Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Strongman    3241
1 godzinę temu, k16mk napisał:

Bacara w dawce 1l/ha już się przegryzła zero przebarwień jedynie na nakładce coś jeszcze widać ale tu w sumie dostało 2l.

20231008_130936.jpg

20231008_131217.jpg

Ale poco dawałeś litr jak w etykiecie jest 0,45

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19800
2 godziny temu, k16mk napisał:

Bacara w dawce 1l/ha już się przegryzła zero przebarwień jedynie na nakładce coś jeszcze widać ale tu w sumie dostało 2l.

20231008_130936.jpg

20231008_131217.jpg

Ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
3 godziny temu, Strongman napisał:

Ale poco dawałeś litr jak w etykiecie jest 0,45

trochę jak ze szwagrem , chwila i cała butelka poszła 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

No znowu trochę prognozy się zmieniły - jutro ma być bez deszczu, wiatr 4-5m/s i w miarę pogodnie. Tylko w nocy zimno. No ale chyba trzeba będzie popryskac w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Tez się zastanawiam u nas był dziś przymrozek i w nocy też może być. Pryskał ktoś Bacaro zboże  w fazie krzewienia? Na etykiecie jest niby do 3 liścia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511

W tamtym roku pryskalem juz na dobrze rozkrzewione zboże i bylo OK. Ja jutro tez bede pryskal bo potem znow nie bedzie okienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Chlorotuluron+dff można stosować w pszenżycie od fazy szpilki czy od 3 liści?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

środki dotarły daje mertil 600sc w dawce 0.6l + corida 15g na ha , cena 1 hektara to 126zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

W nocy było koło 0. W dzień było kolo 10, słońce, prawie bez wiatru, dość wilgotno. W nocy teraz ma być koło 5. Popryskane. Puste place powoli się zielenią. Chyba trzeba będzie wiosna po prostu lepiej te placki azotem potraktować. 

 

IMG_20231010_113543083_HDR_copy_918x1632.jpg

IMG_20231010_113538641_HDR_copy_1148x2040.jpg

IMG_20231010_114612026_HDR_copy_2040x1148.jpg

IMG_20231010_115726649_HDR_copy_1148x2040.jpg

IMG_20231010_120337611_HDR_copy_2040x1148.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

@outstanding kurcze, jak wklepujesz sobie w googlu "case 955 agrofoto", to wyskoczy temat z moim ciągnikiem, gdzie masz duuuuzo do czytania 😅

Generalnie tak, jestem zadowolony. Dużo wygodniejszy (cichszy, lepszy skręt, lepsze wspomaganie) niż w 8145. Stan uszczelek w obu podobny, zetorek nowy orbitrolu, siedzenie mechaniczne grammera. No i case nie jest dużo mocniejszy, ale z tymi maszynami, z którymi zetorek sobie jakoś tam radzi, go case za***rdala. Minus na dziś - problem z paleniem (wiedziałem, jak go kupowałem), który to się pogłębił ostatnio. 

Kup sobie 6cio pak, siądź wieczorem i wszystko jest w temacie moim.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25735

Czteropak za mało by dojść do końca, sześciopak za dużo by wytrwać w oczekiwaniu końca🤣😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Zależy jak szybko kto pije i jaka ma głowę. 55stron. Niech będzie, że połowa w temacie. Myślę, że do przebrnięcia, jeśli kogos naprawdę interesuje. Jak szukałem ciągnika, go miałem o danych modelach przeczytane wszystkie tematy i obejrzane wszystkie filmy jakie tylko znalazłem. A na końcu i tak kupiłem przez przypadek 😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501
7 godzin temu, Turok napisał:

środki dotarły daje mertil 600sc w dawce 0.6l + corida 15g na ha , cena 1 hektara to 126zl

To ze sklepu internetowego?

U mnie sklep lokalny Dff, florasulam, flufenacet, tzw. Saracen delta pak 113 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Pod korzeń dałem sól i fosfor bez azotu, jest sens dorzucać mu np mocznik? Czy z wiosny strzał saletra a po tygodniu mocznika zapodac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80
toooomaszewski napisał:

7 godzin temu, Turok napisał:

środki dotarły daje mertil 600sc w dawce 0.6l + corida 15g na ha , cena 1 hektara to 126zl

To ze sklepu internetowego?

U mnie sklep lokalny Dff, florasulam, flufenacet, tzw. Saracen delta pak 113 zł.

tak

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3638
1 godzinę temu, Janeczko napisał:

Pod korzeń dałem sól i fosfor bez azotu, jest sens dorzucać mu np mocznik? Czy z wiosny strzał saletra a po tygodniu mocznika zapodac ?

A wygląda że da 15t/ha? Darował bym sobie, ale wiosną najszybciej jak to tylko będzie możliwe jechał bym z saletrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241

Zależy jaka gleba jak jałowizna to i jesienią ciut dawałem jak wcześniej posiałem I ciepła jesień była bo było widać glud na jesieni a jak ziemia już kilka lat obrabiana nawożona to do wiosny przetrzyma.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
12 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

A wygląda że da 15t/ha? Darował bym sobie, ale wiosną najszybciej jak to tylko będzie możliwe jechał bym z saletrą

Myślę że spokojnie da 15t z 3 ha na mniej nie liczę.

Tak myślałem zostawię z wczesnej wiosny na strzał siarczan magnezu, saletrę a potem może mocznika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Miałem Octavio to też było blade nic nie reagowało na nawożenie N (kolorem bo plonem i białkiem tak).


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj