Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

bizon1    242

Chaber zżółkł wiosną .Dodam że pszenżyto borwo był siane 8.10 oprysk 19.11.dawka 0.75l/ha plon 4,5t przy oszczędnym nawożeniu,klasa gleby 4b i troche 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

chlopaki bede siał w sobote pszenżytogrenado z racji tego że dopiero uporałem sie z kartoflami a jest troche pozno to mam zwiększyc dawkę wysiewu? miałem siać 150 kg/ha co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Jesteś z sieradza, to w łódzkiem jak się nie mylę (popraw jak bredze).

Zwiększ normę tak do 430-450 ziaren.

Tylko proszę, nie siej 200 ani powyżej 200 kg/ha. Będzie totalna porażka.

Przelicz MTN X obsada / siła kiełkowania =.

Na oko to chłop w szpitalu, no ale pokuszę się o 180 kg/ha.

Bo grenada to strasznie chude to ziareczko ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokłądnie. w ubiegłym roku grenado siane na koncu koło 10.10 zasiane 170kg/ha było w sam raz :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ja w zeszłym rrku siałem grenado wziołem z centrali faktycznie 150 a 160kg to max grenado ma drobna ziarno i mocno się krzewi sądzę że nie ma sęsu zwiększać normy wysiewu.jesteś około 10 dni po terminie raczej sobie poradzi i się rozkrzewi.w razisłabego krzewienia momożesz mu siarczanem i 10 kg. mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

witam, proszę o radę do kiedy można siać pszenżyto (centrum PL, pow.Łowicz)?czekam na deszcz, bo jak na złość zostawiłem sobie stanowisko po cebuli (bez deszczu ani rusz), odmiana borwo. ile na ha przy zaprawianiu Scenicem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja tez czekam na deszcz i w sobote po nim prawdopodobnie bede siał pszenżyto grenado z 150kg zwieksze norme wysiewu do 168, bo troche pózno ;) mieszkam niedaleko ciebie jakies 100km.

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

ok, dzięki za odpowiedź!powiedz jeszcze czy jest sens siania w kiepsko uprawioną glebę?gdyby jednak nie udało mi się rozbić tych grud..a raczej "pustaków";/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

pszenżyto tak jak każde zboże nie lubi zbrylonej ziemi postaraj się bo będą marne wschody .ja zrobiłem taki błąd w zeszłym roku w jęczmieniu ozimym ,marnie zebrałem. w tym roku jęczmień piękny gęsty i ciemny ,w zeszłym roku się śmiali a w tym zazdroszczą.ziemia 4i5 klasa.dodajcie nawóz dolistny nawet zwykły INSOL do zaprawy,pomaga sam przetestowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Znam ludzi którzy pszenżyto sieją 300-330 kg na hektar :blink: Co o tym myślicie ??? Bo dla mnie to tylko przyczyna chorób grzybowych i drobne ziarno.


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

co z tego gęste,słbo zimuje,kłos krótki,mało ziaren w kłosie ,taką ilością można obsiać prawie dwa ha.zależy od odmiany.szkoda ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Taka ludzka mentalność, dziadek siał gęsto konnym siewnikiem to oni też tak robią. Osobiście pszenżyta nie sieję ale żyto 150-160kg na ha a pszenica 190 kg na ha ;)


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez chyba jako jedyny w okolicy sieje ponizej 200 i jak od mnie kupuja i mówie ile sieje to wszyscy oczy robia :) . Żyto sieje 160-170, pszenzyto 170-180 chyba ze słabo kiełkuje to do 200, pszenica 200kg.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja pszenice siałem w tym roku 145kg/ha po próbie żyta i pszenżyta nie sieje mam dobre ziemie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki037    0

Czy pryskał ktoś LENTIPUREM pszenżyto.Mam głównie miotłę i chaber. Nie wiem czy chabra załatwi na amen. Zalecają pryskać pszenżyto na przedwiosniu,ale nie bardzo mi to się podoba bo na pole mie wiadę. Wolałbym to prysnąć teraz.Ciekawe dlaczego inne zboża można LENTIPUREM pryskać w dowolnym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Ja sieje na słabszych glebach 4,5 klasa więc plomy są nieco niższe ale GRENADO na jednym polu dało 6t/ha, miałem jeszcze BORWO też dało na jednym polu 5.5 t/ha. Na innych polach gorzej bo susza była. Zboże sprzedawałem więc wiem dokładnie jakie były plony.

Edytowano przez david697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Czy pryskał ktoś LENTIPUREM pszenżyto.Mam głównie miotłę i chaber. Nie wiem czy chabra załatwi na amen. Zalecają pryskać pszenżyto na przedwiosniu,ale nie bardzo mi to się podoba bo na pole mie wiadę. Wolałbym to prysnąć teraz.Ciekawe dlaczego inne zboża można LENTIPUREM pryskać w dowolnym terminie?

http://agrosimex.pl/index.php?page=oferta&id_cat=1&id_prod=314 to jest odnośnik do etykirty środka z tą samą subtancją aktywną i można jesienią pryskać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fss2017    0

Pszenzyto jare. A czy jest żyto które można siać na wiosne bo słyszałem że samego żyta sie nie sieje na wiosne tylko na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jest zyto jare które mozna siac jako jare lub przewódke. Ale jako jare to plon mizerny według mnie lepiej juz owsa zasiac bedzie lepszy plon.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fss2017    0

1. Czy np: jak wogóle nie dawałem nawozów przed sianiem to mogę puźniej np z opryskami na wiosnę?

2. Ile nawozów na 1 ha ziemi pod żyto?

3. Czy zaprawiając zboże trzeba pużniej siać nawozy?

4. czy zaprawiając zboże daje jakieś rezultaty na zbożu np: większy plon?

Edytowano przez fss2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

To ci odpowiem, choć żyta nie uprawiam. Zapewne 200 polifoski 6 nie zaszkodzi, jak nie dałes na jesieni to bardzo wczesną wiosną nawet na zmarznietą ziemię mozesz dać, choć efekt nie ten co na jesieni.Zaprawianie każdego zboża daje efekty i nie wyklucza wcale nawożenia. Co do ilości azotu na wiosnę to naprawdę nie mam pojęcia ile dać by nie położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Czy stosował już ktoś z was herbicyd Snajper (CTU+DFF) do zwalczenia: miotła,chaber,komosa w mniejszej skali przytulia czy może Expert Met + Alister (jeżeli zdążę do 3 liści).


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj