Polecane posty

Moris7598    12
1 minutę temu, Majster96 napisał:

Czy 120N na jęczmień jary w dwóch dawkach to jest dużo?

Jest dobrze . sam tyle daje . tylko sjracanie cerone 0,7 i co roku mi ustoii 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, poleci ktoś jakiś skuteczny i niedrogi herbicyd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25805

Może ktoś przypomnieć z czym miesza się Axial 50 (fenoxin)?  Mam  zapas do wykorzystania axialu i chciałbym to połączyć z zabiegiem na dwuliścienne - wertowałem kilka stron do tyłu ale albo przegapiłem albo za mało przejrzałem. 

Czy to czasem nie był Mustang?

 

Czy faza pojawiającego się 3 liścia to nie za wcześnie na taki kompot z herbicydów? Robi się bardzo sucho i wydaje mi się że herbicydy mogą zastopować krzewienie, a nie wzeszedł zbyt gęsto. Czy lepiej poczekać na pełnię krzewienia? Dodam, że pole zakupione z niesamowitą ilością kiełkujących chwastów, głównie rzodkiew świrzepa (lokalnie zwane ognichem), jasnota, dużo chwastnicy wychodzi

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
22 godziny temu, Moris7598 napisał:

Jest dobrze . sam tyle daje . tylko sjracanie cerone 0,7 i co roku mi ustoii 

I jaki plon z tego wyciągasz? I jaka ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jesienny oprysk Snajperem przepuścił mi troche chabra, przytuli, i bodaj jakiegoś bodziszka..., czy w obecnej fazie da sie to jeszcze czymś poprawić ? Przytulie to nie ma problemu, a reszte? Granstar w jęczmieniu ozimym rejestracji zdaje sie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Marko83 napisał:

Panowie czy jak pomieszam moddusa z soligorem w ozimym to nie przypale?

Nic się nie stanie, u mnie poszedł 0,8l Soligoru, 0,8 Mondataku i 0,5 Modanu (generyk Moddusa) tydzień temu i bez poparzeń czy innych przygód. Zabieg wykonywany ok 16 kiedy jeszcze nasłonecznienie było spore a temperatura i wilgotność powietrza była przyjaźniejsza dla grzybówki. Mam pytanie do doświadczonych w uprawie jęczmienia ozimego, macie jakiś pomysł na sensowne T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Mój jary dopiero wschodzi. Jeden lisc. Pole po gryce. Którą leżała na pokosach 3 tygodnie i widocznie sporo się wtsypalo bo teraz pole wygląda jak zasiane gryką. Kiedy moge to nsjszybciej opryskac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    133
Mam pytanie, mam pierwszy raz jeczmien ozimy, 9.03 n1 200kg zaksan, n2 15.04 250kg zaksanu, oprysk axial+mustang, jeczmien stoi w miejscu od tygodnia, jest wygląda jak w pełni krzewienia, gdzie niegdzie tylko wyższe rośliny, zielsko powoli schodzi bo oprysk nie dawno wykonywałam, czy jest możliwe zw chwasty mi tak go przytrzymaly? Dodam że pole przy lesie, był dość często obrygazany i deptany przez sarny.. Pole w dobrej kulturze na jesieni obornik, poli6, siany 28.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Panowie mam problem posialem ha jeczmienia jarego ok 2 tygodni temu. Dawka 220kg nasion na h siane bylo w sucha ziemie no i w sumie do tej pory nie spadl deszcz. Jeczmien zszedl jak parszywemu po łbie gdzienietu jest a pole wyglada jak bym narobil mijakow albo z pustym siewnikiem jechal po odgrzebaniu ziemi ziarka sa ale nie kiełkuja . Czy to jeszczee wyjdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marko83 napisał:

Panowie czy jak pomieszam moddusa z soligorem w ozimym to nie przypale?

Mieszaj śmiało tylko w dobrej kolejności.
Napierw wlej Soligora, wymieszaj i potem dodaj moddusa i znów dobrze wymieszaj. Jeśli dodajesz do tego mocznik to rozpuść i wymieszaj go jeszcze przed soligorem a jeśli do tego byś chciał dodać jeszcze siarczan magnezu to musisz dodać go na końcu.

17 minut temu, aezakmi666 napisał:

Panowie mam problem posialem ha jeczmienia jarego ok 2 tygodni temu. Dawka 220kg nasion na h siane bylo w sucha ziemie no i w sumie do tej pory nie spadl deszcz. Jeczmien zszedl jak parszywemu po łbie gdzienietu jest a pole wyglada jak bym narobil mijakow albo z pustym siewnikiem jechal po odgrzebaniu ziemi ziarka sa ale nie kiełkuja . Czy to jeszczee wyjdzie ?

Jeśli nasiona masz w miarę pewne to pewno że wzejdzie tylko dopiero jak popada, no i pytanie co z tego uleci. A skąd ty jesteż że tak sucho u ciebie, bo większosć kraju to ma wody na tyle dużo że chyba raczej nie ma problemów ze wchodami?

 

1 godzinę temu, grego napisał:

Jesienny oprysk Snajperem przepuścił mi troche chabra, przytuli, i bodaj jakiegoś bodziszka..., czy w obecnej fazie da sie to jeszcze czymś poprawić ? Przytulie to nie ma problemu, a reszte? Granstar w jęczmieniu ozimym rejestracji zdaje sie nie ma

do późnych zabiegów to możesz zastosować starane 250ec, Biathlon 4d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Okolice Zamościa akurat u mnie sucho wczoraj też pokropilo tak ze o 8 rano na polu biala sucha ziemia a dalej na szosie kałuże sa eh.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79
Co jest przyczyną. Jęczmień w 80% pola ma już dawno 2 kolanko i sięga do kolana prawie. A na tych 20% jest mały w sensie do kostek ale też ma już 2 kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Po t1 wyszło mi coś takiego co to może być wygląda na przypalenie  bo najbardziej to widać tam gdzie bardzo zwolniłem a poszło tak Duet start 0,9 Mandatek 0,9 Modus 0,6 warunki pogodowe były dobre czyżby za dużo któregoś srodka

IMG_20180425_054805.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

jak sucho było jak pryskałeś?

Dnia 23.04.2018 o 22:02, Majster96 napisał:

Jest w stanie wydać jakiś konkretny plon? T1 tilt turbo T2 Menara

na podstawową ochrone jak najbardziej powinno styknąć. Menara na 2t powinna dobrze dzialac na septoriozę, rdzę i dtrke

22 godziny temu, Agrest napisał:

Może ktoś przypomnieć z czym miesza się Axial 50 (fenoxin)?  Mam  zapas do wykorzystania axialu i chciałbym to połączyć z zabiegiem na dwuliścienne - wertowałem kilka stron do tyłu ale albo przegapiłem albo za mało przejrzałem. 

Czy to czasem nie był Mustang?

tak, z mustangiem nie ma problemow z mieszaniem

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

tak, kiedys to byla fajna mieszanka ale lintur już wycofany. wydaje mi sie że kiedyś gdzieś czytałem że z granstarem mozna mieszac tylko trzeba dawac wtedy maksymalne dawki ale tutaj nie mam pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 23.04.2018 o 20:37, Majster96 napisał:

Czy 120N na jęczmień jary w dwóch dawkach to jest dużo?

Jak chcesz by wyległ to nie jest dużo 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2281

Axial  + fluroksypyr / tribenuron metylowy / amidosulfuron to łączyłem bez problemu. 

 

tribenuron metylowy nawet 16g i bierze chwasty. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25805

A w jakiej fazie rozwojowej jęczmienia  i ile axialu dawałeś?

 

To Lintur już wycofany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Mam zamiar skracać jęczmień ozimy etefonem i zasilić jeszcze azotem. Czy dodatek mocznika nie zaszkodzi? Stosował już ktoś taką mieszaninę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj