Polecane posty

loquito    240

200g by dać pasowało czyli 0,8 Tebu. 

14 minut temu, rolnikos25 napisał:

@loquito jak opryskam mieszankę(owies, jęczmień, pszenica) elatusem 0,5l+tebu 0,7 to mogą te substancje jakoś źle wpłynąć na owies?

Musisz pytać kogoś kto owies uprawia, nie wiem nigdy takie połączenie nie było u nas stosowane. Raczej nic by się nie stało złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, loquito napisał:

Ten zestaw w dawce 0,6 unix + 0,4 Tern i dokupić tebukonazol i będzie bardzo dobrze. 

A ja planuje tak , 375g cyprodynil  + 250g fenpropidyna + 100g protio , będzie ok ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dorzuć może fenpropidyny na 300g i będzie ok. U mnie pójdzie taka kombinacja jak wyżej plus 15g benzowindyflupyr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dwa lata ostatnie dawałem fenpropidyne w takiej dawce i z mączniakiem nie miałem problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Ursus932 napisał:

11 godzin temu, loquito napisał:

Ten zestaw w dawce 0,6 unix + 0,4 Tern i dokupić tebukonazol i będzie bardzo dobrze. 

A ja planuje tak , 375g cyprodynil  + 250g fenpropidyna + 100g protio , będzie ok ? 

tak szło u mnie, 375, 300 i 100. akurat fenpropidyna jest tania te 50g kosztuje jakieś 6-7zl a podobno że 300g porządnie załatwia temat mączniaka. czy dasz 190 czy 197zl za hektar to już żadna różnica


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

Dorzuć może fenpropidyny na 300g i będzie ok. U mnie pójdzie taka kombinacja jak wyżej plus 15g benzowindyflupyr.

Co to za mieszanina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

pszenica po pszenicy wirtuoz 0.8 l i unix 0.6 kg czy lepiej turbo pak i 0.5 unixa kutry wariant lepszy 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
loquito napisał:

1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

Dorzuć może fenpropidyny na 300g i będzie ok. U mnie pójdzie taka kombinacja jak wyżej plus 15g benzowindyflupyr.

Co to za mieszanina ?

Unix 0.4kg Protendo 0.25l Andros 0.4l i Elatus Era 0.2l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nie wykipi z opryskiwacza ? Ciekawe jak się spisze taki mix.

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
8 minut temu, pawelol111 napisał:

Unix 0.4kg Protendo 0.25l Andros 0.4l i Elatus Era 0.2l

na t1? czy to t1+t2+t3?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

T1. około 210zł ale jest siekiera + efekt zielonosci. Znam człowieka w mazowieckim co testował 0.2 - 0.3 elatusa na t1 i robiło róznice. T2/T3 0.8l Priaxora + 0.5l Tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

rok temu szło protiokonazol, fenpropidyna i prochloraz na t1, na t2 elatus plus, na t3 metko i tebu i było super.

w tym roku zmiana jest taka ze t1 prochlora wyrzucony na rzecz cyprodynilu, na t2 do elatusa dokładam tebukonazol, a w t3 zmiana tebu na protiokonazol. ok 530-550 za pełną ochronę ale z tą ochrona jest potencjał na 9-10ton - oczywiście o ile deszcz pozwoli


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

z tego co wiem to nie, tylko w paku z metko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, w piwnicy znalazłem Toben czyli tiofanat metylowy, w tym roku zaplanowałem T1 z prochloraz 400g + fenpropidyna 320g+  tebuknazol 150g Co zmniejszyć albo co zastąpić zeby wykorzystać Toben, jest on z 2018r na pewno nie przemarzniety ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
yacenty napisał:

rok temu szło protiokonazol, fenpropidyna i prochloraz na t1, na t2 elatus plus, na t3 metko i tebu i było super.

w tym roku zmiana jest taka ze t1 prochlora wyrzucony na rzecz cyprodynilu, na t2 do elatusa dokładam tebukonazol, a w t3 zmiana tebu na protiokonazol. ok 530-550 za pełną ochronę ale z tą ochrona jest potencjał na 9-10ton - oczywiście o ile deszcz pozwoli

Rok temu 0.8l Duett Star i 0.8l Mirage. T2 0.8l Priaxor i 0.5l Tebu. Średnia z 7 ha mozaiki 7.5t. Były działki że było ponad 8t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
1 minutę temu, pawelol111 napisał:

Rok temu 0.8l Duett Star i 0.8l Mirage. T2 0.8l Priaxor i 0.5l Tebu. Średnia z 7 ha mozaiki 7.5t. Były działki że było ponad 8t.

Takie cuda miałem - oceniam ze 20-25% zostało żżarte przez myszy a mimo to było 8.2 jęczmienia, więc realny plon to było owe 10+

IMG_1536.jpg

IMG_1522.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
yacenty napisał:

rok temu szło protiokonazol, fenpropidyna i prochloraz na t1, na t2 elatus plus, na t3 metko i tebu i było super.

ile gram prochlorazu na ha dawałeś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj