Polecane posty

agrolublin    29

Jeśli chcesz poplon do zaorania dopiero w listopadzie to zdecyduj sie na bobik albo gorczyce lub łubin.Ja z zeszłym roku po pszenzycie sialem koło 18 lipca lubin to byl piękny nawet zakwit i to na słabszych glebach.Decyzja należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Groch nie będzie drogi bo zostawi azot w wierzchniej warstwie, o strukturze gleby nie wspominając. Ja będę dawał łubin z grochem po pszenicy i wcale nie będę orał tylko wiosną uprawa na 35-40 cm bez odwracania gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

 A czym ty to będziesz uprawiał - głęboszem, bo ścierniskowy przecież na 40 cm nie pójdzie a poza tym po co tak głęboko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

po jęczmieniu ozimym kolega sieje gryke ładnie pole doprawia i jeszcze przed koszeniem QQ na ziarno kosi i nasiona sprzedaje do kaszarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Po niedzieli zapowiadają upały, wiec raczej jeczmień pójdzie pod kose. Szału nie ma przez ten wirus  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Słyszałem wlasnie ze upały tylko od początku lipca tak do 3-4 a później juz jak teraz raz ciepłej raz zimniej ale pewnie sie nie sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

 A czym ty to będziesz uprawiał - głęboszem, bo ścierniskowy przecież na 40 cm nie pójdzie a poza tym po co tak głęboko?

 

Uprawiam Pinocchiem, to taka maszynka Maschio która spulchnia do 45 cm i jednocześnie miesza wierzch. robię tym po zniwach, wysiewam poplon i mam spokój do wiosny. Zamiast orki i ścierniskowego talerzowego lub grubera.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja swojego to chciałbym juz usunac z pola bo mnie denerwuje jak na niego patrze,nie moge sie doczekac jak bedzie juz wymłócony a nastepnie przyjdzie czas na ulubioną podorywke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

@Raptus902 już myślisz kości? Mój jeszcze zielenina

Tak zamierzam. Nie wiem co to za odmiana ale ostatnio też kosiłem 28 czerwca i jęczmień był super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U nas jeczmien zimowy jeszcze około 2  może 3 tyg do zbiorów , ale w okolicy w ciagu kilkunastu dni powinni ruszyć


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem przed chwilą u jęczmienia jarego i praktycznie już wszystek wykłosił się. ale na liściach flagowych sporo plam wydaje mi się ze to plamistość siatkowa. ale pewien nie jestem. sporo liści  w miejscu tych plamek jest dziurawa.  na T1 dawałem wiruoza. co teraz z tym robić??? zostawić czy pryskać jeszcze ??? jeśli tak to czym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

no jesli dopiero sie wykłosił , to radziłbym wjechac z fungicydem. Ma ktoś w tym roku jeczmien ozimy Bażanta ?? jak w tym roku u Was wygląda , chciałbym go w tym roku zasiac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A mója Ela taka bwwnujpdf52b.jpg

te plamki na liściach to chyba mączniak , ale bez ochrony na grzyba.

Tylko raz 300kg saletry na ha.

Ale kłosa piękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Czasem lepiej dac troche pieniędzy na zabieg na grzyba i mieć spokój a nie dawales żadnych odżywek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja tam widzę objawy żerowania skrzypionki i wyrzucone pręciki. A tak to ciężko coś więcej dostrzec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie, mam rzadki jęczmień ozimy spowodowany żółtą karłowatością i wyszło troche miotły trawy, ogólnie zielonego i jak to przejdzie przez kombajn to będzie mokre. więc randap zastosować już ? ziarno jest twadrawe ale nie wszystkie. jęczmień idzie na pasze także na kiełkowaniu mi nie zależy, stosować już ?

 

Edytowano przez AdamZetor12145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj