Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

pawel807    102
Witam. Panowie na szybko, jade zasilić pszenżyto ozime 12kg mocznika, 5 kg siarczanu magnezu na 150 litry wody i pytanie czy moge dodac do tego saletry wapniowej? Jak tak to w jakiej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
9 godzin temu, ukaszProcho napisał:

Chciałbym zrób mocny jeden mix na pszenzyto razem t1 i t2. Chciałbym dać proquinazid ale nie wiem z czym to połączyć i w jakich dawkach żeby dobrze zabezpieczyć. Podacie jakieś sprawdzone mixy? 

Nie ma czegoś takiego jak T1 i T2 razem. Robisz dwa odzielne zabiegi i nie zrobisz tego za pomocą jednego łącząc wszystkie srodki. To tak jakby lekarz przepisał ci antybiotyk a ty wzialbys wszystkie tabletki jednego dnia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zrobiłem poprawke na dwuliścienne +tilt + mirage + dokarmianie dolistne. Posytpią się hejty po mieszaninie herbicydu z pozostałością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2359
twoje pole twoje zboze twoj plon rób co chcesz 10 razy sie uda a raz coś pojdzie nie tak i mi to wystarczy zeby z opryskiwaczem 2 razy sie przejechać

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Czy mogę zastosować 0,5l CCC + 0,2l moddus Czy już za późno na CCC? Nie skróci kłosa? dodam że taka faza jak narazie jest tylko na pędzie głównym

30727595_1111447855663514_5262117184288587776_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Ja jutro planuje na bardziej rozwienięte pszenżyto kendo 0,2l + 1l topsin + medax max 0,5kg i mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszacie Medax Max z fungi, mocznikiem, siarczanem, nie dzieje się nic złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

W moim pszenzycie kolanko jest na 0.8 cm i teraz pytanie mam ... Czy moge zabieg wykonac po niedzieli (robie wesele i nie ma czasu ) ??? Na etykiecie pisze ze wlasnie CCC ( stabilian 750 mam ) mozna stosowac w zycie i pszenzycie od pierwszego kolanka do poczatku pokazania sie liscia flagowego . Zawsze stosowalem wczesniej i efelty byly ok ale no teraz nie ma jak ... Czy ktos stosowal pozniej ??? Mam odmiane o tradycyjnej dlugosci slomy

 

Capture+_2018-04-18-13-44-02.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26
11 godzin temu, pawel807 napisał:

Witam. Panowie na szybko, jade zasilić pszenżyto ozime 12kg mocznika, 5 kg siarczanu magnezu na 150 litry wody i pytanie czy moge dodac do tego saletry wapniowej? Jak tak to w jakiej dawce ?

NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Paszenżyto Borowik późno siane tzw 20.10.2017 wygląda oki reszta sianych w terminie słabo, dostało po morazach chyba i jest rzadkie miejscami bardzo rzadkie jest sens to spróbować dokrzewić jeszcze ccc ? Zastosowałem ok 15 kg mocznika, 10 siarczanu i planuję dać jutro drugą dawkę saletry, jak nie ruszy to zostało do przesiania Kukurydzą...  Dodam że faza rozowjowa to wciąż faza krzewienia

Cytat

 

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
7 godzin temu, Yankess napisał:

Mieszacie Medax Max z fungi, mocznikiem, siarczanem, nie dzieje się nic złego?

Siarczan-mocznik-medax-fungi taka kolejność to nie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, Thorod napisał:

Siarczan-mocznik-medax-fungi taka kolejność to nie powinno

Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

W połowie marca rozsiałem na borowika 240kg saletrosanu, co polecilibyście na drugą dawkę i jaki nawóz? Mocznik, saletra i kiedy najlepiej to zrobić? Puki co ładnie się bujnęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
4 minuty temu, Karollorak93 napisał:

W połowie marca rozsiałem na borowika 240kg saletrosanu, co polecilibyście na drugą dawkę i jaki nawóz? Mocznik, saletra i kiedy najlepiej to zrobić? Puki co ładnie się bujnęło 

Na liść flagowy najlepiej czyli juz powinno sie siać. Myślę ze saletra, chyba ze chcesz zeby zadzialal pozniej to oczywiście mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Ja na druga dawke sypne mocznika po niedzieli ... Teraz mi sie nie oplaca bo prazy slonce a po niedzieli ma byc deszcz to sie szybko rozpusci a jak bedzie wysoka temeratura to zadziala migiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

można mieszać dwa herbicydy chisel i toto ? Czy nie bardzo bo mam 1,2ha do opryskania i chisel jest tylko na 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
21 godzin temu, Szczerbatek902 napisał:

 

ile dorucasz siarczanu i moczniku do takiego zabiegu??

25kg moczniki I 10kg siarczanu magnezu ale mysle ze 15kg tez by bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
2 godziny temu, AgroSzymi99 napisał:

Panowie co polecacie na T1 mam do wyboru Tilt Turbo artea lub bumper ?

*111*53t

Z tego co napisałeś, to tylko Tilt w miarę nadaje się na T1. Artea wybór w porządku, ale na zabieg T2/3


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Będę dzisiaj pryskał pszenżyto na T1, nawożenie było jak narazie 120-130N, chcę zrobić małe skracanie ale jest u nas bardzo sucho, deszcze mają być na przyszły tydzień. Czy podanie samego CCC w dawce 1l coś da? Dawki zalecanej 1,5-2 l nie chcę podać, bo może zaszkodzić jak dalej będzie tak sucho.

Edytowano przez eagle19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj