Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

tom1985    28
13 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Na taką działkę to żyto jedynie. W pszenżycie koszty się nie wrócą, a w Rotondo to już szczególnie.

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3613
piotr19973 napisał:

Panowie postanowiłem posiać pszenżyto odmiana rotondo na VI klasie macie jakiś pomysł co dać pod korzeń i w jakiej ilości aby coś tam urodziło. Stanowisko słabe x lat bez wapna i obornika. Co można podrzucić aby wydało jakiś plon i nie zbankrutować na NPK.

bardzo złe postanowienie... na taki kawałek to tylko żyto albo pszenżyto które dostosowane jest do słabych stanowisk


aa, i opróżnij skrzynkę Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ja robiłem dwa zabiegi pierwszy taka średnio niska półka bo prochloraz , tebukonazol i fenpropidyna a drugi to piraxor + tebu i było dość czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
5 godzin temu, Uziu92 napisał:

Tadeus 

IMG_20210901_142127.jpg

On w typie pszennym?

Strasznie dobrej ziemi wymaga? I jak reaguje na spadek ph ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

na lżejszej też był okej, pH to nie wiem, bo ja mam w miarę uregulowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Eleganckie ziarno, u nas nieważne jakie zboże jaka odmiana, wszystko drobne w tym roku


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

panowie mam duży dylemat spowodowany cenami materiału siewnego .. chciałbym obsiać ziemię od 4a do 5 pszenzytem. Myślałem nad Tadeusem ale nie wiem czy sobie poradzi na 5 klasie a mam swojego Melomana który niestety na wiosne w większości hektarów został skasowany przez pleśń śniegowa i obawiam się czy siew melomana na 5 klasach to nie będzie strzałem w kolano bo może znów wyleci .. jak myślicie. ryzykować. siew Tadeusa na 5 klasach. czy siać swojego Melomana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92
tytanowyJanusz napisał:

piotr19973 napisał:

Panowie postanowiłem posiać pszenżyto odmiana rotondo na VI klasie macie jakiś pomysł co dać pod korzeń i w jakiej ilości aby coś tam urodziło. Stanowisko słabe x lat bez wapna i obornika. Co można podrzucić aby wydało jakiś plon i nie zbankrutować na NPK.

bardzo złe postanowienie... na taki kawałek to tylko żyto albo pszenżyto które dostosowane jest do słabych stanowisk


aa, i opróżnij skrzynkę Piotrek

Skrzynka już pusta. Niestety żyto mi nie potrzebne a i sprzedać to I ceny nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3613
massa1994 napisał:

panowie mam duży dylemat spowodowany cenami materiału siewnego .. chciałbym obsiać ziemię od 4a do 5 pszenzytem. Myślałem nad Tadeusem ale nie wiem czy sobie poradzi na 5 klasie a mam swojego Melomana który niestety na wiosne w większości hektarów został skasowany przez pleśń śniegowa i obawiam się czy siew melomana na 5 klasach to nie będzie strzałem w kolano bo może znów wyleci .. jak myślicie. ryzykować. siew Tadeusa na 5 klasach. czy siać swojego Melomana?

siej Melomana, przecież nigdzie nie jest powiedziane że nadchodząca zima będzie taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Dokładnie, jak dotąd Meloman dosyć ładnie się sprawdzał tak więc możesz zaryzykować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

tadeus na 5 klasie też daje radę, bo mam kawałek górki i na górce był nawet lepszy jak meloman.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ja w tym roku jak się wyrobię to koło 15 juz pszenżyto chcę zasiać, pójdzie na obniżonej normie to wiecej się zasieje trochę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

No ja tak trochę posieje, wiesz ostatnio widziałem firmę ze Skrzeszewa co czyści i zaprawia zboże usługowo i biorą za 1t 250zł ale termin na 27 września, dwóch ludzi to robi , opłaca się bo nie tylko czyszczalnie mają to i zaprawiarkę i przy tym robią, ale w tym roku za późno się dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ja pszenżyto mam już kupione z centrali, pszenicy też trochę kupię, resztę swoją obsieje, ale to 2 dni na spokojnie i sam sobie przewieje i zaprawię w betoniarce.

ta cena to z zaprawą u nich czy swoja zaprawa ?

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
21 minut temu, Uziu92 napisał:

ja w tym roku jak się wyrobię to koło 15 juz pszenżyto chcę zasiać, pójdzie na obniżonej normie to wiecej się zasieje trochę.

u mnie do 15 to nie wiem czy w pole się wjedzie, ziemia tak śmierdzi miejscami, że masakra. Co dzień prawie dolewało. W kolejce jeszcze oprysk od perzu, orka, siew i zastanawiam się czy w tym roku się wyrobię na wszystkich kawałkach, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj