Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Turok    82

4kg siarczanu magenzu na ha będzie ok przy T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
18 minut temu, Turok napisał:

4kg siarczanu magenzu na ha będzie ok przy T2

Dla spokoju duszy tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    82
soltys48 napisał:

18 minut temu, Turok napisał:

4kg siarczanu magenzu na ha będzie ok przy T2

Dla spokoju duszy tak 

wiesz zostało mi w worku 8kg to mowie dam na 2ha pszenżyta bo dzisiaj będę robił zabieg tebu + azoksy no już widzę kłos zaczyna się pojawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    74

Można stosować proch...az?? jak ma być chłodna noc 5stopni a kolejne noce 7 stopni. Mam jeszcze resztki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Pany to teraz tak - najbliższe noce ma być ~5st. W piątek mają być opady deszczu. Po weekendzie ma być troszkę cieplej, ale noce jeszcze przez dobry tydzień poniżej 10. Opadów nie widać na horyzoncien żadnych na jakieś dwa tygodnie min (poza tym piątkiem, gdzie ma dobrze popadać). W poniedziałek, czy wtorek wypadają 3tyg od t1. 

Do zrobienia mam T2 i poprawkę herbicydem - tylko na te placki skrzypu.

No i jak to rozegrac? Poczekać przez ten weekend niech się cieplej zrobi i zaraz po niedzieli skrzyp i dać pszenzytu z dzień - dwa odpoczynku i T2? Czy przez to, że sucho, to najpierw T2 zrobić, jak najszybciej po deszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    49
Napisano (edytowany)
38 minut temu, daron64 napisał:

Pany to teraz tak - najbliższe noce ma być ~5st. W piątek mają być opady deszczu. Po weekendzie ma być troszkę cieplej, ale noce jeszcze przez dobry tydzień poniżej 10. Opadów nie widać na horyzoncien żadnych na jakieś dwa tygodnie min (poza tym piątkiem, gdzie ma dobrze popadać). W poniedziałek, czy wtorek wypadają 3tyg od t1. 

Do zrobienia mam T2 i poprawkę herbicydem - tylko na te placki skrzypu.

No i jak to rozegrac? Poczekać przez ten weekend niech się cieplej zrobi i zaraz po niedzieli skrzyp i dać pszenzytu z dzień - dwa odpoczynku i T2? Czy przez to, że sucho, to najpierw T2 zrobić, jak najszybciej po deszczu?

W piątek nie będzie padać. Może pokropi.

Edytowano przez Młody1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292

Jaka klasa i jaka odmiana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    130
Napisano (edytowany)

Tributo 5 klasa, ostatni większy opad pod koniec marca. Kwiecień 15 mm w kilku opadach po 1-3 mm

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
57 minut temu, Raptus902 napisał:

Szykują sie rekordowe zbiory... 

Screenshot_2024-05-08-18-24-32-746_com.miui.gallery.jpg

U mnie miejscami tak samo wygląda , ostatni deszcz był 16.04,a w prognozach nie widać opadów ☹️ zachód wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292
20 minut temu, Raptus902 napisał:

Tributo 5 klasa, ostatni większy opad pod koniec marca. Kwiecień 15 mm w kilku opadach po 1-3 mm

To raczej nie na 5 klasę odmiana, także niema co się dziwić ze pali na piachu, a trzeba się cieszyć jeśli nie pali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    130

Bez opadów to żadna odmiana nie wytrzyma to póki była woda było piękne i radziło sobie świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
4 minuty temu, Raptus902 napisał:

Bez opadów to żadna odmiana nie wytrzyma to póki była woda było piękne i radziło sobie świetnie.

A jaki był termin siewu i obsada? Oraz ile N było i w jakim czasie? Odchwaszczanie wiosenne czy jesienne? I czy było T1 oraz R1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865

Szukacie na siłę błędòw popełnionych przez kolegę choć widać jak na dłoni że drastyczny brak wody. Do wielu niedociera że naprawdę są rejony bez wody 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    130
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Miodek11500 napisał:

A jaki był termin siewu i obsada? Oraz ile N było i w jakim czasie? Odchwaszczanie wiosenne czy jesienne? I czy było T1 oraz R1?

350 szt 30.09 nawożenie N 110 kg zakończone w połowie marca w 2 dawkach pierwsza w lutym t1 robione oczywiście bez regulacji. Nie ma sie czego doszukiwać jak nie ma wody... 

Ziemia w dobrej kulturze bo nawet miałem tu jęczmień jary oczywiście jak były opady. 

Tak wyglądało podczas 2 dawki

Screenshot_2024-05-08-20-17-45-592_com.miui.gallery.jpg

Edytowano przez Raptus902
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292
7 minut temu, Agrest napisał:

Szukacie na siłę błędòw popełnionych przez kolegę choć widać jak na dłoni że drastyczny brak wody. Do wielu niedociera że naprawdę są rejony bez wody 

To 5 klasa to co się chcesz dziwić? Tam żyto optymalnie albo słonecznik powinien być a nie pszenżyto. 

 

Posiałem rzepak ale liczę się z tym ze na mozaikach gdzie piach może spalić. Mam miejsca gdzie kwiat już pomarańczowy, to tam pszenżyto byłoby już siano. 

IMG_20240508_150205.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865

Na 4b siejecie pszenicę, a tu nagle 5 klasa pod pszenżyto się nie nadaje... 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    130
Tomek90 napisał:

7 minut temu, Agrest napisał:

Szukacie na siłę błędòw popełnionych przez kolegę choć widać jak na dłoni że drastyczny brak wody. Do wielu niedociera że naprawdę są rejony bez wody 

To 5 klasa to co się chcesz dziwić? Tam żyto optymalnie albo słonecznik powinien być a nie pszenżyto. 

 

Posiałem rzepak ale liczę się z tym ze na mozaikach gdzie piach może spalić. Mam miejsca gdzie kwiat już pomarańczowy, to tam pszenżyto byłoby już siano. 

IMG_20240508_150205.jpg

Wszystko sie zgadza tylko co robić z tym żytem cena tragiczna a pszenżyto chociaż bydło zje. Nic sie nie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
11 minut temu, Raptus902 napisał:

350 szt 30.09 nawożenie N 110 kg zakończone w połowie marca w 2 dawkach pierwsza w lutym t1 robione oczywiście bez regulacji. Nie ma sie czego doszukiwać jak nie ma wody... 

Ziemia w dobrej kulturze bo nawet miałem tu jęczmień jary oczywiście jak były opady. 

Tak wyglądało podczas 2 dawki

Screenshot_2024-05-08-20-17-45-592_com.miui.gallery.jpg

 

13 minut temu, Agrest napisał:

Szukacie na siłę błędòw popełnionych przez kolegę choć widać jak na dłoni że drastyczny brak wody. Do wielu niedociera że naprawdę są rejony bez wody 

Ja się nie doszukuje żadnych błędów. Jestem młodym adeptem rolnictwa, który chciałby zgłębiać wiedzę i wyciągać jakieś wnioski. Raptus ma klasę gleby taką jak moja, więc wydaje mi się że to jest całkiem normalne że dopytuje o agrotechnikę. Dobrze wiem jak się gospodaruje na piachach i co się dzieje gdy nie ma wody przez 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292
5 minut temu, Agrest napisał:

Na 4b siejecie pszenicę, a tu nagle 5 klasa pod pszenżyto się nie nadaje... 

A co mam siać jak mam mozaiki od 3a do 5 klasy? Pszenżyto? Krótko słome nowe odmiany wysokoplonuja, ale i wymagania większe, ba nawet taki Tadeus z dłuższą sloma nie będzie rosnąć na słabszej glebie bo akurat widzę u siebie w tym roku. 

6 minut temu, Raptus902 napisał:

Wszystko sie zgadza tylko co robić z tym żytem cena tragiczna a pszenżyto chociaż bydło zje. Nic sie nie poradzi

Niewiem, w takim razie robić loterie z pszenżytem raz sie uda raz nie, dużo obornika napewno trzeba pakować ogólnie nawozów naturalnych. 

Ogólnie to cena żyta podobna do pszenżyta a mniej zawiedzie, mniejsze nakłady bynajmniej u mnie były. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7566
23 minuty temu, Agrest napisał:

Szukacie na siłę błędòw popełnionych przez kolegę choć widać jak na dłoni że drastyczny brak wody. Do wielu niedociera że naprawdę są rejony bez wody 

Mokra, zimna wiosna później sucho i zimno

U nas zboża nie będzie 

Żyto się wykłosiło, nie skracane nie sięga kolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7672
2 godziny temu, Raptus902 napisał:

Szykują sie rekordowe zbiory... 

Screenshot_2024-05-08-18-24-32-746_com.miui.gallery.jpg

O k....a to nie ciekawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    130

W zeszłym roku przysuszyło w czerwcu i plon był nie najgorszy a teraz już na początku maja. Obornik na to pole leży na pryzmie pójdzie po żniwach, na to poplon i na wiosnę kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj