Zaloguj się, aby obserwować  
Mieszczuchna100procent

Gdzie mieszczuch ma szukać ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam pytanie do wszystkich zaglądających na to forum.

 

Jak sam nick wskazuje jestem 100% procentowym mieszczuchem, urodzonym i wychowanym w mieście człowiekiem. Jednak za sprawą kobiety która naprawdę wtłoczyła we mnie wieś jakiś czas pracowałem na różnych gospodarstwach ekologicznych zarówno w polsce jak i za granicą, miałem okazje zobaczyć wiele różnych rozwiązań. Zawód zarobkowy mam taki, że mogę pracować gdziekolwiek jest prąd, komputer i internet, toteż postanowiłem sobie, że zacznę szukać jakiegoś swojego miejsca. Jednakże mając doświadczenie z rożnych miejsc w których pracowałem, powiem szczerze, że najciekawsze rozwiązania widziałem nie na tych dużych ale na tych naprawdę małych do około hektara, nie nazwę tego gospodarstwem bo to śmiech na sali, nie gospodarstwo. Więc nazwijmy to sobie... Towarowym ogrodem. Ale jest to właśnie areał jaki i mnie by interesował. Ze względu na to, że gdzieś w głębi jestem zapewne bardziej ekoczubem niż chciałbym to przyznać, nie szukam płaskiego kawałka ziemi elegancko przygotowanego pod zboże lub mieszczuchów jak ja którzy mają kupić tą ziemie pod domy na wsi. Szukam czegoś taniego, zapuszczonego, pagórkowatego, w miejscach które większość rolników uprawiających zboże nigdy by nie tknęła, by zrobić z niego produktywny kawałek, tętniącej życiem ziemi. Zwłaszcza pagórkowatość jest czymś na czym mi zależy, pewna osoba z tego forum z którą rozmawiałem powiedziała mi, żeby szukać albo na mazurach albo w zachodniopomorskim. Mam jednak pytanie do was wszystkich, czy ktoś was sam nie ma albo nie ma sąsiada który utknął z kawałkiem działki nawet jeśli będzie to 2-5tys metrów spełniającej te wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFAELOS    3

zadzwoń do ARR w Suwałkach i tam na pewno znajdą jakiś zapuszczony kawałek ziemi dla ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no kto jak kto ale TY wiesz jak zająć cudzy grunt?... darmo to chyba nie ma tej ziemi?-takich działek jest pełno wszędziej , pytanie ile kolega ma kasy na ten cel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hodowca94

Może być i 6 klasa

 

@RAFAELO

Zakładam, że chodzi ci o ANR, że to literówka? Ale mimo wszystko Suwałki jakoś kojarzą mi się z biegunem zimna, także chyba jednak jakiś inny region byłby wskazany.

 

@filantrop

Dokładnie właśnie tak, ma to być wyzwanie. No nie powiem, oglądam oferty z kotliny i naprawdę trochę jest ciekawych ofert. Zwłaszcza jedna mi przypadła mocno do gustu. Naprawdę trudno jest znaleźć działki spełniające mój podstawowy najważniejszy warunek jakim jest to, żeby działka była nachylona

 

@kozulek2

Na samą ziemie (w granicach 1ha) chce wydać do 100tys zakładając że stoi na niej jakas rudera a na dzialce są media.lub około 60 jesli jest to dzialka z mozliwoscia wybudowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Wcale tak strasznie u nas nie jest zimą :) Jak jest to obejrzyj sobie na przykład na tym moim filmie

z resztą mam tam kilka krajobrazowych, również zimowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

To może okolice Tarnowa - najcieplejsze miasto w Polsce :) ?

Teren tez przypadnie Ci do gustu .

Szkoda że dopiero teraz o tym piszesz bo miałbym ofertę która by Cię na pewno zainteresowała , ale niestety już nieaktualne .

Poszukaj w necie ofert z naszego regionu , jest tego dosyć dużo .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@darek1972

Powiem, że właśnie taką górkę na jakiej stoisz bym chciał kupić.

 

@razor275

Przyznam, że faktycznie w tym budżecie jaki sobie przeznaczyłem na samą ziemie to w powiecie tarnowskim spokojnie 1 a nawet i 2ha jestem w stanie kupić, tyle że nie wiem czy aż tyle chce. Wiadomo załóżmy wierzbę zawsze można posadzić, ale no nie wiem, zobaczymy.

ALE, ziemie macie pyłowo-bielicowe czy jakto tam sie zwie, a na potrzeby tego co bym chciał założyć, łatwiej by mi się pracowało z gliną niż taką ziemią.

Aczkolwiek jest kilka ofert które znalazłem które są naprawdę godne rozważenia.

 

Narazie tylko szukam działki palcem po mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

no kto jak kto ale TY wiesz jak zająć cudzy grunt?... darmo to chyba nie ma tej ziemi?-takich działek jest pełno wszędziej , pytanie ile kolega ma kasy na ten cel?

 

dlatego kazałem mu szukać na kotlinie żebym później mógł to przejąć jak wyjedzie na dłuzszy czas...

 

 

 

 

 

proponuje wybrać się w teren.. na weekend najlepiej. na wielu działkach jest napisane sprzedam, a nie są nigdzie ogłoszone

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

mogę Ci zaproponowac działke budowlaną i kawałek ziemi w niedrogich pieniądzach w lubelskim ;)

reszta informacji na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Mam taki "zbędny" hektar w zachodniopomorskim stok jak się patrzy, Niedaleko Świdwina. Dla mnie wart jest między 15 a 18 tyś zł. Jakby coś to na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

@darek1972

Powiem, że właśnie taką górkę na jakiej stoisz bym chciał kupić.

 

Akurat ta nie jest do sprzedania ale inna równie stroma z dostępem do jeziora i przepięknym widokiem na naszą słynną polską dolinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się rozeznałem jak sprawa wygląda jeśli chodzi o sytuację z ziemią. I bardzo wczesną wiosną, późną zimą coś najprawdopodobniej zostanie nabyte. Ale mam teraz zapytanie z innej beczki, gdzie osoba taka jak ja, która nie mieszka na wsi, ma szukać pszenicy/jęczmienia browarniczego bezpośrednio od producenta? czy to jest raczej towar kontraktowany i tego się nie trzyma w magazynach/silosach tylko po zbiorze jest odrazu odstawiane do browarów? interesowałoby mnie w sumie jak dla producenta ilość śmieszna bo w granicach 0,75-1t i to najlepiej gdzieś z okolicy +/- 100km gdańska/torunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj