Ferdek07

sdf agrofarm r3 explorer3 olej do przedniej osi

Polecane posty

Ferdek07    75

No i klops zwolnice się grzeją a ciągnik jak na hamulcu to jaki olej powinien być do zwolnic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

spuściłem ten totale LS 80w90 i zalałem taki jak w skrzyni biegów total mpv i teraz jest ok, podobno fabrycznie te ciągniki mają zalaną przednią oś takim olejem jak w skrzyni biegów, więc po co było zmieniać heh, mam nadzieje że ten olej 80w90 sprawdzi się przynajmniej w mechaniźmie różnicowym bo tam nic się nie dzieje i wcale się nie grzeje, według serwisu wszystkie nowe modele mają już w zwolnicach 80w90 mój widocznie nie może tak mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

szczerze powiedziawszy ciężko jet mi sobie wyobrazić , aby olej w przednich zwolnicach miał, aż taki wpływ na odczucia kierowcy :) poza tym zwolnica, to zwolnica, co by tam nie nalać, to przez miesiąc nawet na superolu cc bys jeździł i nic by się nie stało :D

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jednak ma, w końcu w zwolnicach są przednie hamulce, sam byłem zdziwiony gdy podczas redukcji ciągnik folgował jakbym na zaciągnietym ręcznym jechał, a na odcinku drogi z góry gdzie wyrzucam na luz i ciągnik jeszcze szybkości nabiera zaczoł folgować, więc raczej nie były to moje odczucia, po zalaniu olejem ze skrzyni biegów typu utto ciągnik toczy się jak osobówka, chyba nawet lżej jak przed zmianami oleju, tak więc jeśli ktoś chce zmienić olej w swoim r3 agrofarmie czy explorerze 3 to tylko na olej taki jak w srzyni biegów tak jak przykazała instrukcja obsługi i producent a nie jak radzi niedouczony serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie ma się co zgrywać jakby nie było na tym totalu LS 80w90 ciągnik hamował, inny znajomy też zalewa do przedniego mostu taki olej jak w skrzyni i zdziwił się po co lałem tam taki gęsty olej a ma już 2giego sdf także ciekaw jestem czy ktoś zalewał w sdf zwolnice 80w90 i było ok????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dziwna sprawa z tymi hamuclami, ciągnik znowu zaczoł lekko hamować a był już na oleju total dynatrans mpv a więc rzadki, zmieniłem jeszcze raz olej w zwolnicach i na razie jest ok toczy się leciutko i tak się zastanawiam dlaczego tak się dzieje olej który spusciłem był aż czarny, tak więc co się dzieje, albo co z hamucami nei tak albo w ogóle za późno zrobiłem pierwszą zmianę oleju, wydaje mi się że po 1700mtg po zmianie "swierzy" olej ruszył te wszytskie osady przez co było te tarcie i lekkie hamowanie, heh wydaje mi się że ten olej po zmianie teraz czyli po 100mtg był czarniejszy niż po pierszej zmianie po 1700mtg lub co najmniej tak samo czarny,

tak więc pytanko czym to spowodowane czy

1- za późno pierwsza zmiana za mało nagrzane zwolnice przed spuszczeniem oleju

2- zły olej uszkodził hamulce i stąd te tarcia

 

miał kto taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Tyle co ja wiem to powinien być olej 75w90 i jakością GL-5 bo 80w90 jest gęstszy i do tego olejem mineralnym.

A w swoim zawsze zalewałem dokładnie tym samy co skrzynie i nie miałem problemów.

Edytowano przez maverickt4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czyli lejesz po prostu UTTO lub STOU? heh przejechałem się dzisiaj z 10km ze stalą prędkoscią tak 40km/ha no i jedna zwolnica gorąca jak ogień druga ciepła tak jak ma być i lekko go hamuje, spusciłem olej i zastanawiam się czym tu znowu zalać a był zalany olej hydrauliczno przekładniowy total do mokrych hamulców więc dziwne, w sumie teraz olej byl czystszy niż poprzednio ale wraz szary, jak poprzednio spusciłem taki jak ma być to był czarny może się przepłucze zwolnica z tych zdartych okładziń czy czegos tam tylko co teraz nalać bo w pobliskim sklepie mam tylko orlen stou, czy taki też może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

U was też jest tak że po odpaleniu piersze ruszenie i przez około min ciągnik jedzie tak jakby na hamulcu tzn pod czas jazdy nie czuć ale jadę jedynką na zającu lub wyższym biegiem wciskam sprzęgło a ciągnik nie toczy się normalnie ale szybko folguje? sam już nie wiem czy jest ok, po rozgrzaniu niby jest normalnie chociaż wydaje mi się że powinien też lżej się toczyć co się mogło stać tarczki hamulcowe spuchły od złego oleju, czy to się unormuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELLampo    0

Zabieram się powoli do zmiany oleju w przednim moscie i hamulcach. Moje lampo też hamuje jadąc nawet z górki. Pierwsze 500m to nie ma co włączać najwyższego biegu, bo mu ciężko. Nie wiem jaki jest olej bo kupiłem używany, ale był w zasięgu Fino więc możliwe że jest ten 80W90. W instrukcji zalecany jest 20W30 taki sam jak w skrzyni. Nie za duży jest wybór na necie takich płynów. Przy okazji - co to jest: z wyglądu jakby taka większa kalamitka na górze przedniego mostu przy kole, tuż obok odpowietrznika. I drugie pytanie czy wam zapala się kontrolka zimnego oleju hydraulicznego, bo mi nigdy nawet w mróz, więc podejrzewam, że nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj