Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

k16mk    94
Napisano (edytowany)
Dnia 19.04.2024 o 12:06, Franklin328 napisał:

Akurat został mi snajper z jesieni takze zaufam ci kolego :). W sumie bardziej myślałem aby spróbować opryskać Rexade Pakiem bo tez mi zostało z ozimego, rejestrację na pszenicę jarą ma. Co myślisz?

Pszenżyto Mamut ma się dobrze , chwastów nie widać , saletrzak się rozpuścił  🙂

20240421_145653.jpg

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Opryskane na mączniaka a wciąż jest na łodydze, zniknie to czy środek tylko zatrzymuje że dalej się nie rozwija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
8 godzin temu, KacperDemczuk napisał:

Panowie trochę chwastów wyszło robić poprawkę czy dać sobie spokój w tak dużym pszenżycie? 

IMG_6194.jpeg

IMG_6197.jpeg

Po zrobieniu zdjęcia byś wyrwał tych parę sztuk wyki i po problemie😁. Albo sarny zrobią robotę.

Teraz to faza że jedynie fluroksypyr  w miarę bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92
Agrest napisał:

Po co glifo?

Ona bardzo dobrze kiełkuje i z płytkich warstw. Dlatego jak są warunki na kiełkowanie czyli trochę wilgoci, to częsta płytka uprawa. Podorywka może być za głęboka.

Potem głęboka orka i spokój.

Najwięcej jest jej zawsze na uwrociach bo tam nie ma dokładnego odwrócenia skiby

No myślałem że ściernisko opryskam i będzie spokój z tym cholerstwem bo strasznie zboże dusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Stara roślina wyda nasiona i sama zdechnie. Ty musisz zadbać o to by osypane nasiona jak najszybciej skiełkowały, co czynisz płytką uprawką. Podkładanką robisz sobie przechowalnię nasion na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    312
2 godziny temu, Agrest napisał:

Po zrobieniu zdjęcia byś wyrwał tych parę sztuk wyki i po problemie😁. Albo sarny zrobią robotę.

Teraz to faza że jedynie fluroksypyr  w miarę bezpieczny.

Na całym polu jest do poprawek nie dużo ale coś jest, szczególnie tam gdzie dużo śladów zwierząt. Czyli zostaje tak jak jest dzięki za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92
Agrest napisał:

Stara roślina wyda nasiona i sama zdechnie. Ty musisz zadbać o to by osypane nasiona jak najszybciej skiełkowały, co czynisz płytką uprawką. Podkładanką robisz sobie przechowalnię nasion na przyszły rok

A no to super dzięki za wytłumaczenie tematu bo już ze 2 lata z tym się męczę i nie wiedziałem bardzo co robię źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

to gorzowska? 🤔

Psieżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykAgro    2

Panowie co tu się stało? Tydzień temu było jeszcze normalne i tydzień temu poszło rexade esteron pak. Czy to przez niskie temperatury po oprysku? Czym to ratować?

IMG20240422164331.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2440

Kiedy dokładnie był wykonany oprysk, tzn w jaki dzień? Ostatni ciepły dzień u mnie to poprzedni poniedziałek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykAgro    2

sobota 13 kwietnia, w dzień oprysku było dosyć ciepło chyba z 15 stopni dopiero kilka dni później się ochłodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

175g tebukonazol + 125g azoksy będzie dobre na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2440
1 godzinę temu, PatrykAgro napisał:

sobota 13 kwietnia, w dzień oprysku było dosyć ciepło chyba z 15 stopni dopiero kilka dni później się ochłodziło.

Trzeba było kilka dni wcześniej pryskać a najlepiej na jesień 

Teraz chyba bym z asashi wjechał jak się ociepli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
36 minut temu, Turok napisał:

175g tebukonazol + 125g azoksy będzie dobre na t2

Daj choć 200 tebu 

Nie zbankrutujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47
Napisano (edytowany)

Tadeus poszło t1+r1+mikro a po tygodniu poprawka na dwuliścienne Granstar ultra pełna dawka. Trochę zbledło i pożółkło od mrozów, ale przy tych cenach nie warto ratować asahi itp według mnie, pójdzie jeszcze tylko t2 100 g revysol+ 150 g krezoksym metylowy+ mikro i do żniw

58AFDB02-95EC-4E81-97A2-624483D479D0.jpeg

Edytowano przez cotamjaktam
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    5

Panowie, w wątku  dotyczącym jęczmienia ozimego, wyczytałem że @yacenty polecał na T2 125 azoksy +  100 protio.

Czy na słabszych glebach typu V, na pszenzycie mógłbym z powodzeniem dać taki zestaw na T2 i na tym zakończyć ochronę?

Jezeli tak to kiedy najlepiej to zrobić, na w pełni rozwinięta flagę czy może na wychodzący kłos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80
soltys48 napisał:

36 minut temu, Turok napisał:

175g tebukonazol + 125g azoksy będzie dobre na t2

Daj choć 200 tebu 

Nie zbankrutujesz

ok ale ogólnie dobre rozwiązanie czy zmienić na protikonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj