Skocz do zawartości
triplehhh

jak rozliczacie się z robotnikami?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie ostrzegam !!!!!!!! zaczynacie się kłócić i obrażać nawzajem, a nie chcę być nie miły.

tomi382    98

Wyraz "uposledzeni" nie należy do wulgaryzmów.

Po drugie leci OT to tego moderatorzy nie widzą i zbędnych tematow też nie ma kto usuwać

Chyba moderatorzy dostali podwyżkę o kilka fajek więcej

Wiadomość z agroFakt.pl

mariuszd93    489

To że nie należy do wulgaryzmów nie znaczy że nie jest obraźliwy. Powiedz rodzicom , sąsiadom i kumplom że są upośledzeni zobaczysz czy się ucieszą.

A ty lubisz jak ktoś tak cię określa?

tomi382    98

Poprostu nie daje sobie w kaszę dmuchać :D:P

Nie boi się nikt zatrudniać ludzi na czarno? Bo wiadomo że wiele takich zatrudnień odbywa się " na gębę".

Ilu z was którzy tak głośno gdakają zatrudnia ludzi chociaż na umowę-zlecenie?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każdy następny post nie na temat i macie %%!!!!!!!!!!

bobytempelton    158

A to że dałeś komuś zus to nie powód aby go gnoić na 3 zł za godzinę, dla mnie poniżej krytyki, na żywo bez rozmowy by się obyło, zrobił bym z tobą to co ty robisz lub piszesz co robisz z ludźmi tzn. upolował bym cię i robiłbyś za wode i pół bochenka.

W sumie z tego co zauważyłem jesteś ciut młodszy, ale rozumowo wiele... może dorośniesz kiedyś do mych lat, narazie.

@mat dawaj mi bana dla przykładu, nie zauważyłem twego postu, tak z rozpędu.

Edytowano przez bobytempelton

tomi382    98

nikt nikogo nie goni i nikt nikogo nie trzyma na siłe. @boby oblicz trzy posiłki na dzień, nocleg i to że gość się obija a nikt go nie bije za to ani nic wogóle. Mają raj a Ty wciskasz kit że 3zł to mało i że pijak jest bity poniżany. Mniej TV więcej życia proponuje. Nie wszystko jest czarne lub białe.

Znany kiedyś człowiek z uzależnieniami wykonywał bardzo dobrze swój zawód - doszedł alkohol. Jak dostawał po 30zł na jaki ś czas było dobrze. Jak ktoś taki jak Ty @Bobi dał mu za wykonaną pracę 300zł człowiek zmarł. To fakt autentyczny.

bobytempelton    158

Każdy przypadek jest indywidualny, ja znam kilkadziesiąt takich, ale trzeba szanować pracę ludzi którzy są nam niezbędni, stoczyć się może każdy, ale trzeba im pomagać ratować tłumaczyć , a co zrobi z pieniędzmi to jego wola, człowiek jest tylko człowiekiem,... to nie powód aby mu dawać tylko podstawowe potrzeby. Takie moje zdanie.

• Like 1

tomi382    98

Doceniam Twoje zdanie lecz przypadki z którymi ja się spotykam są beznadziejne. I powtarzam ze Ci pracownicy są szanowani i są w pełni zadowoleni. Jeżeli byliby niezadowoleni to już by nie pracowali - zgodzisz się czy nadal uważasz że dobrowolnie dają się gnębić?

Na wsi bezdomnych za dużo nie ma, w temacie wszystkim chodzi o ludzi którzy o siebie nie dbają, są pijakami i tylko na tym im zależy. Nikt nikogo do pracy nie zmusza i nikt tak jak gadacie za 3 zł nie robi, nie te czasy.Bodytempelon pier**li, że szkoda gadać, co to za napinanie, nie wiesz z kim rozmawiasz a gadasz że bys go pobił. Trafiłbyś na dobrego gościa i sam byś dostał za głupie gadanie. I na koniec gatka o chodzeniu do kościoła i głosowaniu na pis-bardzo mądrze napisałeś.Tak jak Ci ktoś napisał- zimna woda ochłoń trochę i wróć.

• Like 2

jarooo3013    1

Witam. Temat na topie,fajny -odswieżam!!!!!!!! Z gory sorki za błędy styl itd. Otóż wydaje mi sie,ze kazdy ceniący sie rolnik,farmer który wlasnymi rękoma cos wypracowal bedzie szanowal i docenial swojego pracownika nawet i tego nieszczęsnego a moze szczesnego jak to padla nazwa "parobka". Ale panowie nie dajmy sie zwariowac z otaczaniem dobrym sercem tych ze naszych pracowników,jak mówi pozekadlo "masz dobre serce to musisz miec twarda d.pe. Sam osobiscie dorywczo w czasie spietrzonych prac polowych poszukuje,co graniczy z cudem,bo jak nie po kacu,to kompan od kieliszka rente wziąl itp. i mam takiego pomocnika,jak to koledzy opisywali ze zupa chmielowa,fajki na dzien dobry byc musi inaczej cmoknij mnie. na 10 godz to ciezkiej pracy to moze tylko z 1.5 ma reszta to przyczep,odczep,zamiec,podaj,co czasem tez bywa bezcenne. Ale do zeczy bo usniecie (: Tego czlowieka traktujemy jak swojego ,micha wypasiona ,jak schabowy to schabowy jak rosol to rosół,jak chleb ze smalcem co teraz modny to tez byl. zaplata godziwa i do domu jeszcze a to smietane,chleb,bo jeszcze bracia z lewymi raczkami sa . Nie ma obuwia,czy tam jakich ubran kupi sie. Czy to swieta,czy jaka impreza jak natrafi siada jak gosc z pozostalymi. I potrafi cie obgadac ze mu nie placisz,albo braciszki dopadna cie pod sklepem i z piesciami bo malo dostal,bo sie narobil itp. Kolejny przypadek koles chcial sobie zarobic a ze byl kumaty wiec jezdzil ciagnikiem w zniwa. Picie zabronilem,lecz przemycil jakies browary,no i zapirzał na zaciagnietym recznym malo ciagnika nie zjaral i co on pod sklep pochwalic kolegom o swoim wyczynie a ja mechanika i heja w remont. Przeszla wichura rozd*pcyl dach z mieszkania wraz z facjatami,plantacje wybite przez grad i nie bylo zadnego pomocnika by pomogl,tylko chodzili foty strzelali. A co najsmieszniejsze ze tym co zebrza od opieki(a ubrani od stop do glów w markowe ciuchy,kielbasa niekiedy gardza bo maja dosc) co mogli by sami sie utrzumac i to z palcem w du... to gmina im natychmiast remonty przeprowadzila a ja ile z ubezpieczycielem musialem walczyc itd itp. Zlosliwi moze napisza ze do kosciola nie chodzilem,albo zebym tez kozystal z formy opieki,a tu nawet skladke na mszalne dawalem i daje (: a z opieki to by mi honor i sumienie nie pozwolilo. Tak ze podchodzil bym z duuuuza rezerwa do obstawania za takimi ludzmi. . "Jak dziad odzyje to cie torba zabije" tak mowi sprawdzone porzekadło.. Oj duzo cos mi sie napisalo,moze moderator mnie nie %uje. Dzieki za przeczytanie. Koncze bo sie wkur..em na ten rząd!! Je.ac unie i bruksele dam na tace co niedziele. Dobrej nocy. Pozdro.

Błędy ortograficzne.

Edytowano przez MAT912

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Narko
      Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
      http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.