Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
MirekCase4230

Od czego są te czujniki w Case 4230 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case

Mam pytanie odnośnie kilku czujników, ponieważ nie wiem od czego one są, i mam ptyanie odnośnie mechanizmu znajdującego sie z prawej strony tylniego mostu patrząc od tyłu na ciągnik,chodzi mi o to czy to nie jest mechanizm od pół biegów ponieważ znalazłem okablowanie w pulpicie od gałek z biegami i to okablowanie jest zmostkowane a kable długością starczyły by do guzika od pól biegów w gałce ale nie jestem pewien i jak rozmostkuje te kable ciągnik nie chce jechać...

oto załączniki:

1. czujnik przy pedale sprzęgła

Czujniki i mechanizm z siłownikiem hydraulicznym...

post-41229-0-41139700-1342778488_thumb.jpg

post-41229-0-55127400-1342780484_thumb.jpg

jaco512    41

Na zdjęciach w 2 linku po kolei: 1. czujnik blokady mech. różn.-odpowiada za kontrolkę na pulpicie, 2. siłownik włączający blokadę, 3. czujnik prędkości.

Dziękuje za odpowiedź, mam jeszcze jeden czujnik pod skrzynią biegów od strony sprzęgła i nie wiem do czego on służy. Proszę o pomoc.

post-41229-0-90405700-1342873719_thumb.jpg

Edytowano przez MirekCase4230

Wiadomość z agroFakt.pl

Był bym bardzo wdzięczny jeżeli dowiedział by się od czego jest pierwszy czujnik ponieważ, ostatnio założyłem post w którym opisałem problem z moim case a mianowicie nie chciał jechać, po czasie doszedłem do tego że problem jest z tym czujnikiem przy pedale sprzęgła,

czyli czujnik numer 1, i teraz nie wiem czy mam go wymienić czy poprostu zmostkować i zostawić to, gdy zmostkuje kabe dochodzące do niego ciągnik jedzie dobrze i zachowuje się normalnie, nie wiem czy ten mostek może zostać czy lepiej założyć nowy czujnik?czy ten czujnik może być związany z pół biegami? proszę o pomoc

Norman    1

Ten czujnik nad pedałem sprzegła jest właśnie od półbiegu gdy lekko nacisnołem sprzegło to przechodzi na zółwia. Jest to strasznie drażniące przy pracy na zającu bo każdorazowe puszczanie sprzegła powoduje najpierw rurzenie na żółwiu potem przejście na zająca co zatym idzie szarpnięcie i z czasem zurzycioe tarcz od półbiegów. W jednym ominełem to przez mostek natomiast drugi co kupowałe miał skrzynię przerobioną na zwykłą 8x4.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez bomba997
      witam jestem szczesliwym posiadaczem case 5130 wszystko dziala jak nalezy, mechanicznie sprawny z malym mankamentem bo jak go zgasze to zeby zapalic jeszcze raz musze go pokrecic troche tak jakby sie zapowietrzal czy cos bo jak zapali to juz nie ma problemu.
      i tak zwracam sie do was z wielka prosba bo niedlugo musze nim wyjechac w las a nie mam pojecia jaki olej silnikowy wlac nie ma zadnych wyciekow ani tym podobnych, i nie wiem czy wymieniac olej chydrauliczny czy nie i na jaki przedewszystkim... gosc co go sprowadzil mowil ze jest agrol stou zalany czy to dobry olej?
      a co do silnika mam od znajomego nowy olej co do tirow zalewa 15w/40 castrola za 8 zl za litr czy moge zalac takim czy mam gdzies szukac tych olejow po serwisach?? prosze o szybka odpowiedz
      dzieki z gory pozdrawiam
    • Przez Oleksy
      Blokuje mi prawe kolo w case 5140 przy szybszej jezdzie. Trzeba czesto naciskac hamulec zeby nie blokowalo bo inaczej pedal robi se sztywny I staje kolo. Mam tez case 5120 . Brak hamulcy. Jesli dluzej sie wciskalo hamulec to z czasem sie znalazly I trzymaly ok dzien. Zmienilem.zestaw naprawczy pompki - hamulce byly tydzien I na tym sie skonczylo. Olej w zbiorniczku jest I doplywa, do skrzyni tex jest przelew. Macie sugestie?
    • Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez Rolnik221
      Witam, co mogło być przyczyną zginięcia 3 półbiegu w case mx 150?
    • Przez Eryk122
      Witam,
      Zakupiłem traktor Case 1056xl z Holandi który nie był nigdy rejestrowany ,aby go zarejstrować w PL musi przejść szczegółowy przegłąd tzw "zerowy" 
      Niestety diagnosta nie potrafi znaleść numeru seryjnego nabitego na traktorze i bardzo się o to czepia.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.