karol2306

MF 675-690 & Renault 75-14 & ewe. inne modele

Polecane posty

karol2306    12

Witam

 

Tak jak w temacie interesuja mnie te modele gdyż zamierzam zmienic 3p na cos większego. Interesuja mnie te modele ktore podałem w temacie. Ciagniki w granicy 70-80km i podobnej cenie, mało awaryjne i co najwazniejsze to oszczedne (Perkins i MWM). Ciągnik musi byc 4x4 i najlepiej z ładowaczem:)

 

Co o nich sadzicie? Który bedzie lepszy? Oszczędniejszy?

 

Ewentualnie mogą byc to inne marki np. (JD, DF, NH, Same) które spełniały by w/w wymagania. Przedział cenowy to max 40 tys.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

poszukaj może coś ze stajni Case albo Same też dobre traktory a z case coś nowszego za tą kase kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ja też Ci nie doradzę bo sam noszę się z zamiarem kupna takiego jak ty ciągnika. Dokładnie interesuje mnie już tylko MF najlepiej z turem. Jedyne co sam zorientowałem się to zdecydowanie szukam MF. Najlepiej 275, 290, 575, 590. Ponieważ nasze Ursusy 4512, 4514, 5312, 5314 - były robione na licencji MF i są odpowiednikami modeli 4512,4514 - MF265, 565 i 5312,5314 - MF 275, 575. MF290, 590 to to samo tylko silnik o większej pojemności, czyli większe tuleje, tłoki, pierścienie i inne końcówki wtryskiwaczy a tak to niemal to samo. Nie ma problemu z częsciami. Nasze Ursus nie zdołał na czas wprowadzić na rynek modeli o nazwie MF a że licencja wygasła to oznaczono je wg Ursusa, zrobili tylko MF 235 i 255. Odnośnie tych modeli MF jak wyżej to są w nich dwa rodzaje skrzyni biegów takie jak nasze ursusy 8+2 i ponoć opcja w ursusie ale ja się nie spotkłem 12+4. Silnik, skrzynia, tylny most i inne cześci identyczne co równa się tanie. Natowmiast to co bardziej wizualnie mi się podoba czyli 675 i 690 mają ten sam silnik i tył ale skrzyni 8+2 już nie ma. Ogólnie kupię w dobrym stanie każdego z wyżej wymienionych MF ( oprócz 235 i 255 - tego mam) tylko 4x4. Co do Renaulta to Fend w zółtej masce fajny ale drogie części i do skrzyni problem z ich dostaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

czesci do renault moze i nie sa tanie, ale za to wytrzymale, silniki kreca po 20 tys. godzin, ze skrzyniami tez nie ma problemow, slyszalem ze jesli juz cos sie wymienia to synchronizatory

przy ladowaczu wielkim udogodnieniem bedzie rewers, czego przy MF, jak sie nie myle, brak

ciagniki bardzo proste w budowie, tak jak nasze male ursusy

kabiny komfortowe, polecam szukac w TX, chyba ze potrzebujesz niskiego ciagnika


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj