Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

soltys48    19716
16 minut temu, Wpaw napisał:

Co ty byś dał na t1? Protio i feno starcza? 

Spokojnie 

18 minut temu, dantur96 napisał:

Miotła zazwyczaj wyskakuje 

Na miotłę jak już byś dał radę to ctu

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Jechać jutro z rsm na n2 ?po wierzchu niby sucho ale już by było czas rozlać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Jechać, uważam że w większości kraju na zbożach sianych w optymalnym terminie jest już nawet trochę późno na N2.

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
Napisano (edytowany)

Rok pojebany. Nigdy jeszcze tak zaawansowanych faz o tej porze nie było. Na sandomierszczyźnie dziś brzoskwinie zakwitły. 

Wcześnie siany tadeus uciekł z fazą na skracanie, jęczmień również.

A pogoda przereklamowana. Nie jest tak ciepło jak zapowiadali a wiatr łeb urywa.

Opatowskie, Włostòw buraki pozasiewane lub sieją. Pszenice z auta wyglądają na dobre 40cm wysokości

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    319
10 minut temu, Agrest napisał:

Rok pojebany. Nigdy jeszcze tak zaawansowanych faz o tej porze nie było. Na sandomierszczyźnie dziś brzoskwinie zakwitły. 

Wcześnie siany tadeus uciekł z fazą na skracanie, jęczmień również.

A pogoda przereklamowana. Nie jest tak ciepło jak zapowiadali a wiatr łeb urywa.

Opatowskie, Włostòw buraki pozasiewane lub sieją. Pszenice z auta wyglądają na dobre 40cm wysokości

Szybko żniwa będą 🤭😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, soltys48 napisał:

Skracałeś coś?

9ha jęczmienia ale co z tego wyjdzie... niby wbiłem ciecz w łan o 8 -9 rano, ale szybko wysychało.

 

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ja też resztę jęczmienia i wczesne pszenżyta w piątek lub sobotę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Na razie pogoda nie rozpieszcza. Niby ciepło a wiatr bardzo zimny i bardzo mocne podmuchy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisis    1
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Wg mnie bez sensu ochrona

Liczyłeś w ogóle jaki koszt na hektar takiej kombinacji?

No za fungicydy coś koło 210 na ha 

A co ty byś polecił na t1

Może za bardzo odleciałem 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisis    1

Turbo pak 330zł

Unix 207zł

Tylko policzyłem unixa juz na 2.5ha

 

1 minutę temu, Krisis napisał:

Turbo pak 330zł

Unix 207zł

Tylko policzyłem unixa juz na 2.5ha

 

To wychodzi 214zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Turbo pak kupiłem za 1715 na 12,5ha - 10% zwrot. Unix 980 za 5kg.

Pak wychodzi 123,5.zł na ha

0,5kg Unix 48. .ja pojadę samym pakiem po taniości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hipotetyczne pytanie 😉 czym mozna byloby zastapic duet star w mieszance z prochlorazem?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Lenyvor + tern


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ten z ha wiedzy widziałem ze na YouTube reklamuje jakieś mieszanki po taniości i niby dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, soltys48 napisał:

 

Nauczcie się odchwaszczać jesienią 

O to to. Nawet jeśli na wiosnę trzeba strzelić poprawkę, nawet jeśli wyjdzie przez to ostatecznie herbicyd drożej niż jakby zrobić sam wiosenny zabieg, to przynajmniej zboże w zasadzie do n2  aż nie ma konkurencji takiej o składniki pokarmowe. 

8 godzin temu, Agrest napisał:

Rok pojebany. Nigdy jeszcze tak zaawansowanych faz o tej porze nie było. Na sandomierszczyźnie dziś brzoskwinie zakwitły. 

Wcześnie siany tadeus uciekł z fazą na skracanie, jęczmień również.

A pogoda przereklamowana. Nie jest tak ciepło jak zapowiadali a wiatr łeb urywa.

U nas po terenie jeżdżę, to zboża najróżniejsze. U niektórych już też wyglądają jakby byl koniec kwietnia, u innych nie mogą się zebrać. Wczoraj znajomy pryskał rzepak - wiatr masakryczny, ja nigdy w taką pogodę nie pryskalem, ale mówil że nie może już czekać.  W pogodzie widzę wtorek/środa/czwartek pokazują możliwe opady. Trzeba chyba będzie N2zrobic.

Druga pogoda pokazuje poniedziałek i wtorek burze. No i teraz liczyć, że w poniedziałek nie wleje mocno i jechać wtorek bladym świtem, czy jechać w sobotę 🤔 

 

W ogóle jak zboże słabo się zbiera, pomimo nie małego n1 - 03.03 w słabszych miejscach to i lekko ponad 100kg N poszlo (nie planowałem aż tyle, ale drugim ciągnikiem jeździłem i tak jakoś wyszło 🤷, w lepszych ~85N) i tak patrząc po zdjęciach, to jest słabsze niż było w tamtym roku przy n2 (12.04 (ta sama działka, ale lepsze miejsce, podobne terminy zabiegów itd, no i teraz kwalifikat innej odmiany, wtedy swoje rok po centrali), to druga dawkę azotu dać cała, czy zostawić coś na późniejsze fazy, czy ewentualnie opóźnić trochę N2? Czy nic nie opóźniać - zazwyczaj między N1 a N2 wychodziło mi ~4tygodni. A może N2 podzielić na saletrę i np mocznik i pojechać raz po razie? 🤔 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Jeśli jesteś pewien że coś deszczu spadnie to leć w sobotę.

U mnie aktualizacje oddalają i zmniejszają opady. A nawet te zapowiadane rzędu 2mm to nie zasługuje nz miano opadów. 

Mam przeczucie że zimą i początkiem wiosny rośliny kipiały od ilości wody, a teraz tradycyjnie będziemy wyglądać deszczu.

Ale np jeżdżę do sandomierza objazdami. Piękne pola klasa 1 i 2 i ludzie mają  w dołkach jeziora po 0,5 ha, są miejsca że woda z pół przez drogę asfaltowà się przelewa choć żadnych opadów nie było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
18 minut temu, Agrest napisał:

Jeśli jesteś pewien

Wiesz jak to z tą pewnością. Jeszcze niedawno nie pokazywali żadnych opadów, potem, że okolice przyszłego czwartku, a teraz nawet poniedziałek po południu pokazują i to jedna pogoda w poniedziałek koło 4mm, a we wtorek prawie 17mm 🤷 jeszcze dziś po południu pokazują, ale.nie mam jeszcze nawozu pod domem. W tym roku nie kupowałem na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)

A nieważne, zamówiłem saletrę - dziś będzie. Zobaczę jak będą prognozy, waleń wszystko i po zawodach z azotem.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

Kurde u nas dobra połowa jeszcze n1 nie dała. Po mojemu trochę za wcześnie z n2 się pchać zawsze to gdzieś koło 15 kwietnia się kręciło nigdy wcześniej chyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Nie patrz na kalendarz tylko na fazy rozwojowe i ewentualne opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Ja N2 już podane bo zboże strzela w źdźbło w sobotę pewnie trzeba wjechać z skracaniem i od grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ja bym nie dzielił.

O parametry nie walczysz. Jak podzielisz a nie będzie deszczu to stracisz. Masz glebę gliniastą z dobrym kompleksem sorpcyjnym. Lepiej niech ten azot tam czeka na roślinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj