raferti

Ulepszenie Bizona Z056 - gdzie kupić części?

Polecane posty

raferti    0

Witam

 

Czy ktoś może podać namiary na - takie koła na paski klinowe dzięki którym można przerobić napęd bębna w bizonie. Zakłada się jedno koło na bęben a drugie na odrzutnik zamiast tych co są talerze ściskane.

Nie wiem czy mają jakąś nazwę ale chodzi o takie jak na zdjęciach.

 

Czy ktoś używa i jak się spisują - jaka cena?

post-60079-0-12837700-1355571337_thumb.jpg

post-60079-0-49183400-1355571338_thumb.jpg

post-60079-0-57201200-1355571339_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

nie ma wówczas regulacji. Te koła dobrane są do 1000obr/min na sucho, wiadomo że jak słoma przyjdzie to jest ok 950. Ale do rzepaku, gorczycy czy tam strączkowych typu groch czy łubin już się to rozwiązanie nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raferti    0

Z tego co widziałem to są podwójne szajby jedne na zboża drugie na rzepaki po prostu aby zmienić obroty przekłada się paski.

 

Ma może ktoś linki gdzie to kupić bo u mnie drogo wołają za ten wynalazek.

Edytowano przez raferti
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Rozwiązanie może i niegłupie tyle tylko ze jak zadławisz kombajn na normalnych kołach i pasie to zacznie się ślizgać i już a jak wszędzie zrobisz z bardzo dobrą przyczepnością to zadusisz silnik albo silnik mocno będzie odczuwał każde nagłe obciążenie. Nawet w nowych kombajnach przekładnia starego typu została do dziś wiec coś musi być na rzeczy:)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jak kosiłem zawsze rano obroty np. 1000 w pszenicy, godz 13-14 zaczyna łupać, trzeba zjechać obrotami lub klepiskiem, a zazwyczaj i tym i tym, tu 0.5cm, tu z 1000 na 950 czy 900obr /min, to samo w każdym zbożu, szczególnie w pszenicy jakościowej gdzie wepchane jest kupa kasy w nawóz śor i opiekę, i co wjechać i zpołówkować ziarno...

Kto się zna na rzeczy wie że przejedzie się z pola na pole i trzeba przestawiać bo jest inne ziarno i w innym stanie zbierane kłosy, regulacja na okrągło...

Radze zmienić pas młocarni, i dopilnować by wszystko prawidłowo działało.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

dokładnie, pszenica pszenicy nierówna i skoro jest taka regulacja to po co z niej zrezygnować? Ja bym proponował zrobić porządnie te koła co są, wymienić pas na młocarni i na pewno będzie lepiej.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W galerii są już zdjęcia takiej modyfikacji, poszukaj użytkownika i może ci zdradzi gdzie takie koła kupił/dorobił.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj