Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MirekCase4230

Od czego są te czujniki w Case 4230 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case

Mam pytanie odnośnie kilku czujników, ponieważ nie wiem od czego one są, i mam ptyanie odnośnie mechanizmu znajdującego sie z prawej strony tylniego mostu patrząc od tyłu na ciągnik,chodzi mi o to czy to nie jest mechanizm od pół biegów ponieważ znalazłem okablowanie w pulpicie od gałek z biegami i to okablowanie jest zmostkowane a kable długością starczyły by do guzika od pól biegów w gałce ale nie jestem pewien i jak rozmostkuje te kable ciągnik nie chce jechać...

oto załączniki:

1. czujnik przy pedale sprzęgła

Czujniki i mechanizm z siłownikiem hydraulicznym...

post-41229-0-41139700-1342778488_thumb.jpg

post-41229-0-55127400-1342780484_thumb.jpg

jaco512    39

Na zdjęciach w 2 linku po kolei: 1. czujnik blokady mech. różn.-odpowiada za kontrolkę na pulpicie, 2. siłownik włączający blokadę, 3. czujnik prędkości.

Dziękuje za odpowiedź, mam jeszcze jeden czujnik pod skrzynią biegów od strony sprzęgła i nie wiem do czego on służy. Proszę o pomoc.

post-41229-0-90405700-1342873719_thumb.jpg

Edytowano przez MirekCase4230

Wiadomość z agroFakt.pl

Był bym bardzo wdzięczny jeżeli dowiedział by się od czego jest pierwszy czujnik ponieważ, ostatnio założyłem post w którym opisałem problem z moim case a mianowicie nie chciał jechać, po czasie doszedłem do tego że problem jest z tym czujnikiem przy pedale sprzęgła,

czyli czujnik numer 1, i teraz nie wiem czy mam go wymienić czy poprostu zmostkować i zostawić to, gdy zmostkuje kabe dochodzące do niego ciągnik jedzie dobrze i zachowuje się normalnie, nie wiem czy ten mostek może zostać czy lepiej założyć nowy czujnik?czy ten czujnik może być związany z pół biegami? proszę o pomoc

Norman    1

Ten czujnik nad pedałem sprzegła jest właśnie od półbiegu gdy lekko nacisnołem sprzegło to przechodzi na zółwia. Jest to strasznie drażniące przy pracy na zającu bo każdorazowe puszczanie sprzegła powoduje najpierw rurzenie na żółwiu potem przejście na zająca co zatym idzie szarpnięcie i z czasem zurzycioe tarcz od półbiegów. W jednym ominełem to przez mostek natomiast drugi co kupowałe miał skrzynię przerobioną na zwykłą 8x4.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Andre8989
      Witam. Mam pytanie czy w case 5120 olej na hydraulike jest w osobnym zbiorniku czy razem ze skrzynią biegów.
    • Przez BENNY82
      Witam. Tak jak w tytule mam pytanie odnośnie wskazań wyświetlacza temperatury co on właściwie wskazuje temp, wody czy oleju hydr.? I ile kresek wskazuje po rozgrzaniu bo u mnie latem maks 3 a teraz przy. Takich temperaturach maks 2 kreski. Nosze sie z zamiarem wymiany termostatu ale nie chce tego robic na darmo bo może jest ok. Przy talerzowaniu rzepaczyska zapchala sie chlodnica i uroslo do polowy i sam nie wiem jak to ocenić. Prosze uzytkownikow z takimi samymi wyświetlaczami o podpowiedzi

• Przez TheBociek1996
      Jak wiadomo grupa CNH na targach SIMA w Paryżu (22-26.02.2015 r.) ma zaprezentować nowe modele ciągników:
      Case IH Maxxum i Puma
      Steyr Profi i CVT
      New Holland T6 i T7

Oto co udało mi się znaleźć w sieci.

Case IH:

Maxxum

Puma

oraz zapowiedź
      https://www.youtube.com/watch?v=XvZ8-4e1sbM

New Holland:

T6

T7

Niestety nic na temat Steyera nie udało mi się znaleźć.

Jeśli będziecie mieć nowe informacje co się zmieniło wizualnie, technicznie, co będzie a czego nie, jak będą oznaczone nowe modele i jak będą odpowiadać w stosunku do siebie zachęcam to podzielenia się tym info tutaj.

Oprócz Case IH do tematu postanowiłem wrzucić jeszcze Steyera i NH bo to ten sam koncern i po co robić zamieszanie, także jeśli będzie w złym dziale proszę o przeniesienie.
    • Przez ursusc360turbo123
      Witam. Czy wie ktoś z jakim momentem dokręcić Głowice i panewki w silniku D-239 ?(case 856 XL) 
    • Przez Tty318_PL
      Witam, czy wie ktoś może co to jest?? Proszę o szybką odpowiedź.(International 844sb)