Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZYLA    734
9 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

W pszenżycie wychodzi podflagowy. Optysil 0.5l tytanit 0.3l opti zboża 2.5kg i NitroSpeed39 w ilosci 3l dawka na hektar. Myślę że taka zupa pobudzi pszenżyto po tych chłodach. Powiem tak że sam krzem ładnie potrafi zabezpieczyć roślinę a nitrospeed ładnie nadaje ciemny odcień zieleni. Moim zdaniem warto zainwestować w odżywianie dolistne .

Pobudzi to je słońce i ciepelko. A to darmowe

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
ZYLA napisał:

9 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

W pszenżycie wychodzi podflagowy. Optysil 0.5l tytanit 0.3l opti zboża 2.5kg i NitroSpeed39 w ilosci 3l dawka na hektar. Myślę że taka zupa pobudzi pszenżyto po tych chłodach. Powiem tak że sam krzem ładnie potrafi zabezpieczyć roślinę a nitrospeed ładnie nadaje ciemny odcień zieleni. Moim zdaniem warto zainwestować w odżywianie dolistne .

Pobudzi to je słońce i ciepelko. A to darmowe

Taka różnica jakbys byl przeziebiony i samo przejdzie a wziął tabeletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

trafiłeś w punkt. Tabletki tylko tłumią objawy, nie leczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

Soligor 0,5-0,6L + koniecznie jakiś adiuwant typu faster i zadziała tak dobrze jak 1L. Do kwitnienia będzie zabezpieczone bez problemu.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
ZYLA napisał:

trafiłeś w punkt. Tabletki tylko tłumią objawy, nie leczą

To Ciebie strasznie przytłumiły. Podam inny przyklad: jakbys na kaca dostał glukoze albo nie dostał i cały dzien chodził struty. Jaśniej już sie nie da ale pewnie dla Ciebie to i tak za ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2
3 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Tebu + azoksy

Protio+ azoksy 

jak na T1 poszlo 250gr fenpropidyny, 100gr protio i 125 gr tebu to co teraz lepiej dać z azoksy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
5 godzin temu, ZYLA napisał:

Pobudzi to je słońce i ciepelko. A to darmowe

Podanie aminokwasów w truskawce po przymrozkach a nie podanie tych aminokwasów robi wielką różnicę, dostarcza się substancje które roślina jest w stanie bardzo łatwo wbudować i dzięki temu zregenerować/zaleczyć szybciej uszkodzenia powstałe przez przymrozki. Cudów nie ma co oczekiwać ale poprawa jest dobrze widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

dzieki ;) podpowiesz jeszcze w jakich proporcjach je podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193
3 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Soligor za swoją cene to bezsensowny środek. 0.6L/ha to tyle wnosi ... 🙆

Protio i tebu tyle co kot napłakał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3624
49 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Podanie aminokwasów w truskawce po przymrozkach a nie podanie tych aminokwasów robi wielką różnicę, dostarcza się substancje które roślina jest w stanie bardzo łatwo wbudować i dzięki temu zregenerować/zaleczyć szybciej uszkodzenia powstałe przez przymrozki. Cudów nie ma co oczekiwać ale poprawa jest dobrze widoczna.

Jeszcze tylko napisz nam jaka jest różnica między amino roślinnymi a zwierzęcymi 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
4 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

To Ciebie strasznie przytłumiły. Podam inny przyklad: jakbys na kaca dostał glukoze albo nie dostał i cały dzien chodził struty. Jaśniej już sie nie da ale pewnie dla Ciebie to i tak za ciemno.

Co się ciskasz. Lej sobie i nabijaj kabzę producentom😆😆😆. Też jakies czasem odżywki stosuję,qle nie spuszczam się nad tym jak by to było nie wiadomo co i dawalo niewiadomo wiele😉

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gardner    0

Co to za grom jest? Pierwszy raz widzę coś takiego w pszenżycie u siebie. Niedobór magnezu?? Grzyb?? Liście robią się jak szpilki i całe planty takiego seledynowego zamierającego pszenżyta. Zobaczyłem dopiero teraz bo plama, jakieś  0,3 ha jest ukryta za górką i z drogi nic nie widać, dopiero jak pole obszedłem. Na drugiej działce 2 ha septorioza tańczy jak szalona, w ciągu tygodnia pole zrobiło się żółtawe. Masakra w tym roku, zawsze pszenżyto ładne, bezboleśnie wszystko, a tu zonk za zonkiem. To chyba wszystko przez późne siewy, miałem problemy ze zdrowiem w zeszłym roku, siane po 20 października, a na Podlasiu niecały miesiąc później mieliśmy regularną zimę. Na domiar złego nie wyrobiłem się z opryskiem na zielsko jak było cieplej. Teraz ma być dobra pogoda i nie wiadomo co najpierw robić, żeby nie popalić. Pomożecie ustalić jakąś strategię?

IMG_20240423_132400.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
7 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

To tak jakbyś dostał na obiad dwie łyżki ziemniaków i trzy garście cukierków, takie porównanie 😉

@Janeczko

Ja wiem dodaje odżywki ale czy faktycznie te ilości coś pomagają to nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Jeszcze tylko napisz nam jaka jest różnica między amino roślinnymi a zwierzęcymi 😀

Z czego są wyprodukowane nie ma znaczenia ... Liczy się diagram czy są odpowiednie do odpowiedniej fazy wzrostu, ale w zbożu bym aż tak się tym nie sugerował ... Nie jest to uprawa warta 100tys na ha tylko 5tys więc nie ma co się aż tak nad tym spuszczać ... W zbożach i kukurydzy daje VitOrg w minimalnej etykietowej dawce jeżeli występują jakieś duże stresy i widzę różnicę tam gdzie był zastosowany a gdzie nie. 

Podobno zwierzęce nie nadają się na rośliny w fazie kwitnienia, ale to różnie mówią, jedne firmy nie zalecają, inne mówią że to nie ma znaczenia ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25698
1 godzinę temu, Gardner napisał:

 

Co to za grom jest? Pierwszy raz widzę coś takiego w pszenżycie u siebie. Niedobór magnezu?? Grzyb?? Liście robią się jak szpilki i całe planty takiego seledynowego zamierającego pszenżyta. Zobaczyłem dopiero teraz bo plama, jakieś  0,3 ha jest ukryta za górką i z drogi nic nie widać, dopiero jak pole obszedłem. Na drugiej działce 2 ha septorioza tańczy jak szalona, w ciągu tygodnia pole zrobiło się żółtawe. Masakra w tym roku, zawsze pszenżyto ładne, bezboleśnie wszystko, a tu zonk za zonkiem. To chyba wszystko przez późne siewy, miałem problemy ze zdrowiem w zeszłym roku, siane po 20 października, a na Podlasiu niecały miesiąc później mieliśmy regularną zimę. Na domiar złego nie wyrobiłem się z opryskiem na zielsko jak było cieplej. Teraz ma być dobra pogoda i nie wiadomo co najpierw robić, żeby nie popalić. Pomożecie ustalić jakąś strategię?

IMG_20240423_132400.jpg

Magnez i ph.

Możliwe że pług wyrzucił martwicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Soligor w dawce 0,7l/ha nie jest taki zły, tylko drogo wychodzi w porównaniu do tebu plus azoksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3624

To już wole 0.7 Priaxora niż mam siebie oszukiwać że Soligor coś zdziała 

A tym czasem efekty przymrozków: 

 

IMG_20240425_174352~3.jpg

No uja nie mogłem tego złapać telefonem ale jest fioletowo, a miejscami żółto 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

U mnie dziś też zauważyłem fioletowe liście w pszenzycie tam gdzie t1 było robione razem z regulacją minimum dwie doby przed ochłodzeniem, a tam gdzie grzybowke robiłem na dzień przed ochłodzeniem to widać lekkie przypalenia. Człowiek uczy się całe życie, dwa dni przed nocami poniżej 5 stopni to jeszcze jako tako... Na t1 dawałem duet na start i na część delaro. Na t2 kupione już tebu, protio i azoksystrobina. Jak byście to sensownie dawkowali aby było dobrze, tanio i skutecznie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj