Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukash3060    145

Tak jak w temacie. Co lepsze ? Przednie koła zalać płynem czy też założyć obciążnik ? Ostatnio jesienią podczas orki po łące szło nie ciekawie i chcę poprawić uciag. Z obciążnikami było dużo lepiej ale niestety były porzyczone a swoich nie mam. I teraz mam wolny czas i zastanawiam sie czy robić zbrojenie do obciążnika i potem zalac go betonem czy też zalać roztwór w koła. Czytałem też w innych tematach że ciśnienie odpowiednie poprawia przyczepnosć i redukuje spalanie . W moim MF mam z przodu opony Barum 13.6 R24 TZR2 i nie wiem zbytnio jakie ciśnienie jest odpowiednie dla nich. Obecnie jest koło 1,5-1,8 atm. Jeśli możecie to podpowiedzcie co lepsze i jakie to ciśnienie ustawić ( w atmosferach ). Będe wdzieczny :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No według mnie lepiej zrobić obciążnik. Szkoda że nie masz tuza, ale jakoś musisz sobie poradzić. Ciśnienie to tak około 1 bara, tak żeby opony się uginały ale nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Jeszcze nie utonołem nim na łące :) U nas bardziej łąki takie ilaste sa i niezbyt w nich wpada :) jedynie gdzie to na torfie znać ślad ale też idzie dobrze :) A przez 3 lata dopiero raz nie mogłem sam wyjechać więc nie jest źle :)

No na balast już mam koncepcję :) Uspawam zbrojenie a mocowanie zrobię normalnie do tego uchwytu co są oryginalnie przymocowywane tylko u doły nawiercę 3 dzióry przez które będe mógł przykręcić śróby żeby nie odrywał mi się od tego uchwytu czy ramki nie wiem jak to nazwać :)

Dzięki za podpowiedź o ciśnieniu :)

Edytowano przez Lukash3060

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Myślę, że słownik ortograficzny wystarczająco go obciąży :)

-utonąłem

-dziury

-śruby

Źle się jeździ z płynem (bardzo trzęsie) więc lepiej obciążnik. Dbajcie chłopaki o ortografie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Chyba masz dobre kontakty z polonistą :D (żart) a tak prawdę mówiąc to czytając forum trafia się na wiele błędów i otrograficznych i interpunkcyjnych, ale mało osób zwraca na to uwagę bo większość pisze w pośpiechu :) Sam piszę post a gdy go czytam zauważam że zrobiłem błąd, ale z lenistwa nie chce się ich poprawiać :)

 

Odnośnie obciążenia - chyba jednak będzie spawana ramka i zalana w betonie :) haki zrobię z zawiasów ( utnę w połowie tą zawiniętą część) i u dołu wywiercę 2-3 otwory przez które dam śruby, żeby w czasie jazy się nie zgubił ;) Patent znajomego który na 3 takich uchwytach woził w 3120 i 3690 1,5 t :) Sam planuję zalać koło 400-500 kilogramów:)

 

PS. Dzięki że zwracasz uwagę na to kto jak pisze bo to jest ważne :)

Pozdrawiam! :)

Edytowano przez Lukash3060

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joachim1997    11

Ja myślę że powinieneś zrobić lub kupić obciążnik a co do ciśnienia chyba trochę musiałbyś zwiększyć na pewno z obciążnikiem będzie inna jazda po łące

Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na początek bym proponował obniżyć ciśnienie do 1 bara i sprawdzić co się będzie działo a jak będzie źle to dopiero obciążnik zakładać. Ciśnienie 1,6-1,8 bara to jest to jeżdżenia tylko po asfalcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj