Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
andrejus

70 ha do 40 tyś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrejus    157

Na jakim kombajnie skupić się? Przeglądam allegro i tyle tego jest. FAHR, JH, CLAAS. Obecnie kosze starym bizonem 50 i koszenie legów jest czymś strasznym, non-stop zapycha się.

Gdyby był jakis soidny i pwny kombajn można by zwiększyć budżet do 50 tyś zł.

http://otomoto.pl/claas-dominator-68-A197075.html

Edytowano przez andrejus

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    485

lepiej odpusc sobie bizona, moze i czesci latwo dostepne ale ich jakosc ...

moze jakiegos classa lub JD 975 w takiej cenie cos znajdziesz w dosc dobrym stanie, bedzie pewnie mniej awaryjny niz bizon

kombajnu nie kupujesz na rok czy dwa, lepiej dolozyc troche do zachodniej maszyny i miec w zniwa pewnosc, ze jedziesz caly sezon bez awarii

• Like 1

Ksawery    26

a class dominator 96 albo 76 bardzo dobre maszyny, czesci bardzo latwo dostepne oryginalne jak i tańsze zamienniki kombajny naprawde extra proste w obsłudze wytrzymałe, silniki mercedesa, tylko trzeba dac okolo 60-70 ale moim skromnym zdaniem class jest najlepszy bo sam mam z nim do czynienia. pozdrawiam

• Like 1

andrejus    157

60 tyś to juz za dużo. też boje się tego bizona. mam teraz i wieszam na nim psy. Czasem mam wrażenie że inżynierowie z fabryki opracowali go będąc na dobrym kacu. Można by rzec - zemsta Stalina

Jeśli chodzi o dominatora, jak się sprawuje napęd hydrostatyczny w starszych wychodzonych modelach? Czy przypadkiem nie jest to element który z upływem lat notorycznie się psuje?

150 KM w kombajnie to dla mnie juz za duża maszyna. !20 wystarczy i belka około 4m.

Co powiecie o tym? Czy jego wydajność jest porównywalna do bizona 50 lub 56 ?

http://otomoto.pl/claas-dominator-68-A197075.html

Edytowano przez andrejus

rafal4610    54

w sąsiedniej miejscowości gość kupił jakiegoś JD starszego(może nawet jak kolega wspomniał wyżej 975) i w zeszłym roku kosił na usługach przez miedze to nie opłaciło by mu sie kosić na h :D Jak on gania to głowa mała, a zboże to jęczmień o plonie 4.5-5t. Do tego sieczkarnia super tnie, nie to co w Bizonie. Jak do tej pory to wymienił tylko noże w sieczkarni i kose hederu. A rocznie kosi z 100ha z usługami. Kombajn godny polecenia ;) W ogóle każdy zagraniczny będzie lepszy od Bizona ;) A dał za niego coś ok 45 00zł.

A i jak ktoś pisze "kup Bizona bo części łatwo dostępne, nie to co zagraniczne" to ciśnienie mi podskakuje ;) Ludzie mamy XXI w. i wszystko można kupić. Może i do JD czy Claasa części bd droższe, ale dużo bardziej wytrzymałe. Ja do swojego Consula kupuje org. części i jakoś jeszcze nie zbankrutowałem, a jak coś zrobie to chodzi 30 lat

Edytowano przez rafal4610
  • Like 1

andrejus    157

Tyle ze ten jd 975 ma 150 KM to jest zdecydowanie za dużo. Na 120 ha to w sam raz ale nie 70

Ksawery    26

mi sie zdaje ze tego dominatora co pokazales to porównywalny do bizona z056, kose ma mniejsza ale bedziesz szybciej jechal, sam mam mercatora 75 i tez kose 3,6 to hektar dobrej pszenicy w 1,2 godziny, ale za to pięknie czyści a w bizonach z którymi mialem kontakt tego nie uświadczysz, mi sie zdaje ze przy obecnych pogodach wiekszy kombajn to nie jest taka glupi wybor, tylko ze kasa, a w jakiej masz klasie te 70 ha?

rafal4610    54

nie wiem dokładnie jaki to JD ale w każdym razie heder 3.6m :D Ale strasznie podobała mi sie praca tego JD na polu -_-

Edytowano przez rafal4610

pawelol111    713

Witam, proponowałbym Deutz Fahr np 2480 lub 2580. Wydajne maszyny, oszczędne, wygodnie się kosi - na siedząco. Budowa niezwykle prosta, łatwy dostęp do łożysk, pasów itp.

Co do części to jeśli nie kupisz w sklepie na miejscu to ściągną Ci w 24h. Claas też spoko maszyna jednak Deutz Fahr ma mniej skomplikowaną budowę no i motor chłodzony powietrzem - nie do zagrzania w najtrudniejszych warunkach.

Sam posiadam 2385 i jestem bardzo zadowolony - dla Ciebie trochę za mały.

RoLLand    10

Chłopie masz 70 ha i dziadujesz na kombajn?? Za taką kase nie kupisz nic dobrego na tyle pola. Minimum to Claas Dominator 96!!! Zaczekaj rok lub dwa i uzbieraj na takiego. Nie kupuj pod presją, bo już musze mieć. Błąd. Lepiej trochę zaczekać i kupić coś lepszego jak starego grata.

andrejus    157

Do rolland: ewidetnie przerost formy nad treścią. Nie rozumiem twojego oburzenia? Określiłem swój budżet i to moja sprawa co chce kupić. Nie wypowiadaj się jeśli nie masz nic sensownego do napisania. Teksty typu dozbieraj, poczekaj- to nie gra ls2011 żeby sobie czekać i zbierać...

Pozdrawiam :)

Pawelol111 ten DF to ciekawa propozycja lecz troszkę drogi.

jaco512    39

Myślę podobnie, np. http://moto.allegro.pl/kombajn-zbozowy-new-holland-clayson-8060-i2519531134.html Do wyległego zboża jest dobry, zakrzywione palce w nagarniaczu dobrze podnoszą zboże, nie trzeba podnośników łanu. Nie wiem czy autor myślał o E-514, ciekawe kombajny http://moto.allegro.pl/fortschritt-e514s-nie-bizon-claas-new-holland-i2525158257.html

RoLLand    10

Do rolland: ewidetnie przerost formy nad treścią. Nie rozumiem twojego oburzenia? Określiłem swój budżet i to moja sprawa co chce kupić. Nie wypowiadaj się jeśli nie masz nic sensownego do napisania. Teksty typu dozbieraj, poczekaj- to nie gra ls2011 żeby sobie czekać i zbierać...

Pozdrawiam :)

Pawelol111 ten DF to ciekawa propozycja lecz troszkę drogi.

A co Ci sie tak pali zeby kupowac już?? Jak to nic nie wnosi?? I skąd te porównanie do ls???

pawelol111    713

andrejus - jak chcesz spać spokojnie i kosić spokojnie to poważnie mówię... kup DF :) Jest kilka na terenie i wszyscy chwalą.

Waldo12    0

MDW 524 byłby solidny na twoj areał, cena kształtuje się w granicach 40-50tys.

Edytowano przez Waldo12

andrejus    157

Tylko czy to jest marka której można zuafać. Zastanawiającym jest to że jest ich b. mało

hadler    0

na pewno bardziej niż bizonowi...

ta 514 za 50tys. wygląda bardzo solidnie, wioskę dalej gościu ma i mówi że w sezonie kosi ją ok.100ha i daje radę, nie widać żeby się mu coś często psuło, ale ma naprawdę w dobrym stanie maszynę.

andrejus    157

Czym różnią się modele 514 od 524? Czy to tylko następca-nowszy model czy model z wyższej półki?

tomek73    189

524 to już model z wyższej półki. Fakt ma 4 wytrząsacze ale i ma wydajność na poziomie Classa 98 spokojnie, albo raczej 108.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny