Polecane posty

michal1993    461

Zrobiłem dziś T1 w zbożu:
- 0,5l/ha Tern, 0,2kg/ha Unix, 0,6l/ha Mirage.
W pszenżycie planuję T2/T3:
- 0,75l/ha Priaxor i 0,75l/ha Tarcza, w pszenicy to samo pójdzie na T3.
Pszenica T2 0,55l/ha Azoksar i 0,55l/ha Protendo.
Oprócz Priaxora ,który będę zamawiał, resztę środków mam. Zboża prowadzone dość wysoko, 155kg N/ha. Dobry plan czy  coś zmienić?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3707

ale że tak w niedzielę? mam nadzieję że chociaż po sumie 😜 a tak całkiem poważnie to czemu tak dużo Ternu? skąpa dawka Unixu mam rozumieć jako uzupełnienie równie skąpego prochlorazu? cała reszta według mnie bez zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ternu planowałem 0,6 więc i tak zjechałem. A prochloraz chciałem właśnie uzupełnić cyprodynilem - mówisz że to przy słabe połączenie na podstawę źdźbła?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3707

aż tak dużo masz mączniaka że chciałeś walić 0.6 Ternu? wolał bym dać 0.5kg Unixa niż bawić się w takie uzupełniające się mixy ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w tym. Ale generalnie coś z tej T1 będzie? 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Teraz będę. Dzięki 👍


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torq1906    0

Mam do zrobienia T1 w pszenicy ozimej, przed pszenicą na części były uprawiane ziemniaki, a pozostała część była ugorowana, powierzchnia nieduża bo zaledwie 3.3ha i myślę nad zestawem:

Praktis, Unix, Andros 

Zalecane dawki przy takiej mieszance są po około 0.4/ha i tutaj mam pytanie czy wystarczy jak na te 3.3ha bym zastosował po 1L czyli 0.3/ha każdego z wymienionych środków?  

Szkoda wyrzucać mi pieniądze na 2 opakowania każdego środka, którego i tak w większości nie wykorzystam.

Ewentualnie możecie polecić jakieś sprawdzone zamienniki?

 

 

Edytowano przez torq1906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3707

boicie się niewykorzystanych środków jak diabeł święconej wody, a wystarczy je wrzucić do piwnicy. żeby ten zabieg miał swoją moc trzeba by było mieć na stanie 2x1L Praktis. Praktis to bardzo mocny protiokonazol który działa na wszystko i wtedy można by było dać reszte w okrojonej dawce. Ewentualnie kup 7L Artrmis 450EC i bez żadnego mieszania wypryskaj to na te 3.3ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile można  łączyć środków w jednym zabiegu ? Czy jakbym połączył  siarczan magnezu , mocznik , odzywka , grzyb i asashi to nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17
1 godzinę temu, Lukasz123321 napisał:

Ile można  łączyć środków w jednym zabiegu ? Czy jakbym połączył  siarczan magnezu , mocznik , odzywka , grzyb i asashi to nie za dużo?

Możesz to połaczyc nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

Co stosujecie na T1 w pszenicy rokujacej wysoki plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
Napisano (edytowany)

Input triple juz dostała

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

mam pytanie z innej beczki, pryskalem dzisiaj kuku na chwasty doglebówka i nie zauważyłem że na jednej działce obrócił się triplet i chyba nie działała jedna dysza, czy moga wyjść chwasty tym paskiem czy sąsiednie dysze do zarzucą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Nie opcji ze zarzucą chyba że lance unosisz powyżej 80 cm od ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Ty wiesz ile belka powinna być nad ziemią , żeby było dokładnie opryskane , kurs na opryskiwacz masz m jeśli tak to kiepsko słuchałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

na t1 sam prochloraz lub z azoksytrobiną ma jakiś sens? bo przyznam nie znalazłem zbytnio info o tym informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    986
19 minut temu, Bartoszek_xd napisał:

na t1 sam prochloraz lub z azoksytrobiną ma jakiś sens? bo przyznam nie znalazłem zbytnio info o tym informacji

fenpropidyną+tebu na t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Panowie ile dać Tebu w mieszaninie z Priaxorem na T2/T3  w pszenicy ozimej 125-150g na ha wystarczy czy za mało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj