Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

KacperDemczuk    314

Z poniedziałku na wtorek -14.5C o 24 było Mazowsze powiat otwocki śniegu ok 15cm 

Jarecki w piątek dzwonił i 675 brutto za pszenżyto proponował i odbiór do świąt 

Edytowano przez KacperDemczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25873

Wczoraj z Jareckim gadałem to chłopi wstrzymali sprzedaż. 

Słaba cena jak na tak małą odległość do jego bazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

Tyle było w niedzielę (auto długo stalo, to śnieg trochę siadł), wczoraj jeszcze dopadalo. Co z tego mrozu, jak najpierw spadł śnieg, potem przyszedł mróz - pod spodem nic nie zamarzniete 😐

 

IMG_20231203_095921978_HDR_copy_2040x1148.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1167
34 minuty temu, daron64 napisał:

Tyle było w niedzielę (auto długo stalo, to śnieg trochę siadł), wczoraj jeszcze dopadalo. Co z tego mrozu, jak najpierw spadł śnieg, potem przyszedł mróz - pod spodem nic nie zamarzniete 😐

 

 

Może trochę przerzedzić te wcześniej siane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

Poziwiom - uwidiom. Parę lat temu mocno przerzedzilo (za mocno), rok temu minimalnie na jednym placku, ale w plonie nie było już różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    314
14 godzin temu, Agrest napisał:

Wczoraj z Jareckim gadałem to chłopi wstrzymali sprzedaż. 

Słaba cena jak na tak małą odległość do jego bazy

Ja mu powiedziałem jak 7 z przodu nie będzie to nie mamy o czym gadać, i nigdy problemu z jakością nie miał także łaski nie robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franklin328    9
1 godzinę temu, k16mk napisał:

Panowie jest nadzieja że jeden kłopot mniej w przyszłym roku.

Screenshot_20231209_100001_Chrome.jpg

Oby przeszło, bo to głupota totalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1167

Nikt ci tyle nie da, co polityk obieca.

Co oni obiecują, jak od wtorku nowy rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Temat rzeka tzn odżywianie dolistne, nie chodzi mi o sens czy jest czy nie jest ale bardziej o to czy jak już stosujecie to kupujecie gotówce czy sami mieszacie ? Czytając skład gotowca to najwięcej jest azotu co jest najtańszym składnikiem. Chciałbym coś dodać do mocznika i siarczanu magnezu tylko myślę co i w jakich dawkach. Jakie wy używacie mikro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursusc330    221
1 godzinę temu, Janeczko napisał:

Temat rzeka tzn odżywianie dolistne, nie chodzi mi o sens czy jest czy nie jest ale bardziej o to czy jak już stosujecie to kupujecie gotówce czy sami mieszacie ? Czytając skład gotowca to najwięcej jest azotu co jest najtańszym składnikiem. Chciałbym coś dodać do mocznika i siarczanu magnezu tylko myślę co i w jakich dawkach. Jakie wy używacie mikro ?

Na pierwszy strzał, przy T1, polecam Opti kukurydza(5 kg/ha), chyba najwięcej składników ma, w stosunkowo przystępnej cenie. Na 2-3 raz Plonvit opty 20-20-20,4 kg/ha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
20 minut temu, mrursusc330 napisał:

Na pierwszy strzał, przy T1, polecam Opti kukurydza(5 kg/ha), chyba najwięcej składników ma, w stosunkowo przystępnej cenie. Na 2-3 raz Plonvit opty 20-20-20,4 kg/ha:)

Azot, siarkę i magnez jestem w stanie dostarczyć w innej formie. W tym opti np molibden jest 3g w 1kg a kupując oddzielnie za 33 zł jest 33g w litrze; cynk jest 10g w 1kg a oddzielenie za 22 zł masz 112g na 1l. Dlatego pytam bo jak czytam składy gotowców to strasznie są dziwne. Tzn dawkowanie przykładowo cynku w gotowcach oscyluje w 5-8g a w pojedynczej 15g w sensie w gotówce mamy zaniżone dawki mikro czy w pojedynczej formulacji zawyżone ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franklin328    9
Dnia 11.12.2023 o 10:41, Janeczko napisał:

Azot, siarkę i magnez jestem w stanie dostarczyć w innej formie. W tym opti np molibden jest 3g w 1kg a kupując oddzielnie za 33 zł jest 33g w litrze; cynk jest 10g w 1kg a oddzielenie za 22 zł masz 112g na 1l. Dlatego pytam bo jak czytam składy gotowców to strasznie są dziwne. Tzn dawkowanie przykładowo cynku w gotowcach oscyluje w 5-8g a w pojedynczej 15g w sensie w gotówce mamy zaniżone dawki mikro czy w pojedynczej formulacji zawyżone ? 

Ja zawsze przeliczam dany środek na cenę jednostki (np. gram) czystego składnika i porównuję poprostu co się bardziej opłaca. Ważna jest też dobra weryfikacja w polu, czego Ci szczególnie brak-rozpoznawanie objaw itd. i wtedy pod to dobór mieszaniny środków lub jakiś gotowiec. Różnie to wychodzi. Natomiast najczęściej wychodzi to tak, że gotowe mieszaniny mikro mają więcej substancji ale za to w mniejszym ich stężeniu. Podsumowując, jeśli widzisz, że brakuje ci konkretnego pierwiastka w plantacji to stawiasz głownie na niego, a jeśli plantacja wygląda całkiem dobrze a chcesz dodatkowo ją wspomóc to lecisz czymś kompleksowym.

Edytowano przez Franklin328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Byłem właśnie na polach zobaczyć jak tam wyglądają i sporo tego dziadostwa jest na polu, wygląda jakby oprysk expert met+dff+triberium tylko go wychamowal co to za dziadostwo i czym go można tanio zwalczyc 

IMG_20231219_121506.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Na zdjęciu nie widać ale żółknie, jak dla mnie wygląda jakby teraz ja brał oprysk ale to nie możliwe bo już ze dwa miesiące po. Na polach mam co roku duża presję chabra ale to raczej nie on

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25873

Ciulowe to ujęcie. Było zrobić w polu jak rośnie.

Ale kształt liścia pasuje na bratka polnego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26

też mi się tak wydaje ale ddf powinien go wziąść .na pewno to nie przytulia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25873

I bierze go, bo że środka wychodzące liścienie są już białe i zredukowaną mają blaszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj