Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommy66692    2255

Oczywiście że nie ma na co czekać a sąsiad to niech w lipcu jedzie z regulacją, u nas też są tacy co jeszcze azotu nie podali bo za "mokro" albo za zimno albo za drogo albo... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
4 minuty temu, soltys48 napisał:

Co tam Masz? Bo dawki z górnej półki 

Galaperu 200ec dawałem 0,4l, a tego tribe 75% może faktycznie 15g. Szerokie spektrum dwulisciennych - z tym że na niektórych polach niewielkie nasilenie i ogolnie nie są one duże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
9 minut temu, tommy66692 napisał:

Oczywiście że nie ma na co czekać a sąsiad to niech w lipcu jedzie z regulacją, u nas też są tacy co jeszcze azotu nie podali bo za "mokro" albo za zimno albo za drogo albo... 

Co dawałeś na regulację w pszenżycie i pszenicy ?  N2 też już było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
2 minuty temu, tommy66692 napisał:

N2 już ponad tydzień temu, zamiennik modusa na regulację 0.5l 

No z tymi zamiennikami to różnie mówią, ja stosowałem Moddusa ale wiem że Regullo 2x taniej wychodzi ale podobno słabo działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    79

0.4 l zamiennik moddus starczy na pszenżyto Rotondo , nawożenie zamknięte na 125 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
2 minuty temu, Krzysiukov napisał:

No z tymi zamiennikami to różnie mówią, ja stosowałem Moddusa ale wiem że Regullo 2x taniej wychodzi ale podobno słabo działa.

Stosuje kilka lat zamienniki akurat nie regullo ale moxa, momos, modan, windsar, power grain i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    79
tommy66692 napisał:

2 minuty temu, Krzysiukov napisał:

No z tymi zamiennikami to różnie mówią, ja stosowałem Moddusa ale wiem że Regullo 2x taniej wychodzi ale podobno słabo działa.

Stosuje kilka lat zamienniki akurat nie regullo ale moxa, momos, modan, windsar, power grain i nie narzekam

z momos jest zadowolony bo właśnie zakupiłem taki , miałem tamtego roku regullo i bez szału jedynie cena ok była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Momos jak najbardziej ok, regullo to właśnie tak średnio, mało dobrych opinii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    309
Napisano (edytowany)

Atletus, wkońcu widać, że zaczyna ruszać. Bardzo powoli w tym roku 

 

IMG_6052.jpeg

Edytowano przez KacperDemczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
37 minut temu, Karol6130 napisał:

Zostawiać to?

Najgorsze z najgorszych

20240330_080520.jpg

Nie jest tragiczne 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)

Też mi się tak wydaje, że dramatu nie ma. Nie wydaje mi się, żebyś finansowo korzystniej wyszedł na likwidowaniu teraz tego i siewie czegoś innego.

 

 

A jak tam z tym moim sądzicie - dawać N2, czy jeszcze chwilę się wstrzymać?

👇 Tutaj tak przekrojowo jak to wygląda. Czyli tak jak widac - w oddali po lewej rzadsze to glina, po prawej rzadsze to wymokniete, na wprost to powiedzmy że taka średnia, a taki blady plac na lewo to miejsce, gdzie już kiedyś pisałem - było najgorsze pH, tak że zboże tam całkowicie zanikało po zimie - jak spalone roundupem. Szło tam wapno zwykle + co roku po trochę granulowanego. Jest tam teraz jeszcze słabsze niż na reszcie pola, ale już go uj nie trafia wiosna. Ale to tak bardziej jakby ktoś się zastanawiał czy wapnowanie ma sens. 

IMG_20240328_133108052_copy_1632x918.jpg

Edytowano przez daron64
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Ja mialem dzis skracać + grzybowka ale tydzien sie wstrzymam bo kolanko dopiero zaczyna sie odrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

Zostawiać to?

Najgorsze z najgorszych

20240330_080520.jpg

Zostaw. Korzeń nie gnije, jest zielone. Ta wilgoć teraz zaprocentuje przy tym cieple 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
1 godzinę temu, daron64 napisał:

 

👇 Tutaj tak przekrojowo jak to wygląda. Czyli tak jak widac - w oddali po lewej rzadsze to glina, po prawej rzadsze to wymokniete, na wprost to powiedzmy że taka średnia, a taki blady plac na lewo to miejsce, gdzie już kiedyś pisałem - było najgorsze pH, tak że zboże tam całkowicie zanikało po zimie - jak spalone roundupem. Szło tam wapno zwykle + co roku po trochę granulowanego. Jest tam teraz jeszcze słabsze niż na reszcie pola, ale już go uj nie trafia wiosna. Ale to tak bardziej jakby ktoś się zastanawiał czy wapnowanie ma sens. 

IMG_20240328_133108052_copy_1632x918.jpg

To siane narzutowo było, rozsiewaczem? 😎

Swoją drogą jakie ph że zboże ginęło? u mnie przy 4,5 nic nie ginie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Pierwsze zdjęcie Tadeus, siew z końca września, drugie chyba 15 września.

Na drugim wczoraj poszedł moddus. Wydawał się zdrowy to grzybówkę miałem robić z późniejszymi. W południe zaglądam a tam się dymi. Więc poszła szybka akcja z turbo pak i cindo.

 

20240330_122051.jpg

20240330_122408.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
3 godziny temu, raven18 napisał:

To siane narzutowo było, rozsiewaczem? 😎

Swoją drogą jakie ph że zboże ginęło? u mnie przy 4,5 nic nie ginie 

Taa rozsiewaczem. Amazonka jest tak za***ista, że robi ścieżki..

 Tam gdzie ginęło było chyba 4.3. obok zaraz 4.5 i różnica była kolosalna. Swoją drogą po wapnowaniu tam troszkę skoczyło oczywiście, ale dalej nędza, ale - gdzie najniższe pH (gdzieś niecałe 5) tam najładniejsze zboże - ale ziemia i najlżejsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

W myśl zasady że najłatwiej podnieść ph na lżejszej ziemi. Na ciężkiej glinie to trwa i kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj