Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

AgroSzymi99    13

Co powiecie na mieszankę 350g expert met 10g nuance i 150ml legato ?

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Możesz my naskoczyć i po pępku podrapać. Na pędrak to 5l dursban na hektar przy optymalnej wilgoci, a najlepiej podczas deszczu i powyżej 15 stopni. Najlepiej bezpośrednio orka lub talerzówka żeby wymieszać.

Jedyny minus że dursbsan wycofany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190

Do 0,45l bacary można dorzucić 5-7g tribenuronu(75wg) czy nie warto? Ewentualnie 2l Ctu+0,2dff+10g Tribe? Która opcja lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 godziny temu, lolq1660 napisał:

Do 0,45l bacary można dorzucić 5-7g tribenuronu(75wg) czy nie warto? Ewentualnie 2l Ctu+0,2dff+10g Tribe? Która opcja lepsza?

Do tego trzeba podchodzić indywidualnie. Znać jakie chwasty mamy faza zboża fazy chwastów wilgotność gleby według mnie nie da się stwierdzić co będzie lepsze to czy to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190
WOJTUNIO napisał:

4 godziny temu, lolq1660 napisał:

Do 0,45l bacary można dorzucić 5-7g tribenuronu(75wg) czy nie warto? Ewentualnie 2l Ctu+0,2dff+10g Tribe? Która opcja lepsza?

Do tego trzeba podchodzić indywidualnie. Znać jakie chwasty mamy faza zboża fazy chwastów wilgotność gleby według mnie nie da się stwierdzić co będzie lepsze to czy to. 

Chodzi o to że akurat odchwaszczanie u mnie leży w sensie że zawsze ktoś coś przywoził i tym się pryskało teraz gdy robię to sam nie za bardzo wiem co z czym i na co, pszenica jeden liść i na to chciałem dać bacare+tribe (głównie samosiewy, miotła i przytulia) a na pszenżyta 2-3 liście ctu+dff+tribe (na pszenicę nie daje ctu bo to hondia) głównie chodzi mi ile dodać tribenuronu do tych zabiegów i czy wogole warto dodawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25685

Orka jednoskibowcem i stado szpaków rybitw i gawronów za pługiem. Po każdym okrążeniu piwko żeby ptaki miały czas załatwić sprawę.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 minutę temu, Agrest napisał:

Orka jednoskibowcem i stado szpaków rybitw i gawronów za pługiem. Po każdym okrążeniu piwko żeby ptaki miały czas załatwić sprawę.

 

A kto go przywiezie do domu po 10 razie i piwku?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

czemu jednoskibowcem ? Bo koniczynie miałem pełno pedraków akurat się udało jak mówisz @Agrest zgrać z gawronami i cała zgraja na bieżąco wyjadała , a orka na 4 skiby .

10 minut temu, stempos1980 napisał:

A kto go przywiezie do domu po 10 razie i piwku?

A mówił że jemu ptakom za robotę ma stawiać 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25685

No tak ale ile ich przerzuciłeś i przykryłeś kolejną skibą? Zaobserwuj ich rozkład w bruździe i na boku odkładanej skiby. Tylko niewielki procent jest wyrzucony na sam wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

na jakoś dużo ich nie było 🙂 i po koniczynie 2 letniej , jakoś się wyorywały nie zauważyłem żeby coś zostało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25685

Tylko podobno. Pędrak żyje 4lata w glebie nim wyfruwa  jako chrabąszcz. Co może zrobić mu gryka? Jedynie tyle że chrząszcz w roku uprawy mniej jaj złoży. 

Miałem plantację poziomki założoną po gryce . Pędraki wpiepszały poziomki aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a jakby tak 4 lata grykę 🤨

Serio aż 4 lata taki pędrak siedzi w ziemi zanim się przepoczwarzy ?

To oprócz ptaków dziki zostają ale te to wszystko przeryją , a orka co nie działa na te pędraki , jakos w zbożach problemu nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25685

Tak taki ma cykl rozwojowy. U mnie wykańczają wszystko. Truskawki ziemniaki, warzywa drzewa owocowe. Na pastwiskach jeśli jeszcze gdzieś są to krowy wyciągają kępy trawy bo wszystko podgryzione. W maju o zmierzchu lepiej nie wychodzić na zewnątrz, a już na pewno nie ziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

To zamiast Dursbana nie ma innego środka na te pędraki?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
3 minuty temu, Agrest napisał:

Tak taki ma cykl rozwojowy. U mnie wykańczają wszystko. Truskawki ziemniaki, warzywa drzewa owocowe. Na pastwiskach jeśli jeszcze gdzieś są to krowy wyciągają kępy trawy bo wszystko podgryzione. W maju o zmierzchu lepiej nie wychodzić na zewnątrz, a już na pewno nie ziewać.

A co ma ziewanie ? To aż taka plaga u mnie to tam raz na jakiś czas może zobaczę , pastwiska mam ale już starych nie bardzo , a pamiętam jak kiedyś dziki ryły miejscowo po 1 m2 punkty na pastwisku , albo i większe kawałki , raz jechałem to u jednego przeryły całe pastwisko że najpierw myślałem że to kultywatorem robione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25685

Jak otworzysz gębę podczas ziewanie to ci zęby wybiją😂

Lata tego miliony. Tłuką o blachę i rynny że aż się niedobrze robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj