Polecane posty

ansu    392

Nawet tego nie chcę czytać takie szukanie sensacji na pewno nie kupię tej gazety

Od wczoraj 19:00 do dzisiaj 8:00 około -16C

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

akurat artykuł całkiem dobry  jak nie chcesz nie otwieraj linka żadnej sensacji tam nie ma


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

A ja jeszcze w tym roku nawet nie zaprawiał. W tamtym roku zostało trochę bytana i trochę rancony z poprzedniego jeszcze roku i zrobiłem test na pszenicy , ta sama odmiana, te same pole i na koniec zbrakło i dokończyłem bez zaprawy i ku mojemu zaskoczeniu nie było nawet mikroprocesora różnicy w uprawie. Więc w tym roku wszystko bez zaprawy, nawet i jęczmień. Zobaczym może te zaprawy to kolejny gadżet by wydoić chłopa z kasy.

Ociepla się, było 13 teraz 11.

Coś w tym jest.Ja tam zboża za dużo nie sieje ale niedaleko mnie jest gospodarstwo po bylym PGRze i robili taki eksperyment ze 5h bylo zaprawiane a 5 bez zaprawy i rzeczywiście różnicy niebylo żadnej.Kombajn maja nowy ze wszystkimi bajerami wies wszystko zaraz wyskoczylo.Pole jednakowe od końca do końca.Kolo Sieradza teraz -12 naturalnie śniegu brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

akurat nie było warunków do zgorzeli siewek na przykład gdyby była  to inaczej śpiewaliby o zaprawianiu  później jak ochrona poszła taka sama to  dlaczego  plony miałyby być różne


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dla nas tak

  tutaj ktoś wrzucił  chyba kolega @gen jakieś przepowiednie ja pozwolę sobie też coś wrzucić jeśli można powiedzieć wróżby aczkolwiek poparte już naukowo

wydaje mi się że będziemy mili sporo niespodzianek pogodowych w tym roku niestety http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/el-nino-juz-jest-najsilniejsze-w-historii-a-najgorsze-dopiero-przed-nami,187524,1,0.html


ja już mam - 15


nie zgadza się

 

a sory wrzuciłem nie ten model tutaj jest gem http://meteomodel.pl/gempl/T2M/18

mam nadzieję że wszyscy wiedzą godzinę i datę mamy w prawym górnym rogu

godzine zmieniamy klikając na plusy z podanymi godz nad mapką

takie info dla tych którzy nie korzystają z modeli

oczywiście modele prognozują wiele innych zjawisk  sumę opadów ,wiatr, burze, a nawet grad

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No teraz własnie dużo się mówi o tym El Nino, jak widać w 1997 roku ta powódź stulecia była sprawką tej anomalii , co będzie teraz? jak ponoć jest bardziej aktywny od tamtego?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

staram się wartościowe info przekazywać pozdrawiam


u nas jest i tak dobrze jest jakieś 4-5 cm śniegu oczywiście nie na całym śląsku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek82A    3

@Rolnik1973 no ale nie boisz się ,że w którymś roku może nie być plonu? Spróbować można ile pola uprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

2012r wymrożenia 2014 i 2015r susza totalna do tego gu....e ceny (dosłownie wszystkiego).A ja tak siedze i sie zastanawiam z czego niektórzy rolnicy spłacają te new hollandy i john deery.Znam takich co mają po 6-8-12 ha ale maszyn za 700-800 tyś.No z czego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem nigdy na model GEM bo takie rzeczy niestworzone pokazywał ale od kilku dni trafia idealnie. Wierzę że i dziś trafi bo ma być ze 3 stopnie cieplej niż poprzednie noce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

 

2012r wymrożenia 2014 i 2015r susza totalna do tego gu....e ceny (dosłownie wszystkiego).A ja tak siedze i sie zastanawiam z czego niektórzy rolnicy spłacają te new hollandy i john deery.Znam takich co mają po 6-8-12 ha ale maszyn za 700-800 tyś.No z czego!

Ostatnio jak ktoś ma sporo malin ale tylko z nawadnianiem to może siana przytulić, reszta produkcji wiadomo.

 

U mnie dzis rano -18 plus wiatr niestety, nieźle smaliło po gębie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

od 1 7 stycznia po chwilowej odwilży ponowne wejście zimy z mrozem całodobowym  miejmy nadzieje ze ze śniegiem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

kuj-pom 13,1 i powoli rosnie będzie bardzo podobnie jak nocy ubiegłej o 21:30 wczoraj było -14 a potem rano około 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2363

człowieka już szlak trafia jak nie mróz to susza albo powódź zawsze coś . u mnie tz lubelskie pow leczynski śniegu nic a mróz w nocy do -23 w dzień ok 14 . sądzę że rzepak w tym roku będzie drogi bo i tak nie za piękny był to teraz wogóle nie będzie

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj