Zaloguj się, aby obserwować  
dawid13

Kverneland AB100 czy Unia Tur B 40 3+1

Polecane posty

dawid13    1

Mam taki dylemat które wybrać. Kverneland są używane 4 lata rok stoją i nic nie orają i sprzedaje je za 10tys. A mogę kupić nowe Unia i nie wiem które wybrać. Będzie je ciągał Deutz Fahr Agrofarm 410 . Czy pociągnoł by te pługi. Mam ziemie VI,V klasę i trochę ciężkich gleb górek u mnie niema.Które wybrać dodam że obydwa pługi były ciągnięte przez New Holland 5010 i dawały radę. Proszę o pomoc


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

kverneland ma lepszy materiał na odkładniach dzięki temu stawia mniejsze opory dla ciągnika niż unia co za ym idzie mniejsze żużucie paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Zdecydowanie Kverneland. Lepsze wykonanie, do produkcji użyte lepsze materiały. No i co chyba najważniejsze stawiają dużo mniejszy opór podczas orki niż Unia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

pociągnie swobodnie a jeżeli nie to pamiętaj że ma regulowaną szerokość orki i możesz sobie zwęzić lub poszerzyć a po za tym to dokładnie tak jak napisał @Cinek.

Czy jak dobrze zrozumiałem za czteroletniego AB 100 chce 10 000? to okazja jakich mało bo kolega za pięcioletniego wziął 18000 i były do wymiany lemiesze dłuta i płozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Prosta mało nim orał ale nie mogę wierzyć że go ciągnoł New Hollandem td60. To mówicie że warto je kupić?


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

mój wujek połamał zwykłem pługiem 8 lemszy na 30 arach takie kamienie i podpiął c 360 pod keverlanda 3 i ciągnik dawał sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

ziemie mam IV-VI i idzie bez problemu, najlepsze jest ustawianie głębokości bo tył pługa ustawiam na kółku a przód ustawiam ramionami i cały czas ciągnik niesie przód pługa na ramionach tzn pług dociąża ciągnik i siła uciągu jest wyższa tzn ciągnika nie zakopie najwyżej zaduszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakaś bardzo niska cena za tego ab 100. Jeśli to prawda to nie wiem nad czym myśleć. Wynalazek uni będzie droższy i gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Dzięki panowie za opinie i poświęcenie cennego czasu :D . Mam jeszcze jedno pytanie na jakim maksymalnie rostawie pociągnoł by je Deutz


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

zależy jak głęboko będziesz orał i czy będzie sucho jak po żniwach czy tak jak teraz

jak w zagon to gdzieś na 1,6m; jak podorywka to do 2 metrów ale sam będziesz czuć

Edytowano przez mirek767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolego kwernelanda AB100 i polecam. Bardzo dobra maszyna. Jeśli zaś chodzi o te ustawianie szerokości to nie ma to znaczenia. I tak pewnie nie bedziesz tego zmieniał. Tylko bedziesz regulował prędkości do warunków :)


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj