jesieni.Proszę o wasze doświadczenia i opinie.
    • Przez matijas67
      Witam
      Mam maly problem bo w mojej pryzmie jest troche splesnialej kiszonki 
      Prawdopodobnie przez to że słabo było ubite
      Ale jak byki zjedza troche tego splesnialego to bedzie im cos?
    • Przez zydor
      Coś mi zaczęło chodzić po głowie; w gospodarstwie jest jeden ciągnik z ładowaczem, sianokiszonki robię góra czterdzieści balotów rocznie i to jeszcze na dwa trzy razy - więc jednorazowo dziesięć  dwanaście sztuk, Klient dla usługodawcy ze mnie żaden, oczywiście ktoś tam przyjedzie i mi to owinie ale nie zawsze  wtedy gdy ja potrzebuję; wymyśliłem sobie owijarkę na silnik elektryczny od Babińskiego - mało tego, w tej chwili na olx jedna i cena koło 6kzł. Teraz pytanie zasadnicze czy jak kupię owijarkę stacjonarną jakąś tosię czy inną używkę ( można wyrwać nawet koło 3 tysi)  i postawię ja na równej nawierzchni to niesprzęgnięta  do ciągnika da radę owijać ( nie wywróci się itp); oczywiście zasilanie olejowe na przedłużonych przewodach będę podpinał każdorazowo - wiem jest to upierdliwe i dla Was niewygodne na dłuższą metę męczące ale czy owijarka niesprzęgnięta z ciągnikiem mechanicznie da radę owijać, zdejmuję i ładuję sam.
      pozdr
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v