kissmy...

kontraktacja rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

zastanawiam się ilu z Was sprzedaje rzepak pośrednikom a nie prawie bezpośrednio przetwórcom, stąd moje pytanie, z kim podpisujecie kontrakty i na jakich warunkach (głównie chodzi mi o cenę, ilośc oraz sposób odbioru) i co sądzicie o tej formie sprzedaży płodów rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja mam kontraktacje z Zakładem w Bodaczowie na trzy lata z odbiorem mam łatwo bo niecałe 20km ode mnie jest ich skupu cena jest dopiero podawana miesiąc przed odstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja do tego roku miałem kontraktacje do prywatnej przetwórni, ale zawsze mieli niższą cene od ZT Kruszwica. W tym roku podpisałem umowę z Kruszwicą, co do ceny to jak wspomniał poprzednik dowiem się w czasie żniw. ;) Odbiór polega na tym, aby samemu dostarczyć do wyznaczonego punktu, mam nie daleko i za transport również płacą. Jeśli chodzi o ilość to nie wielka,- 20 ton.

Kontraktacja bezpośrednia bez pośredników to jest najlepsza gwarancja zbytu.Co do samej treści umowy to odrębny temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja jednak preferuje pośredników, gdyż aby z ZT coś ugrac to niestety ilośc rzepaku musi przekraczac 100t, tak czy inaczej chodzi mi o pewną niedogodnośc otóż w listopadzie pośrednik proponował mi cenę 200zł niższą od tej oferowanej przez ZT i zastanawiam się dlaczego chciał aż tak dużo zarobic? mam nadzieję, że to odosobniony numer dlatego też pytam Was o kontrakty i ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W Bodaczowie jest tak że nie mam problemu czy oddasz więcej czy mniej ja miałem zakontraktowane na ten rok 16ton zawiozłem niecałe 14t i nie było żadnych problemów ze nie wywiązałem się z umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy kontrakt z Kruszwicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

My mamy kontraktację z ZT Kruszwica :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
zastanawiam się ilu z Was sprzedaje rzepak pośrednikom a nie prawie bezpośrednio przetwórcom, stąd moje pytanie, z kim podpisujecie kontrakty i na jakich warunkach (głównie chodzi mi o cenę, ilośc oraz sposób odbioru) i co sądzicie o tej formie sprzedaży płodów rolnych

u mnie poprostu producent rozwiazal to w taki sposob, ze placi tyle co posrednik i wszyscy oddaja do posrednika bo sa mniejsze koszty przywozu.

inaczej producent musialby zatrudnic armie ludzi, zeby sie zajmowac skupem, a tak ma juz wczesniej podpisane umowy z posrednikami na kilka tysiecy ton i 10 razy mniej problemow :P

wszyscy sa zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Napiszcie jakie ceny wam proponują za rzepak ,bo mi narazie dają 1000zl za tonę(organika-azot)Jarosław podkarpackie i to mnie bardzo niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

jakoś nikt sie chce pochwalić ile wam proponują za rzepak , jakaś tajemnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
jakoś nikt sie chce pochwalić ile wam proponują za rzepak , jakaś tajemnica ?

Cena rzepaku tam gdzie ja odstawiam jest podawana około 10dni przed zniwami rzepakowymi i przyjęciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Nie wiem czy w dobrym mniej wiecej temacie pisze,ale nie wie nikt tak orjętacyjnie ile w tym roku będzie kosztować tona rzepaku????????????????????????????????????????????

 

 

 

ja słyszałem że ok 1400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Wszystko zależy od ceny na giełdzie paryskiej Matif, ale jest to możliwe :)

i od plonu, bo jak będzie wysoki to zaraz obniżą cenę ;).

 

Wracając do tematu ja mam kontrakt podpisany z ZT Kruszwica, mam do nich 18 kilometrów więc jest ok :). A ile zapłaca to dopiero dowiaduje się na 2-3 tygodnie przed skupem. Dużo moich znajomych kontraktuje też do Chemirolu Mogilno.

 

Wojtus, napisałeś, że ZT Kruszwica płaci Ci za transport, czyli dostarczenie samemu rzepaku (tak to zrozumiałem), pierwszy raz o tym słysze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@ coolman111 Co do dopłat do transportu to tak mi mówił gościu , z Kruszwicy z , którym podpisywałem kontraktacje. Nie wiem ile w tym prawdy i jak było w innych latach. Byc może jest już wliczone w cene? ;) Coż przyjdzie czas na sprzedaż to wszystko będzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

Zakontraktowane we Wia-Lan , co najmniej 1400zł/t <_< tylko szkoda że ilość niewielka bo tylko ok. 15 t

Rok temu dawali coś ponad 900zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

to jak wszyscy sie spot na placu w kruszwicy to znowu bedzie kolejka


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

ZT Kruszwica kupuje nie tylko w Kruszwicy a wiec nie koniecznie wszyscy na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
ZT Kruszwica kupuje nie tylko w Kruszwicy a wiec nie koniecznie wszyscy na placu.

 

wiem wiem ale i tak kolejki sa, (pozatym ja wole do zakładu bo tak nie oszukuja( narazie), pozdro)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj