Skocz do zawartości

Polecane posty

SawekBraczyk    14

Planuje opryskać pszenice na t1 titl turbo + mirage i pytanie jakie dawki dać . Acha i opryskałem pszenżyto wczoraj yamato i tak czytam że to jednak zły wybór na t1 . Jakie opinie ma to yamato .

Edytowano przez SawekBraczyk

mieto35    2

Którą opcję byście polecili na T1 na  pszenżyto w którym są już objawy mączniaka :  Duet star 1l+ prochloraz 1l albo capalo 1,5 l

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

oba warianty wyjdą podobnie, capalo nieco mocniejsze (ale bardziej pod kątem zabezpieczajacym)

SawekBraczyk    14

Co by było najlepsze i najtańsze na pszenice julius na t1 . W pszenżycie poleciałem yamato a na pszenice waham  się .

Edytowano przez SawekBraczyk

Artis    14

0,8l+0,8l Tilt turbo/tern premium + promax/mondatak ja taką kombinacje u siebie na Juliusie będę stosował myślę że najlepsza jeśli chodzi jakość do ceny

Edytowano przez Artis

Ulman    292

Planuje opryskać pszenice na t1 titl turbo + mirage i pytanie jakie dawki dać . Acha i opryskałem pszenżyto wczoraj yamato i tak czytam że to jednak zły wybór na t1 . Jakie opinie ma to yamato .

Yamato to chyba najgorzej wydane pieniadze. Jeden z najsłabszych triazoli i tiofanat który prawie na nic nie działa oprócz fuzariozy a i to nie specjalnie. Oczywiscie Yamato nie zaszkodzi ale w tych pieniadzach to 1l Duett star albo nawet 1l Capalo będzie lepsze.

lebek5    9

Panowie   na T1 leci Duet  Star+ Mandatak w ilości 1+1l Mogę do tego dodać siarczan magnezu i Plonvit opty? Jak tak to ile?Czy lepiej opryskać osobno?

krilan06    64

Panowie, co polecacie niedrogiego na T1 w jęczmieniu, życie i słabszym pszenżycie ? Bo na ładne pszenżyto planuje Capalo. A tak na marginesie - w poniedziałek pryskałem na chwasty, mogę jutro jechać dolistnie?

asmodan28    7

Witam 

Mam kłopot prawdopodobnie wepchnęła misie zółta karłowatość jęczmienia w pszenżyto.... przynajmniej ze zdjęć jakie obejrzałem na necie oraz z tego co

widzę na polu tak to wygląda. czytałem ,że nie ma na to żadnych środków... Macie może na to jakieś rozwiązanie ?

Jutro zdjecia jakieś dołacze.. 

Ulman    292

Yamato - jedyny fungicyd rekomendowany przez KFPZ :)

Jaka federacja taka rekomendacja.

Lider19    32

Witam 

Mam kłopot prawdopodobnie wepchnęła misie zółta karłowatość jęczmienia w pszenżyto.... przynajmniej ze zdjęć jakie obejrzałem na necie oraz z tego co

widzę na polu tak to wygląda. czytałem ,że nie ma na to żadnych środków... Macie może na to jakieś rozwiązanie ?

Jutro zdjecia jakieś dołacze.. 

Jak bardzo duże uszkodzenia to tylko pług .Jedynie opryski jesienne na mszyce zapobiegają .

losktos    120

1 l wirtuoza - ok. 140 zł, w pełnej dawce 175. W tych pieniądzach (czasem nawet niższych) możesz mieć np. Capalo, Track/Ventur + morfolina.

Przy dawce 1l i 140 zł, alternatywa - Duet Star/Tilt + Atak

SawekBraczyk    14

Co teraz mam zrobić z tym pszenżytem jak już opryskane tym yamato że też dałem się namówić mogłem kupić nawet bumper super może by lepsze było niż yamato . Teraz nie wiem czy poprawiać tilt turbo czy czekać na t2 i opryskam falcon . 

Artis    14

ja bym zostawił jak jest i czekał spokojnie na t2, chyba że jest bardzo duża presja chorób to można poprawić i drugie pytanie na jaki plon oczekujesz :)

Ulman    292

Falcon już kupiłeś? Jeśli nie to podaj ile możesz przeznaczyć na T2 i coś ciekawszego zrobimy. Chyba lepiej byłoby dać  Duett ultra albo 0,7 l epoksykonazol +1l Gwarant

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez crystal169
      Witam, prowadzę gospodarstwo z produkcją pszenicy, rzepaku, bobiki. Chciałbym na nowym polu o pow. 2 ha, trochę daleko od domu wsadzić borówke oraz truskawki, czy mogę sobie sadzonki wziąść na fakture tak samo jak np środki ochrony roślin, czy nawozy w produkcji pszenicy, rzepaku, czy muszę robić lub zakładać coś innego całkiem odrębnego żeby brać faktury.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez farmtrac675dt
      Witam 
       Czy ktoś z was stosował lub wie coś więcej o preparacie NHCa DELTA który pomógł w pobiciu rekordu świata 16,5t  w 2015r

• Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?