Polecane posty

ja już mam kupione na t1. Embrea 130zł za litr plus cyflex 0,1 tj ok 30 zł plus tebukonazol 0,5 na ha za 25 zł. Wychodzi ok 185zł/ha i myślę że będzie to siekiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Co z tego że lepiej jak koszt 2 razy większy a na tej klasie gleby plonu nie będzie, 2m rzepak się nie łamie a pszenżyto metrowe ma?? Późne T2 pod kołami już nie wstanie. 

Ty nwm czemu mnie tak demotywujesz :) w tym roku owies na tej działce co pszenżyto teraz rośnie dał 4.5t/ha a na innej co rosło  w tym roku pszenżyto to oddało 4t/ha bo septorioza zjadła flagowy a dawałem tylko artemis 2l/ha na T1 i ok 100N bez skracania wiec chce zrobić w tym roku coś więcej czyli 120N + jakieś T1 i T2 w rosadnych cenach oczywiście bez skracania. Poza tym w pszenżycie schrzanilem t1 bo może 2 tygodnie dochodziło do siebie po t1 pewnie za duzo nabełtałem bo mocznik siarczan magnezu plonvit zboza chelat manganu i artemis plus mróz 2 dni po oprysku :) wiec moze gdyby nie to był by plon bliżej 5t/ha a nie 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Witam co polecacie na t1 w pszenicy sianej po rzepaku, odmiany to Moschus, Bosporus, Findus oraz Dessamo i Galerist? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2266

Nie demotywuje tylko takie realia 4t to zboże po zbożu bez ochrony fungicydowej, a na 5 6 klasie ile byś nie wpakował to rekordów nie bardzie a koszty poniesiesz zresztą pogoda zweryfikuje, chyba że nie jest to 5 6 klasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Boogie 1.2l i masz spokój z mieszaninami jak wolisz mieszać i mieć taniej to poczytaj sobie ostatnie 10 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

To tak jak napisał @kamilc017 albo np. Input Triple, nie mieszasz, dajesz jeden i powinno być w porządku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ten Input triple to ok. 970zł /5L wiec na hektar poniżej 200zł, a skład ma może bez nowoczesnych fajerwerków ale solidny. 

1 minutę temu, michalsoft napisał:

A ten syngenta pak to wart zachodu? 

stosowany solo to tak średnio

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

coś na podstawę źdźbła np. Unix 

 

6 minut temu, hardkor113 napisał:

Zalecana dawka 1,25l/ha

a trzeba aż 1,25l/ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1544
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Ja miałem po rzepaku wtedy wszysyko 0.6.

No mamy chyba inne kalkulatory bo jakby nie liczył to 100 nie wyjdzie. 

Jak? Przy 100g wychodzi 85zl a daj więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj