Holuzniak

Massey ferguson 6180,6190 i podobnej mocy

Polecane posty

Holuzniak    1

Witam . Mam prosbę jakiego MF polecacie i z jaką skrzynią za ok 70- 80 tys o mocy ok 120 KM .traktor ma służyć do prac polowych na 30 h teren trochę pagórkowaty .Dzięki za wszelkie sugestie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

O ile dobrze pamiętam to oba te modele wychodziły tylko z skrzyniami dynashift. MF 6190 jest cięższy od 6180 i sprawia wrażenie masywniejszego. Gabarytowo jest podobny (o ile nie równy) sierii 81**.


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Ja kupiłem późna jesienią 6180 a co do 6190 to nie wiem ale jak kolega dawid2795x porównuje to mogę coś powiedzieć. Mam znajomego we Francji i on właśnie sprowadził mi 6180 to już kawał maszyny a sobie sprowadził 8110 którego właśnie sprzedaje. Oba ciągniki przyjechały jednym transportem i mogę powiedzieć ze 8110 jest dużo większy od 6180 i na moje 30h 81xx to za duża maszyna. Jak chcesz 8110 dam namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holuzniak    1

Mnie bardziej interesuje 6180 zTUZ ewentualnie 6190 z TUZ , a jakie są korzyści (stan traktora itp.) gdy sprowadziłeś na własną rękę pomijając pośrednika , ile można zaoszczędzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Posiadam 6190 i wizualnie jest większy , a napewno cięższy o jakieś - 0,5 tony ,i ma większy udźwig - 7100kg, a 6180 - 6500kg , no i oczywiście 130KM a nie 120KM , niby niewiele ale jednak. Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Niestety kolego 6180 ma 120 KM a nie jak piszesz 125KM sprawdź http://www.konedata....orit/MF6150.htm

Holuzniak interesują Cie tylko podane wyżej modele czy starsze takie jak ten ?

http://tablica.pl/oferta/massey-ferguson-3125-od-rolnika-wielkopolska-ID1H2KL.html

 

Tu masz 126 KM przy tym samym momęcię obrotowym co 6180(120KM) moc podnośnika ta sama czyli 6500 kg i wydajność pompy podobna 52 - 56 l/min

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holuzniak    1

Interesuje mnie seria 61**, 62** tylko te drugie są troche jak na moją kieszeń jeszcze za drogie...jeżeli posiadacie takowe piszcie o nich ,ich zalety i wady oraz na co zwracać szczególnie uwagę przed zakupem .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianlask    3

Podepnę się pod temat, żeby nowego nie zakładać.

 

Jaki akumulator kupić do MF'a 6180? Ile Ah i A? Był założony jeden 170Ah.... ale przy mrozach nie daje rady (starość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

też mam ten sam problem w 6180 za mały aku i słabo kreci jak podepne drugi to przy -10 nie wiem czy zrobił obrot i zapalił ale ja zima mało robie ale szasem trzeba zapalic a nie ma czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Ja tam nie narzekam zapala dość lekko przy -10. polecam ciągnik zrobiłem 300 mth i jedyna awaria z mojej winy zalany czujnik wysokości ramion koszt 700 zł używany oczywiście ale jestem bardzo zadowolony z maszyny. Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

A może problem w zapalaniu na mrozie to zużyta świeca żarowa . Mam starszy model (3125) i nie ma problemu z zapalaniem w zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj